رستوران طهران لقمه | فاطمی

۳<امتیاز>
رستورانی با لقمه‌های کباب خوشمزه
میدان فاطمی، نبش پاساژ لئون
۴۸۳ بارمسیریابی
۲/۵سطح قیمت
۳/۵کیفیت و طعم خوراکی
۳/۵سرویس و کارکنان
۲.۹/۵فضا و دکوراسیون

درباره رستوران طهران لقمه | فاطمی

یه سری غذا‌ها به خاطر مزه‌شونه که موندگار شدن و هنوز هم که هنوزه توی فرهنگ غذایی ما جا دارن. حتی ممکنه ما رو یاد روزهای تعطیلی که با خانواده یا با دوستامون وقت می‌گذرونیم، بندازه. کباب جزو اون دسته از غذاهاییه که ما ایرانی‌ها، هر سنی هم که باشیم ازش لذت می بریم و توی سفره‌هامون جایگاه ویژه‌ای براش قائلیم. «طهران لقمه» از رستوران‌هاییه که پیر و جوان رو به سمت خودش جذب می‌کنه چون کباب‌ها رو لای نون لواش و با پیاز و جعفری سرو می‌کنه.

منو و قیمت

این رستوران منوی مختصر و مفیدی داره. یه پرس لقمه که شامل یه بشقاب با پنچ لقمه‌ی کباب به همراه پیاز و سبزیه. علاوه بر این، شما می‌تونین هر تعداد لقمه که بخواین رو سفارش بدین. در کنار غذا می‌تونین زیتون، ماست، سالاد و انواع نوشیدنی هم سفارش بدین. قیمت بعضی از خوراکی‌ها: هر لقمه: 4 هزار تومان هر پرس: 20 هزار تومان (آخرین به‌روز رسانی قیمت: 97/10/28)

فضا و دکوراسیون

از متروی میدان جهاد که به سمت میدان فاطمی حرکت کنیم به رستورانی با نمای چوبی ساده بر می‌خوریم. تابلوی بزرگ چوبی که با رنگ آبی، طهران لقمه نوشته شده، نظرمون رو جلب می‌کنه. بیرون رستوران تعدادی میز و صندلیه که برای روزهای آفتابی خیلی دلچسبه. دور رستوران هم شیشه‌ایه که از بیرون می‌شه آشپز رو موقع آشپزی تماشا کرد. داخل رستوران، دکور ساده‌ای داره که توی ذوق نمی‌زنه. جلوی در، یه پیشخوان رو می‌بینیم که جای سفارش دادنه و کنارش یه صفحه‌ی بزرگ چدنیه که جای پختن غذاست. این رو هم بگم که این رستوران فضای خیلی زیادی نداره.

ویژگی‌ها

نویسنده‌ی کتاب تاریخ قاجار گفته، پای کباب رو ناصرالدین شاه به ایران باز کرده. با این تفاوت که بعد از وارد شدنش، آشپز‌های درباری تغییراتی در نحوه‌ی پختش اعمال کردن. اون نویسنده گفته که ناصرالدین شاه وقتی به بیرون شهر می‌رفته، آشپزهاش رو موظف می‌کرده تا به تعداد خدمه، کباب درست کنن! از تاریخچه این غذا می‌شه فهمید که عضو جدانشدنی منوی غذاهای ایرانیه. طهران لقمه هم در کل جایی برای همه‌ی کسانیه که طرفدار کباب هستن.

نظر یا تجربه شخصی

تجربه‌ی من از کباب طهران لقمه خوب بود. چون طعم سماق اضافه‌شده به کباب، طعم خوشمزه‌ای بهش داده بود و نوع طبخ هم لذیذ و آب‌دار بود. به نظر من طهران لقمه جای خوبیه برای همه کسانی که دنبال خوردن یه کباب باکیفیت و با قیمت مناسب هستن!👣

پیاده‌چی helia modaresi
 • مناسب برای
 • امروز 11:00 تا 23:00
  شنبه11:00 تا 23:00
  یکشنبه11:00 تا 23:00
  دوشنبه11:00 تا 23:00
  سه شنبه11:00 تا 23:00
  چهارشنبه11:00 تا 23:00
  پنج شنبه11:00 تا 23:00
  جمعه11:00 تا 12:00
 • میدان فاطمی، نبش پاساژ لئون
 • مترو؛ خط ۳ ایستگاه میدان جهاد
 • جای پارک به سختی
فضای باز
سرویس بهداشتی ندارد
دلیوری ندارد
Loading...
مسیریابی

نظرات

هنوز هیچ نظری ثبت نشده

مطالب مرتبط