صبح زود یه روز کاری که به‌نظر می‌رسه شلوغ باشه، قهوه‌ات رو سفارش می‌دی، تا آماده بشه، لپ‌تاپت بالا اومده و کارت رو شروع می‌کنی… چی از این بهتر؟! دومین شعبه‌ی سین کافه، بعد از چهارراه کالج، چند وقتی هست که توی خیابون دولت جا باز کرده، این شعبه از سین کافه یه کافه محلی، سر تقاطع اختیاریه‌اس که از صبح زود بازه و فضای خوبی رو برای کتاب‌ خواندن، کار با لپ‌تاپ و رسیدن به کارها فراهم کرده.

سین کافه‌ی اختیاریه دو طبقه‌ست، یکی همکف و یکی هم روش؛ هم میزهای دو نفره، هم میز اجتماعی و هم پیشخوان‌های پشت شیشه‌ها کاربردهای مختلفی دارن و کار راه بندازه.

یکی از چیزهای جالبی که بهش توی شعبه‌ی سین کافه‌ی کالج هم برخورده بودیم، قاب بافتنی روی دیوار بود، که در نگاه اول به‌نظر گلیم می‌آد، اما اسمش «سفره کامو»ست. سفره‌ی کامو توی شهری به همین اسم در نزدیکی شهر کاشان بافته می‌شه و برای گذاشتن نان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیره. دست سازه‌ای که زنان کامویی در خلوت خودشون می‌بافن و تفاوت‌های جالبی نسبت به طرح‌های یه قالی داره. جالبه که هویت بصری سین کافه هم از همین کامو‌ها الهام گرفته شده.

سین کافه‌ها، بخش قنادی خودشون هم دارن که نون و شیرینی‌ها به صورت روزانه پخت می‌شه و در کنار قهوه‌ها سرو می‌شه؛ ترکیب‌های خوبی هم می‌شه برای صبحونه و میان وعده انتخاب کرد. از بربریتا، ساندویچ معروف سین گرفته تا پای سیب و چیزکیک و رول دارچین. توی فصل گرما هم نوشیدنی‌های خنک رو به بار نوشیدنی‌ها اضافه کرده‌ان که می‌شه به‌صورت بیرون‌بر گرفت.

سین کافه‌ی دولت، به‌نظر ما یه کاف کامله، از ۷ صبح بازه، فضا برای کار با لپ‌تاپ داره و قهوه‌هاش باکیفیت و اقتصادی هستن و میان وعده‌هاش با نون‌های تازه خودشون درست می‌شه، دسترسی خوبی داره و دنجه، واسه همین انتخاب خوبیه چه برای یه صبح آروم، چه برای بعد از ظهری پر هیاهو.

برای دیدن باقی کافه‌هایی که مناسب کار با لپ‌تاپ هستن، برای مواقعی که برق خونه قطع شده یا کار توی خونه پیش نمیره، این فهرست کافه‌های مناسب کار با لپ‌تاپ رو ببینید

همچنین از همین شعبه‌ی سین کافه می‌تونید بسته‌های قهوه‌ی رست شده برای استفاده تو خونه یا محل‌کارتون بخرید. از بسته‌های قهوه‌ی ۲۵۰ گرمی کلمبیا مدیوم رست گرفته تا قهوه‌ی برزیل.

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به شعبه‌ی سین کافه‌ی اختیاریه، ایستگاه متروی نوبنیاده. که البته باید پس از خروج از این ایستگاه یا باید به سمت خیابان پاسداران و دولت چند دقیقه پیاده‌روی بکنید یا هم سراغ تاکسی‌هایی برید که از نوبنیاد به خیابون پاسداران یا دولت میرن. هر طوری که برید، در نهایت سردر بلند سین‌کافه در تقاطع اختیاریه چشم انتظار شماست!


نشونی سین کافه اختیاریه در تهران: خیابون دولت، تقاطع اختیاریه، پلاک ۶۸

ساعت کاری سین کافه اختیاریه: هر روز از ساعت ۷ صبح تا ۱۰ شب.

نشونی صفحه‌ی سین کافه اختیاریه در اینستاگرام: seen.coffee

تلفن سین کافه: ۰۲۱۲۶۲۴۹۳۵

شبکه‌ پیاده

پیاده، یک رسانه‌ی شهری و برای تهرانه؛ به این معنی که از اتفاق‌های شهر، فضاها و مغازه‌ها، تاریخچه و اخبار پایتخت صحبت می‌کنه و در تلاشه پیوند بین شهر با شهروندان رو قوی‌تر کنه.

نظرتون چی بود؟

Your email address will not be published.

تازه ترین گزارش ها

کافه ایستگاه

کافه ایستگاه یکی از کامل‌ترین کافه‌های چهارراه پرماجرای ولیعصره و امکانات کاملی رو برای مشتریانش در

گلخانه‌ی بیلوبا

بیلوبا یکی از گلخونه‌های پیشرو در سطح شهره که با بیشتر از یک دهه فعالیت در