گزارش نمایش «سرزمین‌های شمالی»

گزارشی از یک نمایش زنانه
خيابان طا‌لقانی، خيابان موسوی شمالی، ضلع جنوبی باغ هنرمندان
گزارش نمایش «سرزمین‌های شمالی»عکس چی: سروش شهلا

شما پوستر نمایش «سرزمین‌های شمالی» رو دیدید، با دیدن تصویر انتظار دیدن چه نمایشی رو دارید؟ داستان نمایش از این قراره که دختری مادرش رو از دست داده و حالا به هتلی اومده که مادر روزهای آخر عمرش رو اونجا گذرونده!

گزارش نمایش «سرزمین‌های شمالی»عکس چی: سروش شهلا

داستان مادر و دختری که پدر در سال های دور از اونها جدا شده و دختر برای تحصیل به فرانسه رفته و حالا که برگشته مادر رو از دست داده! مادر در روزهای آخر زندگی به مهمونخونه‌ای در شمال رفته و حالا دختر به اونجا اومده و با عدم حضور مادر و با وسایل و خاطرات او مواجه می‌شه! و داستان‌هایی از گذشته رو به‌یاد میاره که در زمان حال واقعیت پیدا کرده. در کنار مادر و دختر، مردی هم حضور داره که در نقش‌های مختلف ظاهر می‌شه و بار مردانۀ نمایش رو به تنهایی به دوش می‌کشه.

گزارش نمایش «سرزمین‌های شمالی»عکس چی: سروش شهلا

فرم روایی داستان بین گذشته و آینده به‌خوبی طراحی شده و به‌جا و با زیرکی این اتفاق می‌افته. لطافت حاکم بر نمایش که از رنگهای سرد و آبی لباس‌ها نشات می‌گیره، با بازی مونا احمدی و شکیبا فدایی کامل می‌شه. انتخاب خوب بازیگرای نمایش در کنار طراحی لباس و نورپردازی نمایش همگی در جهت روح داستان‌اند. شاید اگر کمی به طراحی صحنه توجه بیشتری می‌شد، یه نمایش کامل در انتظارتون بود.

گزارش نمایش «سرزمین‌های شمالی»عکس چی: سروش شهلا

شیما عرب کارگردان نمایش سرزمین‌های شمالی‌ست. مونا احمدی نویسنده‌ی نمایش، در بخش نمایشنامه‌نویسی جشنواره سی‌و‌هفتم فجر، جایزه‌ی متن برتر رو گرفته. همچنین مونا احمدی در کنار شکیبا فدایی و مجید یوسفی بازیگرای این نمایش هستن که از 10 اسفند در سالن انتظامی خانه هنرمندان در حال اجراست و تا 24 اسفند هم ادامه داره.

گزارش نمایش «سرزمین‌های شمالی»عکس چی: سروش شهلا
منتشر کنندهپیاده‌چی سارا نجفی
 • تاریخ رویداد از دوشنبه، ۰۶ اسفند ۹۷ تا جمعه، ۲۴ اسفند ۹۷
 • امروز 14:00 تا 21:00
  شنبهتعطیل است
  یکشنبه14:00 تا 21:00
  دوشنبه14:00 تا 21:00
  سه شنبه14:00 تا 21:00
  چهارشنبه14:00 تا 21:00
  پنج شنبه14:00 تا 21:00
  جمعه14:00 تا 21:00
 • قیمت بلیت 25000 تومان
 • خرید بلیت
 • مترو؛ خط ۱ ایستگاه طالقانی
 • جای پارک به سختی
Loading...
مسیریابی

نظرات

بدون نظر
هنوز هیچ نظری ثبت نشده

مطالب مرتبط