تفریحات سرپوشیده در تهران: چند پیشنهاد جذاب

بولینگ سرزمین عجایب

با شروع فصل سرما، تفریح در شهر هم محدودیت‌هایی پیدا می‌کند و بعضی از آن‌ها خود به خود کمرنگ می‌شوند. سرما از یک طرف و آلودگی هوا در شش ماه دوم سال از طرف دیگر باعث می‌شود که فعالیت‌های تفریحی در فضای آزاد کمتر شود و تفریحاتی که در فضای سرپوشیده و بسته باشد، طرفداران بیشتری پیدا کند. در این مطلب به تعدادی از تفریحات سرپوشیده تهران می‌پردازیم و همچنین تفریحات جدیدی با موضوعات مختلف پیشنهاد خواهیم کرد.

 

۱- بولینگ‌های تهران

انگشتانتان را در سوراخ‌های توپ‌های نسبتاً سنگین فرو کنید، تمرکز کنید، چند قدم بردارید و توپ را رها کنید و منتظر باشید و ببینید چه کرده‌اید. بولینگ ورزش و تفریح هیجان‌انگیزی است که در فضایی سرپوشیده می‌توانید با دوستانتان سراغش بروید و حسابی تفریح کنید. «بولینگ سرزمین عجایب» یکی از سالن‌های بولینگ در تهران است.

پیشنهاد ویژه: بولینگ سرزمین عجایب

اینجا یکی از کامل‌ترین مجموعه‌های بولینگ از نظر امکانات است. کفش‌های تمیز و نو و موجود در همه‌ی سایزها، توپ‌ها با گستردگی وزنی استاندارد و نمایشگرهای سالم که در خیلی جاهای دیگر دیده نمی‌شود. در کنار بولینگ، ایرهاکی و بیلیارد هم وجود دارد که استفاده از آن‌ها برای همه آزاداست، البته بابت آن‌ها هزینه‌ی جدا دریافت خواهد شد.

بولینگ سرزمین عجایب در مجموعه‌ی شهربازی قرار گرفته است و می‌توانید به بخش‌های دیگر این شهربازی هم سر بزنید.

بولینگ سرزمین عجایب یکی از تفریحات سرپوشیده تهران
بولینگ سرزمین عجایب

همچنین می‌توانید گزارش کامل بولینگ عبدو را هم مطالعه کنید و با یکی دیگر از تفریحات سرپوشیده از جنس بولینگ آشنا بشید.


۲- موزه‌: مکان سرپوشیده جذاب

بازدید از موزه‌ها با موضوعات مختلف همیشه جزو برترین تفریحات فرهنگی است. حالا که بحث ما تفریحات سرپوشیده تهران است، چرا نباید موزه‌ها در فهرست پیشنهاداتمان باشد؟ اگرچه‌ی همه‌ی موزه‌های تهران می‌توانند در این پیشنهاد بگنجند، ولی پیشنهاد ویژه‌ی ما «موزه ملک» است.

پیشنهاد ویژه: موزه ملک

این موزه با گستردگی و تنوع آثار فوق‌العاده‌ای که در خود دارد، باعث می‌شود که چند ساعت در میان این آثار زمان بگذرانید و از دیدنشان و شنیدن و خواندن ماجراهایشان لذت ببرید. برای مثال تعداد زیادی از آثار کمال‌الملک را می‌توانید در این موزه ببینید. موزه‌ی ملک با توجه به غنای آثارش، آنقدرها که باید شناخته نشده است.

ضمناً این موزه در فضای میدان مشق قرار گرفته که یا یک تیر دو نشان می‌زنید و از فضای زیبای میدان مشق (باغ ملی) نیز لذت می‌برید.

موزه ملک یکی دیگر از تفریحات سرپوشیده تهران
موزه ملک

۳- باغ کتاب تهران

باغ کتاب تهران فضایی کاملاً مدرن با معماری امروزی، سقفی بلند و دیوارهای شیشه‌ای است که علاوه بر قفسه های کتاب و مجسمه‌های شخصیت‌های مختلف دارای فضایی برای نشستن و مطالعه کردن است و نه تنها سرپوشیده است بلکه سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسبی دارد.

بخش کتاب این مجموعه بسیار بزرگ است و تنوع زیادی دارد و برای اهالی کتاب واقعاً به سان یک باغ است. بخش مهم دیگر، بخش کودک و نوجوان این مجموعه است که شامل عنوان‌های بسیار زیادی از کتاب های کودک و نوجوان، وسایل سرگرمی و بازی و همینطور لوازم‌التحریر است.

گشت و گذار در باغ کتاب تهران، در میان انبوه کتاب‌ها و فضای بزرگ و معماری زیبای آن، می‌تواند یک تفریح دلنشین هم برای بچه‌ها و هم برای بزرگترها باشد.

باغ کتاب تهران
باغ کتاب تهران

۴- تفریحات سرپوشیده متفاوت!!

در کنار این مکان‌ها برای سر زدن و تفریح کردن، می‌توان فعالیت‌های تفریحی دیگری را نیز در فضاهای سرپوشیده تجربه کرد. مثلاً چطور است که اگر به درست کردن شیرینی علاقه دارید، در کنار عده‌ای دیگری در یک کارگاه قنادی جمع شوید و درست کردن تارت و رولت را یاد بگیرید؟

اطلاعات بیشتر درباره‌ی تجربه‌ی ساخت تارت و رولت

تجربه ساخت تارت و رولت تفریحی جدید و سرپوشیده در تهران
تجربه ساخت تارت و رولت

و یا اینکه در کافه در کنار افراد علاقه‌مند به هنر جمع شوید و از مواد دور ریختنی و به ظاهر به دردنخور، خمیر پاپیه ماشه درست کنید و با قالب‌گیری و بعد نقاشی آن، یک شیء هنری خلق کنید.

اطلاعات بیشتر درباره‌ی تجربه‌ی ساخت اثر هنری پاپیه‌ماشه از مواد دورریختنی

ساخت اثر هنری پاپیه ماشه
ساخت اثر هنری پاپیه ماشه

و یا اینکه در کنار کسانی که پادکست می‌سازند، با مراحل تولید آن آشنا شوید و خودتان هم دست به کار شوید و ویرایش و ادیت آن را کمی یاد بگیرید.

اطلاعات بیشتر درباره‌ی تجربه‌ی آموزش ضبط پادکست

آموزش ضبط پادکست نوعی هنر و تفریح در مکان سرپوشیده
آموزش ضبط پادکست

این‌ها نمونه‌های از تعداد زیاد از فعالیت‌های تفریحی جدید پیاده با موضوعات متنوع است که می‌توان در هوای سرد زمستانی تجربه‌شان کرد.

 


 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.