رستوران مس‌توران

۴.۱<امتیاز>
رستورانی لوکس در بنایی قدیمی
خیابان باهنر، ميدان نياوران (باهنر)، ضلع شمالى میدان
۹۰۴ بارمسیریابی
۵/۵سطح قیمت
۳.۹/۵کیفیت و طعم خوراکی
۴/۵سرویس و کارکنان
۴.۳/۵فضا و دکوراسیون

درباره رستوران مس‌توران

شاید کمتر کسی باشه که نام مجموعه‌ی «رستوران مِس‌توران» رو نشنیده باشه. این مجموعه بعد از استقبال عمومی که ازش شد، مجموعه‌‌ی بعدی خودش رو با نام «رستوران حِس‌توران» با نگاهی کمی متفاوت‌تر در «رویال آدرس الهیه» راه‌اندازی کرد.

منو و قیمت

منوی رستوران مس‌توران شامل پیش‌غذا‌ها، غذا‌ها، انواع خورش و نوشیدنی‌هایی می‌شه که ممکنه اسمشون به گوشتون نخورده باشه. برای مثال می‌شه به «مسینه بره چوپان» یا «کباب شاهنامه» اشاره کرد که احتمالا غیر از اینجا به گوشمون نخورده. پس کارکنان بعد از تحویل منو به صورت کامل برای شما توضیحاتی ارائه میدن تا برای انتخاب غذا دچار مشکل نشید. سطح قیمت این رستوران در بالاترین حد قرار می‌گیره و جزو گرون‌ترین رستوران‌ها محسوب می‌شه.

فضا و دکوراسیون

بخش بسیار مهمی که این مجموعه رو خاص کرده فضا و دکوراسیون ویژه، منحصربه‌فرد، خاص، قیمتی و حتی نایابش در ایرانه. عمارت ویلایی که رستوران مس‌توران در اون واقع شده یه ملک قدیمیه که دکوراسیونش الهام‌گرفته از فضا و سبک معماری دوران صفویه‌ست و یاد‌آور بناهاییه که بیشتر در اصفهان یا قزوین تجربه دیدنشون رو داشتید. اگر بخوام کمی از فضا بگم، می‌تونم به حوض کوچک مِسی ورودی رستوران که همیشه با گل تزئین شده اشاره کنم که به دلیل یک رسم قدیمی به مهمان‌ها سکه‌ای داده می‌شه تا هنگام پرتاب اون به داخل حوض آرزو کنن. همچنین استفاده از طاق‌های ضربی، ایجاد رواق در مدخل‌ها، تیرک‌های چوبی در سقف، میز و صندلی‌های دست‌ساز و چوبی، اشیا و اثاثیه‌ی عتیقه دکوری، کاشی‌هایی با قدمت بیش از ۵ قرن که در کف استفاده شدن، اسباب و لوازم و ظروف مسی، همگی دست‌به‌دست هم میدن که شما را برای مدتی به چند قرن پیش بدرقه کنند.

ویژگی‌ها

توران سرزمینی بود که در شاهنامه به پسر بزرگتر فریدون برای فرمانروایی داده شد و از مس و آلیاژهاش در زمان‌های گذشته برای ساخت ظروف استفاده می‌شد. ترکیب این دو کلمه خلاقیت جالبیه و این زمینه رو ایجاد کرده که تا ما منتظر یک فضای سنتی، کهن و ایرانی باشیم. با رفتن به رستوران مس‌توران می‌تونید روی کاشی‌های پانصد ساله پا بذارید، زیر طاس‌های مسی صد ساله که برای روشنایی ازشون استفاده شده راه برید، روی صندلی‌های دست‌ساز لهستانی با روکش مخمل بنشینید و حتی غذا‌هایی که می‌شه گفت چند قرنه که به فراموشی سپرده شده رو امتحان کنید و به صورت همزمان از همشون لذت ببرید. گروه توران همانطور که قبل هم گفته شد از سال ۱۳۹۳ به بعد با تاسیس این دو برند با هدف احیا فرهنگ غنی و کهن غذای ایرانی با حداقل پیشینه‌ی پانصد ساله که به دلایل گوناگونی از دست رفتن یا فراموش شدن، شروع به فعالیت کرد. لازمه که یادآوری کنیم، قبل از رفتن به مس‌توران میز خودتون رو رزرو کنید.

نظر یا تجربه شخصی

در زمان ورود بعد از چک شدن رزروم، به همراه مهماندار به طبقه‌ی دوم و سر میزم راهنمایی شدم. رفتار کارکنان محترمانه و مودبانه‌ست. بعد از توضیح منو و گرفتن سفارش به عنوان خوشامدگویی چیزی شبیه به پیش‌غذا که ترکیب پنیر و سبزیجات معطره به همراه نان تازه برام آوردن. اگر دوست داشته باشید به‌رسم آیین‌های قدیمی ایران، می‌تونید دستتون رو با آفتابه و لگن که معطر شده با بهارنارنجه، سر میز بشورید. من سالاد پرورده، کباب حسینی با پلو پرده‌ی زعفرانی و نوشیدنی خیار-سکنجبین رو به پیشنهاد خودشون سفارش دادم. فلسفه‌ی برنج در پوشش پرده‌شکل هم این بوده که در گذشته فاصله مطبخ تا محل مجلس طولانی بوده و این پوشش به عنوان عایق برای این موضوع تعبیه شده بوده تا غذا سرد نشه. انتظار من از سالاد چیز دیگه‌ای بود و در واقع برای من زیتون‌پرورده آورده بودن. اما در مجموع همه چیز خوب و مناسب بود.​ در نهایت به پیشنهاد مجموعه مهمان چای و باقلوا شدم ولی در آخر متوجه شدم که این گزینه هم در صورت‌حساب محاسبه شده بود.👣

پیاده‌چی محمدسالار گلی
 • مناسب برای
 • امروز 12:30 تا 16:00 - 19:30 تا 23:30
  شنبه12:30 تا 16:00 - 19:30 تا 23:30
  یکشنبه12:30 تا 16:00 - 19:30 تا 23:30
  دوشنبه12:30 تا 16:00 - 19:30 تا 23:30
  سه شنبه12:30 تا 16:00 - 19:30 تا 23:30
  چهارشنبه12:30 تا 16:00 - 19:30 تا 23:30
  پنج شنبه12:30 تا 16:00 - 19:30 تا 23:30
  جمعه08:30 تا 16:00 - 19:30 تا 23:30
 • خیابان باهنر، ميدان نياوران (باهنر)، ضلع شمالى میدان
 • مترو؛ خط ۳ ایستگاه نوبنیاد
 • پارکبان دارد
فضای باز
سرویس بهداشتی دارد
دلیوری ندارد
Loading...
مسیریابی

نظرات

هنوز هیچ نظری ثبت نشده

مطالب مرتبط