کافکا به جنون میرسد

نمایش «کافکا با من سخن بگو»
خیابان وصال شیرازی، تقاطع خیابان طالقانی، کوچه فرهنگی(بهنام)، پلاک3
کافکا به جنون میرسدعکس چی: سروش شهلا

نویسنده‌ی آلمانی «فرانتس کافکا» زندگی عجیبی داره، او در دوران زندگیش یادداشت‌هایی خصوصی نوشته که حالات و احساساتش رو به واسطه‌ی اون‌ها منعکس کرده و نمایش «کافکا با من سخن بگو» مروری بر همین یادداشت‌هاست.

کافکا به جنون میرسد

اگرچه پدر براى كافكا همه چيز بوده، ولى رفتارهای مستبدانه و جاه‌طلبانه‌‌ش در دوران کودکی کافکا، از او فردی خجول، بداخلاق، ترسو، بی‌اعتماد به‌نفس و گوشه‌گیر ساخته. کافکا در نوشته‌های خصوصیش از احساسات و احوال درونی خودش در مقابل پدر و مادر می‌نویسه. از رابطه‌‌ش با دو خواهرش مى‌گه. از داستان كودكى، تحصيل، كار، ازدواج و عشق و تاثير پدرش توی اين مراحل مى‌گه! كه سایه‌ی تاریک پدر چجورى مانع از اتفاقات خوب در زندگی اون بوده. و اينكه برخلاف تمام اتفاقات زندگى، کافکا تنها در نوشته‌هاش آدمى مستقل بوده. و در نهايت مرگش؛ مرگى كه به‌ قول كافكا رضايتى رو به اون تقديم مى‌كنه كه زندگى ازش دريغ كرده.

کافکا به جنون میرسد

و حالا کافکا که بر سر تابوت پدر نشسته، شروع به صحبت می‌کنه و تصمیم می‌گیره تا نوشته‌هاش رو بعد از مرگ برای او بخونه.

کافکا به جنون میرسد

«كافكا» در نمايش مردى قدبلند و لاغر با پشتى خميده و چهره‌اى وحشت‌زده‌ست كه لباس سياهى به تن كرده و در ميان چهار زن سفیدپوش كه بخشى از خاطرات او هستن، مشغول خوندن خاطراتشه. زنانى كه گاه در نقش كافكا، گاه در نقش پدر و گاه در نقش معشوقه‌ها و خواهران كافكا اون رو همراهى مى‌كنن.

کافکا به جنون میرسد

اگه بخوام از طراحى صحنه، نور و موسيقى و بازى در اين نمايش براتون بگم، بى‌شک چيزى كه مجذوبتون خواهد كرد، بازى پرفراز و نشيب "نويد نوروزى" خواهد بود. حركات سريع و تغييرات چهره‌ی او، توی موقعيت‌هاى مختلف، شخصیت كافكا رو براى شما باورپذيرتر خواهد كرد. دكور صحنه تميز و بدون تغييره و از يک تابوت و پنل‌هاى سفيدرنگى كه نوشته‌هاى سياه داره تشكيل شده. تابوت در وسط صحنه قرار گرفته و اتفاقات حول اون میفته.

کافکا به جنون میرسد

دكتر قطب‌الدين صادقى كارگردان و نويسنده‌ی نمايش، داستان زندگى كافكا رو با ريتمی تند و مناسب و با عناصرى که به‌ خوبى انتخاب شدن، براتون تعريف مى‌كنه و شما به‌ طور کامل در جریان داستان زندگی کافکا قرار می‌گیرید.

کافکا به جنون میرسد
منتشر کنندهپیاده‌چی سارا نجفی
 • تاریخ رویداد از یکشنبه، ۰۵ اسفند ۹۷ تا جمعه، ۱۰ اسفند ۹۷
 • امروز 19:30 تا 21:30
  شنبه19:30 تا 21:30
  یکشنبه19:30 تا 21:30
  دوشنبه19:30 تا 21:30
  سه شنبه19:30 تا 21:30
  چهارشنبه19:30 تا 21:30
  پنج شنبه19:30 تا 21:30
  جمعه19:30 تا 21:30
 • قیمت بلیت 30000 تومان
 • خرید بلیت
 • مترو؛ خط ۴ ایستگاه میدان انقلاب اسلامی
 • جای پارک به سختی
Loading...
مسیریابی

نظرات

بدون نظر
هنوز هیچ نظری ثبت نشده

مطالب مرتبط