چندتا کافه می‌شناسید که اولین پست اینستاگرامشون به سال ۲۰۱۴ برگرده و هنوز هم فعال باشه؟ «کافه آندورا» یکی از همون کافه‌های انگشت‌شماره.

اگر تهرانگردی و کافه‌گردی از‌ چند سال پیش تو برنامه‌تون بوده باشه، حتما کافه آندورای خیابون مظفر در انقلاب رو می‌شناسید؛ جایی که تاریکی کافه‌های دهه‌ی نود داشت و چیپس و پنیر با موهیتو همیشه تو برنامه‌اش بود…

حالا آندورا اومده به یکی از دوست‌داشتنی‌ترین خیابون‌های شهر؛ یعنی ایرانشهر. و گفتنیه که دست پر هم اومده و علاوه بر منویی با نزدیک به صد آیتم غذایی ایرانی و فرنگی، یک کتاب‌فروشی و آرت‌شاپ دنج رو هم توی خودش جا داده.

فضای جدید آندورا یک ساختمون قدیمی حیاط‌دار و دوطبقه‌ست که حالا رخت نو پوشیده و بازسازی شده. طبقه‌ی بالا هم آرت‌شاپ و کتاب‌فروشی هست که «کتابِ خانه» نام داره.

توی حیاط برای کافه صندلی چیده شده و بهتر از همه، فضای «سیگار ممنوع!» هم برای افراد غیر سیگاری تعبیه شده که خبر خیلی خوبیه. علاوه بر این فضاها، زیرزمین و طبقات خونه هم برای کافه‌گردهای تهرون چیدمان شده و این یعنی کافه‌نشینی با آندورا ادامه داره…


نشونی کافه آندورا در تهران: خیابان طالقانی، خیابان ایرانشهر، پایین‌تر از سمیه، پلاک ۵۷

ساعت کار کافه آندورا در روزهای عادی: همه‌روزه از ۹ صبح تا ۱۱:۳۰ شب – ساعت کار ماه رمضان: از ۶ عصر تا ۴ صبح

آدرس صفحه‌ی کافه آندورا در اینستاگرام: @cafeandorra

آدرس صفحه‌ی کتابِ خانه در اینستاگرام: @ketab_e_khaneh

شبکه‌ پیاده

پیاده، یک رسانه‌ی شهری و برای تهرانه؛ به این معنی که از اتفاق‌های شهر، فضاها و مغازه‌ها، تاریخچه و اخبار پایتخت صحبت می‌کنه و در تلاشه پیوند بین شهر با شهروندان رو قوی‌تر کنه.

نظرتون چی بود؟

Your email address will not be published.

تازه ترین گزارش ها

خانه‌ی کا

خانه‌ی کا یک شوروم چشم نواز و خوش حس‌وحاله که میزبان کارهای طراحان و تولیدکننده‌های خلاق