/

گلخانه‌ی بیلوبا

گلخانه‌ی بیلوبا در نیاوران

اگر از شما بپرسیم پنج‌تا از گلخونه‌ها و گلفروشی‌های شاخص شهر رو نام ببرید، بعید نیست که بین یکی، دو اسم اول، از «گلخونه‌ی بیلوبا» هم یاد کنید.

گلخونه‌ی بیلوبا حدود ۱۵ سال پیش، در کنجی از شهرک اکباتان در دکان باز کرد. در کل سال‌هایی که فرهنگ اکباتان داشت شکل امروزی خودش رو به دست می‌آورد و با پارکور، موسیقی رپ، رقص و گرافیتی آمیخته می‌شد، گلخونه‌ی بیلوبا اون بغل شاهد شکل‌گیری این فرهنگ بود و البته به خودیِ خود، تبدیل به پاتوق دو نسل شد و همیشه یکی از نقاط روشن این شهرک جذاب و دیدنی بود.

البته حالا بیلوبا به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مراجع عرصه‌ی فروش گل و گیاه و البته مشاوره و خدمات این زمینه، از اکباتان به نیاوران نقل مکان کرده و همسایه‌ی پارک جمشیدیه شده، و ما هم رفتیم سراغ همین فضای جدید.

توی بیلوبا می‌تونید انواع و اقسام گیاهان آپارتمانی و بیرونی و گلدون‌هایی در اندازه‌های گوناگون رو پیدا کنید. در واقع می‌تونیم بگیم که یکی از برتری‌های اصلی بیلوبا نسبت به سایر گل‌فروشی‌های مطرح شهر، همین گستره‌ی خدماتیه که در حوزه‌ی خودش ارائه می‌ده. چه برای محل کار و سازمانتون دنبال گل و گیاه باشید و چه دوست داشته باشید برای تولد دوستتون یک گلدون تازه کادو ببرید، بیلوبا می‌تونه کمکتون کنه و هم بهتون در راستای پیدا کردن بهترین انتخاب مشاوره بده و هم گیاهی که مورد نظر دارید رو براتون فراهم کنه.

و البته که اگر دنبال سم و کود برای گیاهی که از قبل دارید باشید، چشمتون دنبال یک گلدون تازه باشه و خلاصه خرید لوازم جانبی باغبانی مورد نظرتون باشه، در این زمینه هم بیلوبا می‌تونه به شما خدمت ارائه بده.

حالا که از خرید گل برای محل کار گفتیم، گفتنیه که یکی از خدمات اصلی بیلوبا تجهیز کردن رویدادها، سازمان‌ها، لابی ساختمون‌ها، کافه‌رستوران‌ها، فضاهای بزرگ بیرون از منزل و… با گل و گیاه ردیف و درسته. این کار، علم خودش رو می‌طلبه و لازمه با درک فعالیت و ماموریت سازمان و اطلاع یافتن از امکانات موجود، گیاهانی که هر کدوم شیوه‌ی نگهداری و نکات خاص خودشون رو دارن گلچین یا به اصطلاح curate بشه تا اون حس و حالی که قراره منتقل بشه، به درستی روی فضا بنشینه. و البته که حمل گیاه تا فضای مورد نظر، انتخاب جا و کاشتن اون هم هزار و یک نکته داره که خوشبختانه تیم گاردن سنتر بیلوبا، کار همه‌اش رو پیش می‌بره و جای نگرانی باقی نمی‌ذاره.

تازه! حکایت همچنان باقیه؛ خیلی از گیاهان نیاز به مراقبت‌های دوره‌ای خاص و نظارت‌های گیاهپزشکی دارن و صرفا با آب دادن و خاک عوض کردن، امرشون نمی‌گذره! برای این دسته از گیاهان، تیم بیلوبا حواسش به ریز و بم کار هست و در کنار آموزش دادن به پرسنل، این مراقبت‌ها رو برای شما انجام می‌ده.

حالا بریم سراغ فضا، و گفتنیه که در زمینه‌ی انتخاب جا هم بیلوبا انتخاب خوبی کرده! این فضای تازه، بزرگ‌تر از جای قبلی و حسابی دلبازه. همینطوری‌اش حضور داشتن در یک گلخونه بسیار لذت‌بخشه، چه برسه به اینکه اون گلخونه مثل پارکی باشه که بتونید درش قدم بزنید و گل‌هایی که دوست داشته باشید رو برای خودتون دست‌چین کنید.

در مجموع، بیلوبا برای سپردن پروژه‌‌های تجهیز فضاها با گل و انتخاب گیاهان درست برای یک رویداد، خونه، شرکت و… آماده‌ی همراهیه. ممکن هم هست پیش بیاد که برای مراسمی که امیدواریم همیشه به شادی باشه، به دنبال یک گلدون خاص و زیبا باشید که بین سایر گل‌ها، خودش رو نشون بده؛ برای اینجور مواقع هم بیلوبا پیشنهادات خوبی روی میز می‌ذاره.

همچنین اگر دنبال گیاه خاصی هستید و دوست دارید از یک جای مورد اطمینان اون رو تهیه کنید و بعدا هم بتونید سوالاتتون رو ازشون بپرسید، بیلوبا مثل یک دایرة‌المعارف بزرگ در این زمینه می‌مونه و می‌تونه در آوردن دوست جدیدتون به خونه، کمکتون کنه.


نشونی گاردن سنتر بیلوبا: نیاوران، خیابان فیضیه، پایین‌تر از پارک جمشیدیه، روبروی سی‌ام

ساعت کاری گلخانه‌ی بیلوبا: همه روزه از ۹ صبح تا ۹ شب

آدرس سایت گلخانه‌ی بیلوبا: bilobaonline.com

آدرس صفحه‌ی بیلوبا در اینستاگرام: @biloba.co

شبکه‌ پیاده

پیاده، یک رسانه‌ی شهری و برای تهرانه؛ به این معنی که از اتفاق‌های شهر، فضاها و مغازه‌ها، تاریخچه و اخبار پایتخت صحبت می‌کنه و در تلاشه پیوند بین شهر با شهروندان رو قوی‌تر کنه.

نظرتون چی بود؟

Your email address will not be published.

تازه ترین گزارش ها

کافه آندورا

آندورا برای خیلی از تهرانگردها و دانشجوهای شهر، یک اسم آشنا و یادآور خاطرات خوشه؛ حالا

خانه‌ی کا

خانه‌ی کا یک شوروم چشم نواز و خوش حس‌وحاله که میزبان کارهای طراحان و تولیدکننده‌های خلاق