پیشنهادهایی برای تفریح یک‌ روزه در تهران

پیشنهادهایی برای تفریح یک‌روزه در تهران

احتمالاً خیلی وقت‌ها پیش آمده که یک روز خالی در برنامه‌مان باشد و بخواهیم برای کل روز یک برنامه‌ی تفریحی درست و حسابی بچینیم و از صبح تا شب را خوش بگذرانیم. مشکل اینجاست که معمولاً در برنامه‌ریزی به بن‌بست می‌رسیم و نهایتاً سر و ته قضیه را با کافه و رستوران رفتن هم می‌آوریم و این برنامه موکول می‌شود به بعداً و این چرخه ادامه دارد. در این مطلب برایتان چند پیشنهاد داریم که می‌توانید در روز تعطیل برای تفریح یک‌ روزه در تهران سراغشان بروید.


۱- خودتان را به صبحانه مهمان کنید

در اولین قدم برای آغاز روزی که قرار است حسابی خوش بگذرد، چرا به استقبال یک صبحانه‌ی لذیذ نرویم؟ با این کار هم می‌توانید از صبحانه‌ای آماده و خوشمزه در فضایی جدید لذت ببرید، و هم انرژی خوبی برای ادامه‌ی روز و یک تفریح یک روزه در تهران ذخیره کنید.

برای پیدا کردن جای مناسب برای صبحانه هم نگران نباشید. قبلاً تعدادی از بهترین صبحانه‌های تهران را معرفی کرده‌ایم، از کافه‌های امروزی تا طباخی و آش و حلیم. ولی اگر دوست دارید یک املت درست و حسابی در فضاهای خودمانی میل کنید، ۵ تا از بهترین املت‌ فروشی‌های تهران هم در انتظار شما هستند.

تفریح یک روزه در تهران همراه با صبحانه


۲- مسیرهای پیاده‌گردی: تفریح یک روزه وسوسه انگیز

پیاده مسیرهای بسیار زیادی از شهر تهران و اطراف آن در موضوعات مختلف تولید کرده است. ماجرا از این قرار است که تعداد زیادی مسیر برای پیاده‌گردی در تهران در موضوعات «کشف شهر»، «عکاسی»، «گشت و گذار»، «هیجان‌انگیز» و «خوراکی» وجود دارد که هرکدام شامل چندین مسیر در نقاط مختلف شهر است. هرکدام از این مسیرها شامل چندین ایستگاه است که با توجه به موضوعشان، شما را به سمت جاهای متفاوتی هدایت می‌کند که شاید خیلی‌هایشان را قبلاً نمی‌شناخته‌اید و در پایان، در چند ساعت یک مسیر جذاب را پیاده طی کرده‌اید و چیزهای جدیدی دیده‌اید.

در بین این مسیرها بگردید و هرکدام جذابیت بیشتری برایتان دارد انتخاب کنید. یکی از این مسیرها را امتحان کنید، ضرر نمی‌کنید.

مسیر شاهرگ‌ها به قلب بازار تهران
مسیر شاهرگ‌ها به قلب بازار تهران

۳- تفریحگاه‌های اطراف تهران

تهران در اطراف خود پارک‌های جنگلی، سدها و تفرجگاه‌های زیادی دارد که می‌توانند برای گردش یک‌ روزه مقاصد جذابی باشند. از پارک جنگلی تلو در شرقی‌ترین نقطه‌ی تهران، تا روستاهای وردیج و واریش در غربی‌ترین آن.

در جذاب ترین مکان‌های تفریحی اطراف تهران می‌توانید با جزئیات بیشتری از این مکان‌ها آشنا شوید.

پارک جنگلی شیان
پارک جنگلی شیان

۴- ناشناخته‌های شهر را کشف کنید

بسیاری از ما هنوز بخش‌های زیادی از شهر تهران را ندیده‌ایم و نمی‌شناسیم. روزهای تعطیل فرصت خوبی است تا به دل شهر بزنیم و با شهری که در آن زندگی می‌کنیم، از زاویه‌ی نزدیک‌تری ملاقات کنیم و قصه‌ها و ماجراها و تاریخ آن را کشف کنیم.

کمی بالاتر مسیرهای پیاده‌گردی را پیشنهاد کردیم، ولی اگر حوصله ندارید که خودتان حوصله‌ی گشت و گذار را ندارید و ترجیح می‌دهید در میان یک جمع و البته با حضور یک نفر که چم و خم شهر و ماجراهایش را می‌داند به این کشف بپردازید، هرکدام از تجربه‌های شهرگردی پیاده این امکان را به شما می‌دهد که بخش‌های جذابی از شهر را که احتمالاً یا قبلاً ندیده‌اید یا آشنایی زیادی با آن ندارید کشف کنید و در عرض چند ساعت چیزهایی که از تاریخ و حوادث و مکان‌های جالب آن نقطه از شهر لازم است، بدانید و یک تفریح یک‌ روزه حسابی برای خودتان بسازید.

و اگر دوست دارید تا همراه چند نفر دیگر و یک نفر کاربلد، تهران را با یک زبان خارجی بگردید و با یکدیگر به آن زبان معاشرت کنید، تجربه‌های تهران‌گردی به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی و آلمانی پیاده را نباید از دست دهید.

 

اگر سر به هوا باشید و به محیط اطراف و ساختمان‌هاییی که در مسیرتان می‌بینید دقت کنید، حتماً متوجه شده‌اید که تهران پر از ساختمان‌هایی با معماری متفاوت و زیباست که بسیاری از آن‌ها از سال‌ها پیش به جا مانده‌اند و بسیاری نیز به تازگی در شهر سربرآورده‌اند. در تجربه‌های معماری‌گردی قرار است راه بیفتید و بخشی از شهر که پر از این معماری‌های زیباست را در کنار کسی که به معماری مسلط است ببینید و ماجراها و قصه‌هایشان را بشنوید و در مورد آن‌ها بیشتر بدانید.


۵- تفریح یک روزه جدید در تهران: تجربه چیست؟!!!

در نهایت احتمالا با کمی چرخیدن در تجربه های پیاده بتوانید یک تجربه تفریحی یک روزه در تهران را برای خود پیدا کنید. اگر با تجربه ها آشنا نیستید حتما لینک زیر رو بررسی کنید.

 


 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.