تفریحات کم هزینه و ارزان در تهران

کلان‌شهرها معمولاً شهرهای گرانی هستند. شاید شما هم شنیده باشید که بعضی‌ها می‌گویند: «تو تهران نفس هم می‌کشی باید پول بدی». همین است که خیلی وقت‌ها یک تفریح و گشت و گذار چند ساعته در شهر، مبلغ گزافی برایمان آب می‌خورد.

اگرچه برای هرکاری باید هزینه کرد، ولی می‌توان تفریحاتی یافت که در آن‌ها با هزینه‌ای اندک و ارزان بتوان چند ساعتی را خوش گذراند. در تهران مکان‌های بسیار زیادی وجود دارد که می‌توانند مقصد بسیار خوبی برای تفریحاتی باشد که نیاز به پرداخت هزینه‌ی چندانی ندارد. البته بسیاری از این مکان‌ها ممکن است تکراری به نظر بیاید. در این مواقع نیاز به فعالیت‌های تفریحی جدیدی مطرح می‌شود که در ادامه سعی می‌کنیم با پیشنهاداتی از تفریحات ارزان و  کم‌ هزینه سراغشان برویم.


 

۱- به موزه‌ها سر بزنید

موزه‌ها مکان‌های بسیار جذابی‌اند که می‌توانند یکی از تفریحات ارزان و عالی برای یک روز تعطیل باشند. بهای ورودی موزه‌ها در ایران معمولاً بسیار ارزان است و آنقدر تنوع موضوعی دارند که بتوانید به موزه‌های موردعلاقه‌تان سر بزنید. پس نگران نباشید، قرار نیست حوصله‌تان سر برود.

برای شروع کاخ‌موزه گلستان و موزه‌ی ملی ایران را پیشنهاد می‌کنیم. کاخ گلستان بازمانده‌ی ارگ شاهی قاجاری است و کاشیکاری‌های زیبا و موزه‌های جذاب آن، می‌تواند یک تفریح درست و حسابی و لذتبخش باشد. همینطور موزه‌ی ملی که تاریخ ایران از دوره‌ی پیش از تاریخ تا قاجاریه را روایت می‌کند.

موزه ها مکان های جذابی هستند که عموما با هزینه کم می شود در آنها به دل تاریخ زد.

کاخ‌موزه گلستان
کاخ‌موزه گلستان

 

۲- گالری‌ گردی تفریحی ارزان اما ارزشمند

بازدید گالری‌های هنری می توانند یکی دیگر از تفریحات فرهنگی مفرح باشد. در گالری‌ها می‌توان آثار و سبک‌های متفاوت را دید و با آن‌ها آشنا شد. در گالری خانه هنرمندان بسیاری از اوقات نمایشگاه‌های باکیفیت و مختلفی برگزار می‌شود که سر زدن به آن‌ها با هزینه کم و اغلب بدون هزینه می‌تواند یک روز فرهنگی خوب بسازد.

گالری خانه هنرمندان
گالری خانه هنرمندان

 

۳- بلندی‌های تهران: تفریحی تقریبا رایگان

تهران بام‌ها و بلندی‌های زیادی دارد که می‌توانند مکان‌های بسیار خوبی برای عکاسی نیز باشند. از بام تهران و بام محک، تا پل طبیعت و برج میلاد و… .

این مکان‌ها به دلیل ارتفاع بالاتری که نسبت به سطح شهر دارند، منظره‌ی زیبایی از شهر را پیش روی شما می‌گذارند. در مجموعه‌ی بر فراز تهران می‌توانید فهرستی از این مکان‌ها را بیابید و تقریبا بدون هزینه از شهر تهران لذت ببرید.

نمای تهران از پل طبیعت

 

۴- تهران قدیم را کشف کنید

از زمانی که تهران به عنوان پایتخت انتخاب شد حدوداً دویست سال می‌گذرد. تهران در طول سال‌های عمر خود حوادث و ماجراهای زیادی به خود دیده و مکان‌های بسیار زیادی از روزگاران قدیم این شهر هنوز در میان ساختمان‌های جدیدش باقی مانده. منطقه‌ی ۱۲ تهران شامل هسته‌ی اولیه شهر تهران در دوره‌ی قاجار است که گشت و گذار در آن و کشف بازمانده‌هایش می‌تواند بسیار دلنشین باشد. تفریحی کم‌هزینه برای آشنایی بیشتر با شهر.

مسیر از سرچشمه تا بهارستان قدم به قدم با شما همراه می‌شود، و در پیدا کردن مکان‌های جالبی در این منطقه از تهران راهنمایی‌تان می‌کند.

پیشنهاد میکنیم بقیه مسیرهای پیاده گردی در تهران رو هم ببینید و با تفریحاتی کم خرج و ارزان بیشتر آشنا شوید.

مسیر از سرچشمه تا بهارستان
مسیر از سرچشمه تا بهارستان

اینها نمونه‌های از مکان‌هایی بود که می‌توانید با صرف هزینه‌ای کم یا حتی به رایگان به آن‌ها سر بزنید و تفریح کنید. اما در سوی دیگر می‌توان با هزینه‌ای اندک در کنار یک جمع دوستانه و در کنار کسی که در آن فعالیت تفریحی خبره است، تفریحات جدیدی را نیز در شهر تجربه کرد.


 

۵- اسلک لاین ورزشی کم هزینه و هیجان انگیز

تسمه‌ی پارچه‌ای بلند و محکمی را در نظر بگیرید که از دو طرف مهار شده و قرار است روی این تسمه که عرض زیادی هم ندارد راه بروید و تعادلتان را حفظ کنید. همین ورزش می‌تواند به عنوان یک تفریح ارزان یکی از گزینه‌هایتان باشد. اگر چندان با اسلک‌لاین آشنایی ندارید یا وسایلش را در اختیار ندارید، ساده‌ترین راه شرکت در تجربه‌ی اسلک‌لاین در پیاده است. همچنین مطلب اسلک لاین چیست را هم خوب است بخوانید.

اسلک لاین
اسلک‌لاین

 

۶- بازی‌های جمعی

وقتی صحبت از تفریح و سرگرمی به میان می‌آید، یکی از اولین گزینه‌هایی که به ذهن می‌رسد بازی است. این روزها بازی‌ها از جمله بازی‌های رومیزی یا بردگیم‌ها حسابی طرفدار پیدا کرده‌اند و با انواع مختلفی که دارند، می‌توانند هر سلیقه‌ای را در بر بگیرند.

تجربه‌های بازی در پیاده معمولاً قیمت زیادی ندارند و می‌توانند هیجانتان را برای چند ساعت برانگیزند.

بازی عملیات مافیایی در آوا سنتر
بازی عملیات مافیایی در آوا سنتر

 

۷- تجربه کردن کارهای تازه با هزینه نه چندان زیاد

انجام دادن بعضی کارها هیچوقت در مخیله‌ی بعضی‌هایمان نمی‌گنجد. مثلاً تا به حال به این فکر کرده‌اید که یک روز در یکی از قهوه‌خانه‌های قدیمی شهر نقش قهوه‌چی داشته باشید و بتوانید برای مشتری‌های چای ببرید یا املت و دیزی درست کنید؟

اگر دارید خودتان را در چنین موقعیتی تصور می‌کنید، باید بگویم که عملی شدن این تصور کاملاً ممکن است. تجربه‌ی یک روز در قهوه‌خونه‌ی حاج تقی به شما این امکان را می‌دهد که یک روز قهوه‌چی بودن را تجربه کنید و با هزینه‌ای نه چندان گران هم تفریح کنید و خوش بگذرانید، هم کاری را که شاید برایتان ناممکن بوده انجام دهید.

قهوه‌چی شدن در قهوه‌خانه حاج تقی
قهوه‌چی شدن در قهوه‌خانه حاج تقی

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.