تهی فعال از محمدحسین عماد

ادامه‌ی مجموعه‌های تهی عماد
گالری اثر، خيابان ايرانشهر، کوی برفروشان، شماره 16، روبروی خانه هنرمندان
۴۱۲ بارمسیریابی
امتیاز۳.۵/۵اهمیت و سابقه
امتیاز۳.۵/۵کیفیت محتوایی
امتیاز۴/۵کیفیت محل برگزاری
امتیاز۴/۵برگزارکننده

درباره تهی فعال از محمدحسین عماد

«گالری اثر» میزبان حجم‌های چوبی محمدحسین عماده، پنج حجمی که به مفهوم «تهی» اشاره می‌کنن، فضای داخلیِ‌ خالی‌ای که به وجود انسان معنا میده و هیچ‌گاه با چشم دیده نمی‌شه.

توضیح گالری

«تهی» اشاره به درون انسان و فضایی که با چشم دیده نمی‌شه، داره. روی حجم‌های چوبی، روزنه‌هایی گذاشته شده که چشم رو به درون اون‌ها هدایت می‌کنه، البته آنقدر کوچیکن که درونشون دیده نمی‌شه و فقط نشان از وجود چیزی به اسم‌ درون دارن. در قسمتی از استیتمنت نمایشگاه نوشته‌شده: «برخلاف پُر که حالتی تهاجمی دارد و می‌خواهد داشته‌های خود را به بیرون پرتاب کند تهی می‌شنود و می‌پذیرد اما لزوماً تسلیم نمی‌شود. فضای خالی درون اتاق به اتاق مفهوم می‌بخشد و فضای خالی میان چرخ آن را معنادار می‌کند اما هیچ‌یک به چشم نمی‌آیند.» آثار «عماد» در ارتباط با جامعه، انسان و مسائل انسانی هستن. بین حجم‌ها و خود هنرمند رابطه‌ی عمیقی وجود داره تا جایی که بیان می‌کنه: «گاهی احساس می‌کنم حجمی‌ را که می‌سازم خود من هستم. اگر کار هنری با زندگی و افکارم مطابق نباشد دلیلی برای کار کردن نمی‌بینم، هر چند این تطابق برای دیگران نامحسوس باشد.»

پیشینه هنرمند

«محمدحسین عماد» متولد سال 1336 در اراکه. عماد هنر رو به صورت تجربی و با نقاشی آغاز کرده، همچنین در سال 1384 برگزیده‌ی بینال چهارم مجسمه‌سازی تهران شده. فلز و چوب در دوره‌های اخیر، در آثار «عماد» نقش اساسی پیدا کردن. از سی‌ سال گذشته تا حالا نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی زیادی برگزار کرده و جوایز متعددی کسب کرده، همچنین بعضی‌ از کارهاش در تهران و شهرهای دیگه‌ی ایران نصب شدن.

سبک آثار

-

متریال و نحوه‌ی اجرا

چوب همیشه ما رو به طبیعت می‌بره و ارتباط با چوب و بافت‌های طبیعی‌ای که روش قرار داره، کمک به برقراری ارتباط بهتر می‌کنه. این حجم‌ها با وجود روزنه‌ها و تو خالی بودنشون، حس سنگین‌بودن به مخاطب نمیدن و انگار سبک هستن.

 • تاریخ رویداد از جمعه، ۰۷ دی ۹۷ تا جمعه، ۰۵ بهمن ۹۷
 • امروز 11:00 تا 21:00
  شنبه11:00 تا 21:00
  یکشنبه11:00 تا 21:00
  دوشنبه11:00 تا 21:00
  سه شنبه11:00 تا 21:00
  چهارشنبه11:00 تا 21:00
  پنج شنبه11:00 تا 21:00
  جمعه11:00 تا 21:00
 • حضور رایگان
 • گالری اثر, خيابان ايرانشهر، کوی برفروشان، شماره 16، روبروی خانه هنرمندان
 • مترو؛ خط ۱ ایستگاه طالقانی
 • جای پارک به سختی
مسیریابی
بدون نظر
هنوز هیچ نظری ثبت نشده