۵ تا از بهترین املت‌ فروشی‌های تهران

برای یک روز تعطیل یکی از بهترین گزینه‌های تفریحی صرف صبحانه در بیرون از منزل است. قبلاً در یک مجموعه بهترین صبحانه‌های تهران را معرفی کرده‌ایم، ولی در این مقاله قصد داریم تا چند مورد از بهترین املت‌های تهران را معرفی کنیم و در انتها یک پیشنهاد هیجان انگیز را برای شما داریم.


۱- حسین املتی

در «حسین املتى» با فضاى کوچکش انواع صبحانه مثل املت، نیمرو، سوسیس نیمرو، سوسیس املت، نون پنیر چاى، کره مربا عسل می‌تواند جزو انتخاب‌هایتان باشد.

اگر دوست دارید نیمرو یا املت‌تان با کره یا روغن کرمانشاهى درست شود، حتماً به حسین آقا بگویید

اینجا خوردن املت، نیمرو و سوسیس نیمرو در روزهاى تعطیل یا هرروز دیگری واقعاً دلچسب است. البته باید بگوییم که فضای شیکى نیست و شاید همین به خودمانی‌تر بودنش کمک کند.

اطلاعات بیشتر درباره‌ی حسین املتی

حسین املتی
حسین املتی

۲- املت سرای علی

منوی املت‌سرای علی شامل دو بخش صبحانه و غذاست. در بخش صبحانه چندین نوع املت از جمله املت ساده، گوجه، تند، پیاز، قارچ، سوسیس و ویژه، در کنار چند نوع نیمرو به علاوه‌ی عدسی، لوبیا، سرشیر و خامه و عسل محلی، پنیر و کره و مربا به چشم می‌خوره. تفاوت میون املت ساده و گوجه در استفاده از رب و گوجه است و املت ویژه‌ هم ترکیبی است از قارچ و سوسیس به همراه گوجه.

فضای داخلی املت‌سرای علی به سبک‌وسیاق رستوران‌های قدیمی، با صندلی‌های فلزی و میزهایی با رویه‌ی چوبی و پایه‌های فلزی چیدمان شده. در گوشه‌ای کنار پنجره‌ی رستوران، میزی قرار گرفته و سماور بزرگی روی آن گذاشته شده که چای را با این سماور سرو می‌کنند. بدون شک یکی از بهترین املت های تهران را اینجا تجربه خواهید کرد.

اطلاعات بیشتر درباره‌ی املت‌سرای علی

املت سرای علی
املت سرای علی

۳- قهوه‌خانه عمو هوشنگ

این قهوه‌خانه با املت‌هاى خوشمزه و فضاى سنتى، مشتریانش را برای مدتى از فضاى امروزى شهر جدا می‌کند. املت، نیمرو، سوسیس-تخم‌مرغ، قیمه و دیزی از مواردی است که در این قهوه‌خانه پیدا می‌شود. املت و صبحانه‌ها در ظرف روی سرو می‌شوند.

اطلاعات بیشتر درباره‎‌ی قهوه‌خانه عمو هوشنگ

قهوه‌خانه عمو هوشنگ
قهوه‌خانه عمو هوشنگ

۴- رستوران عمو سهراب

فضای رستوران عمو سهراب کوچک است. به خاطر همین ممکن است مجبور شوید کمی منتظر بمانید تا نوبتتان بشود. پنجره‌، در، میز و صندلی‌ها چوبی است و پنجره‌های رنگی حس و حال بناهای قدیمی را به این رستوران می‌دهد.

غذاهای ایرانی تنوع زیادی در منوی رستوران عمو سهراب دارد، اما علاوه بر غذاهای ایرانی، انواع سالاد و صبحانه و شربت‌ها هم در منو وجود دارد. صبحانه شامل انواع املت و سوسیس تخم‌مرغ و بشقاب کاملی از صبحانه‌ی ایرانی است.

اگر اهل امت هستید و دنبال یکی از بهترین های تهران هستید اینجا را اصلا از دست ندید.

اطلاعات بیشتر درباره‌ی رستوران عمو سهراب

رستوران عمو سهراب
رستوران عمو سهراب

۵- دیزی‌سرای ناصر خان

محیط کوچک این مغازه با سقفی از تیرک‌های چوبی، شما را به تهران دهه‌ی چهل پرت می‌کند. دیوارها پر از عکس‌های هنرپیشه‌های قدیمی است و آهنگ‌های قدیمی پخش می‌شوند. کنار صندوق روی یک کاغذ نوشته شده که «در این مکان نمی‌تونم، نمی‌خورم، سیرم و با هم یک دیزی می‌خوریم، نداریم».

اگرچه در اینجا دیزی یکی از غذاهای اصلی است، ولی املت هم در آن سرو می‌شود که املت‌ها با توجه به اینکه با روغن باشند یا نه، با گوجه درست شده باشند یا رب و انتخاب‌های دیگر توسط مشتری، قیمت‌های متفاوتی دارند.

اطلاعات بیشتر درباره‌ی دیزی‌سرای ناصر خان

دیزی سرای ناصر خان
دیزی‌سرای ناصر خان

پیشنهاد ویژه: دوست داری تو قهوه خونه املت درست کنی؟!!

حالا که با چند رستوران و قهوه‌خانه با املت‌های خوب آشنا شدید، چطور است خودتان دست به کار شوید، چم و خم کار را یاد بگیرید و به سبک قهوه‌خانه‌ها املت درست کنید؟

انجام دادن بعضی کارها هیچوقت در مخیله‌ی بعضی‌هایمان نمی‌گنجد. مثلاً تا به حال به این فکر کرده‌اید که یک روز در یکی از قهوه‌خانه‌های قدیمی شهر نقش قهوه‌چی داشته باشید و بتوانید برای مشتری‌های چای ببرید یا املت و دیزی درست کنید؟ در این تجربه یاد خواهید گرفت که چطور به سبک قهوه‌خانه‌ها املت درست کنید.

 

 

اگر دارید خودتان را در چنین موقعیتی تصور می‌کنید، باید بگویم که عملی شدن این تصور کاملاً ممکن است. تجربه‌ی یک روز در قهوه‌خونه‌ی حاج تقی به شما این امکان را می‌دهد که یک روز قهوه‌چی بودن را تجربه کنید و با هزینه‌ای نه چندان گران هم تفریح کنید و خوش بگذرانید، هم کاری را که شاید برایتان ناممکن بوده انجام دهید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.