مسیر پرش روی آدرنالین بام تهران

زیپ لاین (zipline) | توچال

با شکم پر نرو! معمولا تهران از اون بالا خیلی قشنگ‌تره، مخصوصا که یه تضادی بین آرامش و هیجان باشه. توچال به خاطر کوه‌هاش به آرامش معروفه ولی لذت عجیبیه که این آرامش با هیجان خیلی زیاد تلفیق بشه و بتونی کل تهران رو تو یه نگاه با جیغ و ترس و هیجان ببینی. تجربه‌ی متفاوت به این مسیر می‌گن! می‌خوام بگم همیشه قرار نیست که یه حس تکراری رو داشته باشیم. می‌شه رفت بالاترین نقطه‌ی شهر و خودت رو پرت کنی روی تشک و مسیر کوهستانی که یه رودخونه پایینش داره و زیپ لاین کنی، یا سورتمه سوار شی و پیچ‌درپیچ، کوه رو دور بزنی. نکته‌ی مهمی که باید تو این مسیر رعایت کنید اینه که غذا یا یه خوراکی سبک قبلش بخورین. اصلا با شکم پر این مسیر رو انتخاب نکنین و تا آخر مسیر از خوردن غذا و نوشیدنی خودداری کنید.

  • محدوده مسیر: توچال
  • زمان لازم برای بازدید: ۶ ساعت
  • حس و حال: هیجان
  • بهترین زمان بازدید: کل روز
  • حداقل بودجه: حضور رایگان
  • با شکم پر نرو!
  • مترو؛ خط ۱ ایستگاه تجریش

به انتهای مسیر سلامت که رسیدین سمت راستتون یه پارکینگیه که کنارش گیشه‌ی فروش بلیت تلکابینه. اون مسیر رو باید به سمت پایین برید و دست چپتون سازه‌ی بزرگ و بلند بگ‌جامپ مشخصه.


ایستگاه اول: بگ جامپ | توچال

بگ جامپ | توچال
بگ جامپ | توچال

بگ‌جامپ حسی شبیه آتش‌نشان‌هایی رو میده که هنگام خطر بدون هیچ معطلی خودشون رو از اون بالا روی تشک پرت می‌کنن. وقتی که می‌پری باید به آسمون نگاه کنی و خودت رو رها کنی تا نفهمی کی روی تشک میوفتی. اینجا بدون هیچ طنابی که تو رو نگه داره، باید بپری پایین.

همون راهی که برای بگ‌جامپ رفتین رو برگردین تا به آخر مسیر سلامت برسین. ضلع شمال غربی تابلوی بزرگ سورتمه رو می‌بینین.


ایستگاه دوم: سورتمه توچال

سورتمه می‌تونه جای ماشین زیر پاتون باشه و شما رو ببره به نقطه‌هایی از کوه و جنگل که با ماشین رفتن امکان‌پذیر نیست. شما سوار یه صندلی می‌شید که نیاز نیست خودتون هیچ زحمتی برای به حرکت درآوردنش بکنین. اینجا با خیال راحت بشینید تا سورتمه شما رو تو دل کوه ببره.

یکم پایین‌تر از ایستگاه سورتمه، سمت راستتون تابلوی رنگی فان‌لند رو می‌بینید.


ایستگاه سوم: فان لند توچال

فان لند توچال
فان لند توچال

بازی‌های نوستالژیک مخصوصا فوتبال‌دستی برامون هیجان‌انگیزه. مخصوصا با جمع دوستات باشی و بخواین یه شرط‌بندی کنید تا ببینید کی بازی رو می‌تونه ببره. فان‌لند فضایی کوچیک اما نوستالژیک داره که پیشنهاد می‌کنم یکی از بازی‌هاش رو امتحان کنید تا برای بازی هیجان‌انگیز بعدی آماده بشین.

یکم پایین‌تر از فان‌لند تابلوی قرمز رنگ سیب‌زمینی باتو رو می‌بینین.


ایستگاه چهارم: سیب زمینی باتو

سیب زمینی باتو
سیب زمینی باتو

سیب‌زمینی باتو از سال ۱۳۸۴ شروع به‌کار کرده و هنوز طرفدارهای خودش رو داره. تنوع بالا در طعم و تازگی‌ای که در مزه‌اش داره هر آدمی رو وسوسه به خوردنش می‌کنه. اینجا هم سیب‌زمینی داغ با شکل‌های مختلف مثل توپی، اسنکی، حلقه‌ای و چیپس‌هایی با طعم‌های خوشمزه داره که ‌می‌تونین با توجه به سلیقه‌تون انتخاب و نوش جان کنید.

باید کمی پایین‌تر از سیب‌زمینی باتو به سمت چپتون بیاین. تو ورودی زیپ‌ لاین، اسکیب کیوب رو می‌بینین که باید تا انتها به داخل محوطه برید.


ایستگاه پنجم: زیپ لاین (zipline) | توچال

زیپ لاین (zipline) | توچال
زیپ لاین (zipline) | توچال

همیشه که نباید تو آب شیرجه زد. یه موقع‌هایی می‌تونی مسیرت رو عوض کنی و شیرجه‌زدن وسط دوتا کوه رو تجربه کنی. «Zipline» این امکان رو براتون فراهم کرده تا بتونید از یه کوه به یه کوه دیگه پرواز کنید. دلتون رو به دریا بزنید و هیجان‌انگیزترین مدل رو که «بانجیه»، امتحان کنید.

وقتی با زیپ لاین به پایین کوه میاین دقیقا روبروی زیپ لاین، اون دست خیابون ساختمون مشکی کافه بیلیارد رو می‌بینین.


ایستگاه ششم: کافه بیلیارد

کافه بیلیارد
کافه بیلیارد

حتما دیگه حسابی گرسنه‌ شدین وقت اینه که یه غذای خوشمزه بخورین. کافه بیلیارد فقط یه کافه‌ی معمولی نیست. اینجا امکان بازی بیلیارد دسته‌جمعی داره و بعد از خوردن خوراکیتون اگه دوست داشتین، آخرین بازی رو هم امتحان کنید و مسیرتون رو با یه بازی متفاوت تموم کنید. امیدوارم بهتون خوش گذشته باشه که انقدر پرانرژی و شجاع هستین!👣

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.