مسیر آبشار تهران تا باملند

در روزهای داغ تابستون همه ترجیح میدن توی خونه بمونن و اگه قراره از خونه بیرون بزنن جایی رو انتخاب می‌کنن که هواش به نسبت جاهای دیگه خنک‌تر باشه! پارک آبشار تهران به خاطر اینکه در ارتفاع قرار گرفته و در بخش‌های مختلفش جریان آب وجود داره، مکان مناسبیه برای اینکه عصرهای خنکی رو تجربه کنید. در همین مسیر مجموعه‌ی باملند که در کنار دریاچه‌ی چیتگر قرار گرفته، با وجود امکانات تفریحی و رفاهی متنوعی که داره، اوقات فراغت متنوعی رو براتون رقم می‌زنه.👣

  • محدوده مسیر: محله چیتگر
  • زمان لازم برای بازدید: ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه
  • حس و حال: گشت و گذار
  • بهترین زمان بازدید: عصر
  • حداقل بودجه: حضور رایگان
  • کفش مناسب بپوش
  • مترو؛ خط ۵ ایستگاه ایران خودرو

در ایستگاه مترو ایران خودرو پیاده شید و با اتوبوس‌های شهرک باقری خودتون رو به پارک برسونید. اگر با ماشین شخصی میرید در پارکینگ شماره ۳ توقف کنید.


ایستگاه اول: پارک آبشار تهران

 

پارک آبشار تهران
پارک آبشار تهران

 

پارک آبشار تهران در غربی‌ترین قسمت تهران قرار گرفته و با توجه به طراحی اون فضای مناسبی برای پیاده‌روی و کوه‌پیمایی سبکه. اینجا می‌تونه جایگزین خوبی به جای بام تهران باشه، شما از هر نقطه‌ی این پارک منظره‌ی خوبی به غرب تهران دارید. در قسمت‌های بالایی کافه‌ای هست و می‌تونید در اینجا خودتون رو به نوشیدنی خنک دعوت کنید.

پله‌های صخره‌ای رو به سمت بالا برید، در انتهای مسیر به آبشار می‌رسید.


ایستگاه دوم: بام آبشار تهران

 

بام آبشار تهران
بام آبشار تهران

 

اینجا منظره‌ی خیلی خوبی به دریاچه چیتگر داره. مدتی می‌تونید اینجا بنشینید و استراحت کنید. در اینجا آبشار مصنوعی تعبیه کردن که الان به دلیل نبود آب ممکنه فعال نباشه.

با تاکسی‌های جلوی پارک به سمت باملند برید. (برای رفت‌وآمد راحت‌تر با ماشین شخصی برید.) وقتی وارد مجموعه باملند شدید به سمت راست برید. ساحل صخره‌ای کمی جلوتر از چرخ‌وفلکه.


ایستگاه سوم: ساحل سنگی دریاچه چیتگر

 

ساحل سنگی دریاچه چیتگر
ساحل سنگی دریاچه چیتگر

 

دریاچه‌ی چیتگر فضاهای مناسبی برای گذروندن وقت داره و یکی از اون‌ها ساحل صخره‌ای دریاچه‌ست. پیشنهادم اینکه اینجا نشسته همین‌طور که خنکی آب به صورتتون می‌خوره، غروب خورشید رو نگاه کنید.

از کنار گذر دریاچه به سمت شرق برید و بعد از حدود ۱۰ دقیقه پیاده‌روی دکه بستنی سوییتی لند رو می‌بینید.


ایستگاه چهارم: بستنی سوییتی لند

 

بستنی سوییتی لند
بستنی سوییتی لند

 

بستنی همیشه طرفدارهای خودش رو داشته. پیشنهاد می‌کنم به انتخاب خودتون از سوییتی لند بستنی بگیرید و قند خون خودتون رو بالا ببرید که در نقطه‌ی بعدی بهش نیاز پیدا می‌کنید.

اسکای فلایر در کنار دریاچه و به سمت غرب باید برید.


ایستگاه پنجم: اسکای فلایر

 

اگه دنبال هیجان و امتحان یه بازی جدید هستید، اسکای فلایر رو تجربه کنید. این بازی ۲۵ متر از زمین فاصله می‌گیره و می‌چرخه.

بعد از اسکای فلایر مسیر رو به سمت غرب دریاچه ادامه دهید، بعد از حدود ۱۰ دقیقه پیاده‌روی رستوران چیکن‌فکتوری رو می‌بینید.


ایستگاه ششم: رستوران چیکن فکتوری | باملند

 

رستوران چیکن فکتوری | باملند
رستوران چیکن فکتوری | باملند

 

خیلی‌هامون برگرفکتوری و سیب‌زمینی‌های خوشمزه‌ش رو می‌شناسیم. چیکن‌فکتوری فضای بزرگی داره که به دو قسمت تقسیم شده: فضای بسته و تراس رستوران که منظره‌ی خوبی داره و رو به دریاچه‌ی چیتگره. اینجا بعد از فعالیت و کشف مسیر می‌تونه انتخاب مناسبی باشه.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.