پابرهنه، لخت، قلبی در مشت (باکاروان سوخته)

گزارش تحلیلی نمایش پابرهنه، لخت، قلبی در مشت (باکاروان سوخته)
میدان فلسطین، خیابان طالقانی، بین خیابان سرپرست و فریمان پلاک 544
پابرهنه، لخت، قلبی در مشت (باکاروان سوخته)عکس چی: سروش شهلا

هر بار که به دیدن نمایش مونولوگ می رم، مجذوب می شم. وقتی یه نفر به تنهایی قراره جای چند نفر نقش بازی کنه، جوری که تک تک اونا برای تماشاچی قابل درک باشه، حتما کار سختیه! و شما در مونولوگ «پابرهنه، لخت، قلبی در مشت (با کاروان سوخته)» کاملا مجذوب خواهید شد.

عکس چی: سروش شهلا

«علی دلیر» شهروند ترکِ ساکنه آلمان و یه کارگر ساده است که 25 ساله اونجا با خانوادش زندگی می کنه. علی 4 تا بچه داره. نحوۀ حرف زدن علی، نشون می ده که که هنوز زبان آلمانی رو خیلی خوب بلد نیست. علی بعد از اینکه درباره پیرزن همسایه برامون می گه، شروع می کنه به تعریف کردن ماجراهایی که سرکار اتفاق می افته و از همکاراش می گه، از ماجرای شب خواستگاری همکارش از مریم، دخترش، تعریف می کنه و شما را با تکه هایی از زندگی اش آشنا می کنه. قسمت تلخ داستان از جایی شروع می شه که می فهمید علی، خونه و خونواده اش رو در یک ماجرای نژادپرستی از دست می ده! و زندگی اون تغییر می کنه.

عکس چی: سروش شهلا

مونولوگ «پابرهنه، لخت، قلبی در مشت» در عین حال که شما رو می خندونه، واقعیت های زندگی یه مهاجر ترک رو بتصویر می کشه. «میثاق زارع» بتنهایی این مسئولیت انجام می ده و داستان را براتون تعریف می کنه. از حرف زدنش که باعث می شه بپذیرید اون به خوبی نمی تونه آلمانی حرف بزنه، اصطلاحاتی که بکار می بره تا حرکاتی که نشون می ده اون یه مرد مسلمون ترک تباره که سختی های زیادی کشیده.

عکس چی: سروش شهلا

صحنه هیج طراحی خاصی نداره، جز چند تا سطل و یک پارچه قنداق مانند و صندلی که وسط صحنه قرار گرفته و موسیقی اى که گهگاه پخش می شه. ولی مطمئنم که شما برای لذت بردن از این نمایش به هیچ چیز غیر از بازی میثاق زارع و داستان نمایش احتیاج ندارید.

عکس چی: سروش شهلا

«علی کوشک جلالی» نویسنده و کارگردان این نمایش، اولین نویسندۀ ایرانیه که بابت نمایشنامۀ «با کاروان سوخته» جایزه نمایش نامه نویسی مردمی آلمان را گرفته و این نمایش نامه در شهرهای زیادی روی صحنه رفته و جوایز زیادی هم گرفته. این نمایشنامه پیش از این به زبان ترکی استانبولی نیز اجرا شده و در ايران هم چندين اجرا داشته. برای دیدن این نمایش تا 18 بهمن فرصت دارید تا از سایت tik8 بلیط تهیه کنید.

عکس چی: سروش شهلا
پیاده‌چی سارا نجفی

مردی تنها در غربتی ترسناک

۴
 • تاریخ رویداد از دوشنبه، ۰۱ بهمن ۹۷ تا سه شنبه، ۳۰ بهمن ۹۷
 • امروز 17:00 تا 18:30
  شنبه17:00 تا 18:30
  یکشنبه17:00 تا 18:30
  دوشنبه17:00 تا 18:30
  سه شنبه17:00 تا 18:30
  چهارشنبه17:00 تا 18:30
  پنج شنبه17:00 تا 18:30
  جمعه17:00 تا 18:30
 • قیمت بلیت از 22.5 تومان تا 30000 تومان
 • خرید بلیت
 • مترو؛ خط ۴ ایستگاه میدان انقلاب اسلامی
 • جای پارک به سختی
Loading...
مسیریابی

نظرات

هنوز هیچ نظری ثبت نشده

مطالب مرتبط