مسیر دوچرخه‌سواری کریمخان تا انقلاب

درباره مسیر دوچرخه‌سواری کریمخان تا انقلاب

⚠ کلاه ایمنی و قفل دوچرخه ببر! احتمالا از آخرین باری که بیشترمون سوار دوچرخه‌هامون شدیم، سال‌ها می‌گذره. اگر هم هوس دوچرخه‌سواری کرده باشیم، احتمالا سری به پیست‌ پارک‌های مختلف زدیم. اما این‌بار می‌خوایم دوچرخه‌هامون رو با تهران آشتی بدیم و تو خیابون‌هاش رکاب بزنیم. مسیری که انتخاب کردیم یکی از امن‌ترین مسیرهای دوچرخه‌سواری شهره! بیاید ازش استفاده کنیم تا روز به روز به تعدادشون تو بخش‌های دیگه‌ی شهر اضافه بشه. اینم بگم که اگه دوچرخه ندارید، می‌تونید این مسیر رو پیاده طی کنید و کیف کنید.

 • محدوده مسیر: کریمخان
 • زمان لازم برای بازدید: ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه
 • حس و حال: هیجان
 • بهترین زمان بازدید: کل روز
 • حداقل بودجه: حضور رایگان
 • کلاه ایمنی و قفل دوچرخه ببر.
 • مترو؛ خط ۱ ایستگاه شهدای هفتم تیر
  مترو خط ۱ایستگاه شهدای هفتم تیر
  مترو خط ۳ایستگاه میدان ولیعصر(عج)

از طریق متروی هفت‌تیر یا میرزای‌شیرازی خودتون رو برسونید به خیابون میرزای‌شیرازی. اول وارد خیابون سرو و بعد وارد کوچه زبرجد بشید و دنبال پلاک ۱۵ بگردید.


ایستگاه اول: کافه خانه یرما

کافه خانه یرما
کافه خانه یرما

مسیر امروز قرار نیست فقط یه دوچرخه‌سواری ساده باشه! پس بعد از یکم رکاب‌زدن سری بزنید به خانه یرما که یکی از زیباترین کافه‌های این حوالیه و فضاش جون میده برای خاطره‌سازی.

از کوچه زبرجد وارد خیابون نجات‌الهی و بعدش خیابون کریمخان بشید تا بیفتید تو مسیر دوچرخه.


ایستگاه دوم: برج‌های سامان

برج‌های سامان
برج‌های سامان

بعد از این که یه میان‌وعده‌ی سبک در خانه یرما نوش جون کردین، برین به سمت بلوار کشاورز و به بهونه‌ی تماشای اولین برج‌های مسکونی تهران، روی نیمکت‌های بلوار به این زیبایی یکم استراحت و نفسی تازه کنید.

بعد از رد کردن برج‌های سامان، دنبال خیابون حجاب بگردید. حجاب رو برید بالا و از درب اصلی پارک وارد مسیر دوچرخه‌ای بشید که به سمت زمین والیبال میره و تا زمین فوتبال ادامه‌اش بدید.


ایستگاه سوم: پارک لاله

پارک لاله
پارک لاله

یکی از تفریحاتی که تو فصل بهار باید به لیستمون اضافه کنیم، سر زدن به پارک‌ها و دیدن برگ‌های تازه‌ی درخت‌ها وشکوفه‌های رنگیه. به همین بهونه یه گشتی توی پارک بزنید. حتما یادتون باشه که جلوی زمین فوتبال در شمال پارک چک‌این کنید.

امتداد مسیر دوچرخه‌ی شما رو هدایت می‌کنه به درب غربی پارک. از کنارگذر به سمت پایین رکاب بزنید تا برسید به تقاطع بلوار و کارگر . بعدش خودتون رو از طریق ۱۶آذر به کوچه رهنما برسونید.


ایستگاه چهارم: کافه باکارا

کافه باکارا
کافه باکارا

هر دوچرخه‌سواری می‌دونه رکاب‌زدن تو سرپایینی چه کیفی داره. پس بیاید برای حسن ختام مسیر، از خیابون ۱۶آذر برید پایین و سری هم به کافه باکارا بزنید و یه خوراکی خوشمزه بخورید تا همه‌ی کالری‌هایی که سوزوندید رو جبران کنید.

از انتهای کوچه رهنما وارد خیابون ۱۶ آذر بشید و بعدش از انتهای خیابون بپیچید دست راست. نرسیده به میدون سینما بهمن رو پیدا می‌کنید.


ایستگاه پنجم: سینما بهمن (کاپری سابق)

سینما بهمن (کاپری سابق)
سینما بهمن (کاپری سابق)

مقصد آخر جلوی سینما بهمنه و خداحافظی. اگر دوچرخه‌‌ی تاشو دارید، می‌تونید با خودتون ببرید داخل مترو ولی اگر دوچرخه‌تون معمولیه، فقط تو روزهای تعطیل رسمی و آخر هفته‌ها این امکان رو دارید تا داخل واگن ببریدش. در کل ورود دوچرخه به مترو شرایطی داره که بهتره قبلش تابلوی قوانین نصب شده در مترو رو مطالعه کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.