مسیر پله‌رنگی‌ پارک ساعی تا آ اس پ

مسیر پله‌رنگی‌ پارک ساعی تا آ اس پ

⏰ بهترین زمان بازدید: صبح ولیعصر و ولیعصرگردی همیشه گزینه‌ی جذابی برامون بوده و خیلی از اوقات برای دوری از هیاهوی شهر، پیاده‌روی تنهایی و یا چندنفره توی این خیابون رو به خیلی از تفریح‌های دیگه ترجیح دادیم. توی تعطیلات نوروز و آرامش شهر، خوبه که دوباره قدم به خیابون و سنگ‌فرش‌های پیاده‌روهاش بذاریم و این بار نقطه‌هایی رو کشف کنیم که شاید تا الان از وجودشون بی‌خبر بودیم. بین راه هم کلی عکس بگیریم و خوراکی خوشمزه بخوریم. بهتره‌ که از صبح و با صبحونه‌ی مشتی روزت رو شروع کنی. دسترسی به ایستگاه اول راحته و هم با بی آر تی مطهری و هم ایستگاه میرزای شیرازی مترو امکان پذیره.

  • محدوده مسیر: ولیعصر
  • زمان لازم برای بازدید: ۴ ساعت
  • حس و حال: خوردنی | گشت و گذار
  • بهترین زمان بازدید: صبح
  • حداقل بودجه: حضور رایگان
  • ۵ تا ۱۳ فروردین برو. | فرسکو از ۶ فروردین بازه. | دوربین ببر.
  • بی‌آرتی؛ پایانه ۷ ایستگاه مطهری

تقاطع ولیعصر و مطهری رو به سمت ولیعصر شمال که ادامه بدی، نرسیده به بهشتی و نبش کوچه‌ی دلاویز، تابلوی بزرگ املت‌سرای علی رو می‌بینی.


ایستگاه اول: املت سرای علی

املت سرای علی
املت سرای علی

«املت‌سرای علی» یکی از املت‌فروشی‌های مشتی تهرانه و برای شروع مسیر و صبحانه، انتخاب خوبیه. اینجا غذاها رو توی ظرف‌های رویی سرو می‌کنن و در کنار املت‌های ساده، ترکیب‌های هوس‌انگیزی مثل املت با قارچ و یا املت با سوسیس هم گزینه‌های انتخابتونن. چای تازه‌دم و نون بربری این‌جا همیشه به راهه و در کنار املت ترکیب ایده‌آلیه!

خیابون ولیعصر رو به سمت شمال ادامه بدی و خیابون بهشتی رو که رد کنی، از تقاطع بهشتی و ولیعصر چند قدمی که به سمت شمال بری سمت راستت روی دیوار این هنر شهری رو می‌بینی.


ایستگاه دوم: نقاشی شهری (هفت سین)

نقاشی شهری (هفت سین)
نقاشی شهری (هفت سین)

هر سال نزدیکی‌های عید که می‌شه یه سری هنر شهری با تم نوروزی به زیبایی‌های شهر اضافه می‌شن و حال‌وهوای نزدیک شدن نوروز رو چند برابر می‌کنن. این اثر چند ورقه‌ی فلزی برش خورده و طراحی‌شده به شکل آدم‌هاییه که هر کدوم یکی از سین‌های هفت سین دستشونه.

به مسیر پیاده‌روی در خیابون ولیعصر که ادامه بدی، نرسیده به پارک ساعی، اون دست خیابون، ساعت‌ها رو می‌بینی.


ایستگاه سوم: ساعت‌های ولیعصر

ساعت‌های ولیعصر
ساعت‌های ولیعصر

خیابون ولیعصر از خیابون‌های محبوب خیلی از آدم‌هاست و حتی بعضی از دیوارهاش برامون آشنا و به یادموندنیه. چند سالیه که روی یکی از دیواره‌های سنگی حوالی پارک ساعی این ساعت‌های رنگی‌ رو نصب کردن و این دیوار به یکی از جذابیت‌های خیابون ولیعصر تبدیل شده.

چند قدمی جلوتر از ساعت‌های ولیعصر، می‌رسی به ابتدای پارک ساعی.


ایستگاه چهارم: پارک ساعی

پارک ساعی
پارک ساعی

پارک ساعی توی خاطره‌‌های کودکی خیلی پررنگه. این‌جا رو به پله‌ها و سرسبزیش به خاطر داریم و مجسمه‌ها و مسیری که به باغ وحش ختم می‌شه. قدم زدن تو مسیر‌های سنگی این پارک تجربه‌ی جذابیه و کلی جای هیجان‌انگیز‌ برای عکس گرفتن وجود داره.

پارک ساعی رو که رد کنی، یکم جلوتر اون دست خیابون ولیعصر، خیابون تختی رو می‌بینی که چوبکده نبش این خیابون قرار داره. چند قدمی که تختی رو داخل بری سمت چپ پله‌ی پنجم رو می‌بینی.


ایستگاه پنجم: پله پنجم

پله پنجم
پله پنجم

بعضی از نقطه‌های ناشناخته‌ی شهر هستن که شاید از کنارشون و یا محدوده‌شون بارها گذر کردیم، اما از وجودشون خبر نداشتیم. پله‌ی پنجم مسیریه که از خیابون تختی به خیابون آبشار می‌رسه. از پله‌ها که پایین بیای پشت ساختمون، چوبکده رو می‌بینی و یه نقطه‌ی دنج و بی‌اندازه زیبا.

از تختی که وارد پله پنجم بشی و در ادامه‌ی مسر از پله‌ها بالا بری، به خیابون آبشار می‌رسی، خیابون آبشار رو که یه کم به سمت بالا بری پله‌ی ششم رو سمت چپ می‌بینی.


ایستگاه ششم: پله ششم یوسف آباد

پله ششم یوسف آباد
پله ششم یوسف آباد

تو محدوده‌ی یوسف‌آباد و خیابون آبشار، یه عالمه پله هست که آدم دلش می‌خواد بدونه به کجا میرن و بالای اون‌ها چه شکلیه. این پله‌ها هم همینطورن و شما رو از خیابون آبشار به خیابون اکبری می‌برن.

به خیابون اکبری که رسیدی، کوچه‌ی روبروت، ۴۵ام رو برو داخل تا به اسدآبادی برسی. آبمیوه صمد، درست نبش ۵۰ام، کوچه‌ی روبروته.


ایستگاه هفتم: آبمیوه و بستنی صمد

آبمیوه و بستنی صمد
آبمیوه و بستنی صمد

بعد از این‌همه پیاده‌روی و پله‌گردی، یه آبمیوه و یا بستنی می‌چسبه! آبمیوه صمد به شیرپسته‌ش معروفه و می‌تونی معجون و یا نوشیدنی‌تو بگیری و توی ادامه‌ی مسیر نوش جون کنی چون از این‌جا تا ایستگاه بعدی باید یکم طولانی‌تر پیاده‌روی کنی.

اسدآبادی رو به سمت شمال ادامه بده تا به خیابون ۶۴ام برسی. ۶۴ام رو به سمت غرب بری داخل و ادامه بدی، به اتوبان کردستان می‌رسی و پل هوایی رو می‌بینی.


ایستگاه هشتم: پل‌هوایی کردستان

پل‌هوایی کردستان
پل‌هوایی کردستان

این پل هوایی شما رو از اتوبان کردستان رد می‌کنه و به ادامه‌ی خیابون ۶۴ام می‌رسونه.

بعد از رد شدن از پل هوایی، برج‌های آ اس پ رو می تونی ببینی. ادامه‌ی ۶۴ام می‌رسه به ورودی مجتمع آ اس پ.


ایستگاه نهم: مجتمع آ.اس.پ

مجتمع آ.اس.پ
مجتمع آ.اس.پ

اسم مجتمع آ اس پ به گوش خیلی‌هامون خورده و از مکان‌های تفریحی‌ـ‌تجاری باکیفیت تهران به حساب میاد. اینجا پر از کافه و رستوران با سبک‌های مختلفه و ما هم قراره به چند تا از نقطه‌های هیجان‌انگیزش سر بزنیم. وقتی رسیدی، رو به برج آ اس پ و دور استخر وایسا و همون‌جا چک این کن.

از ورودی آ اس پ، اولین راهرو رو به سمت راست که بری به کتاب فروشی روباه ‌قرمز می‌رسی.


ایستگاه دهم: کتابفروشی کودک «روباه قرمز»

کتابفروشی کودک «روباه قرمز»
کتابفروشی کودک «روباه قرمز»

کتاب فروشی روباه‌قرمز، یکی از نقطه‌های جذاب این مجتمعه. اینجا پر از لوازم تحریر و کتاب‌های کودکه و دکور رنگارنگ و یادگاری‌های کوچیک و بامزه‌ش سرحالت می‌کنه. می‌تونی از اینجا برای دوست‌هات یادگاری بخری و خوشحالشون کنی!

آخرین راهروی آ اس پ رو به سمت راست که بری تابلو‌ی فرسکو رو می‌بینی.


ایستگاه یازدهم: رستوران فرسکو

رستوران فرسکو
رستوران فرسکو

رستوران فرسکو، یکی از رستوران‌های متفاوت و باکیفیت تهرانه. اینجا می‌تونی بین غذاهای پرسی و ساندویچ‌ها به علاوه‌ی سالاد و پیش‌غذاها انتخاب کنی و در کنار اون‌ها چندین گزینه‌ی متنوع به عنوان تاپینگ وجود داره که می‌تونی همراه غذات امتحانشون کنی.

راهروی سمت چپ ورودی، درست کنار فروشگاه هاکوپیان و رستوران ممداستیک، می‌تونی گالری لیام رو پیدا کنی.


ایستگاه دوازدهم: لیام استودیو

لیام استودیو
لیام استودیو

گالری-استودیوی لیام، مجموعه‌ای از لوازم منزل دکوری و مبلمان منحصربه‌فرد رو ارائه می‌کنه که در طراحی اون‌ها از متریال‌های متفاوتی مثل بتن، سفال و فلز استفاده شده. سر زدن به این گالری تجربه‌ جذابیه و می‌تونی برای اون‌هایی که دوستشون داری یادگاری بخری.

سمت چپ استخر راهرویی وجود داره که اگه چند قدمی داخلی بری تابلوی دوناتی شکل دوناتو رو می‌بینی!


ایستگاه سیزدهم: کافه دوناتو | آ.س.پ

کافه دوناتو | آ.س.پ
کافه دوناتو | آ.س.پ

بعد از خوردن ناهار، چای و یا قهوه با دونات می‌تونه بهترین انتخاب باشه! دوناتو کافه‌ایه که دونات‌هایی با طعم‌های متنوع و هوس‌انگیز داره. می‌تونی داخل کافه بشینی و یا دوناتتو بیرون‌بر بگیری و با خودت ببری. می‌تونی چند دقیقه‌ای دور استخر بشینی و استراحت کنی. برنامه‌ت برای فردا چیه؟👣

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.