مسیری در دل اراضی عباس‌آباد‌

فضای عمومی پل طبیعت

⏰ بهترین زمان بازدید: ظهر در این تور به اراضی عباس‌آباد می‌ریم و در کنار طبیعت زیبای این منطقه بناهای ارزشمند اون رو با هم تجربه می‌کنیم. از دل دو پارک می‌گذریم و به دوتا موزه‌ی جذاب و خاطره‌انگیز سر می‌زنیم. در انتها توی باغ کتاب می‌‌‌شه به تماشای یه فیلم خوب نشست و بعدشم بین باغی از کتاب‌ها قدم زد و کتاب مورد علاقه‌ برای مطالعه رو خرید.

  • محدوده مسیر: حقانی
  • زمان لازم برای بازدید: ۴ ساعت
  • حس و حال: عکاسی | گشت و گذار
  • بهترین زمان بازدید: ظهر
  • حداقل بودجه: حضور رایگان
  • دوربین ببر.
  • بی‌آرتی؛ پایانه ۷ ایستگاه شهید همت

جنوبی‌ترین نقطه‌ی پارک منتهی میشه به گنبد مینا که نمای اون از دور هم مشخصه.


ایستگاه اول: موزه آسمان نما (گنبد مینا)

موزه آسمان نما (گنبد مینا)
موزه آسمان نما (گنبد مینا)

گنبد مینا که به شکل یک خورشید سمبلیک طراحی و ساخته شده در فضای داخلی خودش سالن‌های نمایش سه‌بعدی داره.

مترو حقانی شاید بهترین و نزدیک‌ترین راه برای رسیدن به پارک آب و آتش باشه ولی از پایانه تاکسی‌رانی میدون ونک هم می‌تونین به این پارک برسین.


ایستگاه دوم: پارک آب و آتش

پارک آب و آتش
پارک آب و آتش

پارک آب و آتش که یکی از پارک‌های جذاب و پرطرف‌دار تهرانه چند سالی می‌شه که توسط پل طبیعت به پارک طالقانی متصل شده. توی این پارک سازه‌های پارچه‌ای جذابی به چشمتون می‌خوره که توسط شرکت دیبا طراحی و اجرا شده‌ان.

ورودی این پل از سمت پارک آب و آتش در میانه‌ی مسیر پارک و کنار برج فانوس قرار داره که به راحتی میشه اون رو پیدا کرد.


ایستگاه سوم: فضای عمومی پل طبیعت

فضای عمومی پل طبیعت
فضای عمومی پل طبیعت

طراحی این پل جذاب که روی اتوبان مدرس واقع شده توسط لیلا عراقیان و علیرضا بهزادی در سال ۹۳ انجام شده. سازه‌ی نمایان و فلزی اون در سه طبقه شکل گرفته و تونسته فضاهایی مثل کافه و رستوران رو توی خودش جا بده. میشه گفت این پل محلی برای توقف کردنه تا گذر کردن!

از داخل پارک طالقانی به سمت برج پرچم که سمت جنوبب قرار داره حرکت کن و جلوی تابلوی توضیحات برج چک‌این کن.


ایستگاه چهارم: برج پرچم

برج پرچم
برج پرچم

در یکی از مرتفع‌ترین نقاط پارک طالقانی بلندترین برج پرچم خاورمیانه نصب شده که وقتی داری از سمت پل طبیعت به سمت شرق حرکت می‌کنی می‌تونی ببینیش. ارتفاع این برج ۱۵۰متره که اون رو در لیست ۳ پرچم بلند جهان جای داده!

روبروی تابلوی راهنمای برج پرچم، مسیر پله که یه آبنما از بغلش رد می‌شه هم وجود داره که می‌تونی به سمت باغ موزه دفاع مقدس مسیرتو ادامه بدی.


ایستگاه پنجم: موزه دفاع مقدس

موزه دفاع مقدس
موزه دفاع مقدس

موزه‌ی دفاع مقدس یکی از بزرگ‌ترین و جذاب‌ترین موزه‌های تهرانه که در بخش‌های مختلف وقایع تاریخی زمان جنگ رو به تصویر کشیده. ساختمون موزه کشیدگی شمالی جنوبی داره و تاخورگی ورق‌های سقف فرم کلی بنا رو شکل دادن. این بنا به طراحی مهندس ژیلا نوروزی در سال ۹۱ افتتاح شد. جزئیات جذاب توی فضای داخلی اینجا توجهتون رو جلب می‌کنه!

در ادامه‌ی راه در مسیر شرقی روبروی باغ موزه از طریق پل روی رودخونه به سمت دیگه ی مجموعه برین و به سمت گنبد نمایان موزه پانوراما حرکت کنین.


ایستگاه ششم: موزه سراسرنمای (پانوراما) خرمشهر

موزه سراسرنمای (پانوراما) خرمشهر
موزه سراسرنمای (پانوراما) خرمشهر

موزه پانوراما با معماری جذابش در مورد اتفاقاتیه که توی خرمشهر افتاده. سازه‌ای گنبدی شکل در میانه‌ی یک حوض آب قرار گرفته که انعکاسش کره‌ی کاملی رو تداعی می‌کنه. (سانس‌های بازدید از موزه به فاصله زمانی هر یک ساعت)

مسیر کنار موزه پانوراما رو که به سمت شرق ادامه بدین به ساختمون شیشه‌ای باغ کتاب می‌رسین.


ایستگاه هفتم: باغ کتاب

باغ کتاب
باغ کتاب

به ایستگاه پایانی ر‌سیدیم. باغ کتاب که چند سالی از افتتاح اون می‌گذره یه پردیس جامع برای تفریح و خوشگذرونی با دوستان و خانواده‌اس. ۶ سالن سینما، کتابفروشی عمومی و یک طبقه مخصوص کودکان داره. همچنین توی محوطه‌ی بیرونی چند غرفه‌ی خوراکی و فست‌فود وجود داره که می‌تونین ازشون خوراکی تهیه کنین.

طبقه‌ی دوم باغ کتاب در کنار بخش کودکان می‌تونی کیوسک برگر رو پیدا کنی.


ایستگاه هشتم: کیوسک برگر | باغ کتاب

کیوسک برگر | باغ کتاب
کیوسک برگر | باغ کتاب

می‌تونی بری به طبقه‌ی دوم باغ کتاب که رستوران کیوسک برگر در اون‌جا قرار داره و بعد از پیاده‌گردیت استراحت بکنی و یه غذایی بخوری.👣

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.