نمایش انیمیشن در پردیس چارسو

چهارشنبه‌ی این هفته با علی اکبر صادقی
پردیس سینمایی چارسو، ضلع جنوب شرقی تقاطع خیابان جمهوری و حافظ، بازار چارسو
۲۶۸ بارمسیریابی
امتیاز۴/۵اهمیت و سابقه
امتیاز۴/۵کیفیت محتوایی
امتیاز۴/۵کیفیت محل برگزاری
امتیاز۴/۵برگزارکننده

درباره نمایش انیمیشن در پردیس چارسو

در این تابستان، هر چهارشنبه فیلم‌های خاطره‌انگیز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در باشگاه «هنر و تجربه» به شکل رایگان در شهرهای تهران، شیراز و اصفهان نمایش داده می‌شه. چهارمین برنامه باشگاه فیلم هنر و تجربه به نمایش نسخه‌های ترمیم‌شده‌ی پویانمایی‌های علی‌اکبر صادقی اختصاص داده شده که با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ساعت ۲۰ در سالن شماره‌ پنج پردیس سینمایی چارسو و شهر آفتاب شیراز و ساعت ۱۹ در پردیس سیتی‌سنتر اصفهان نمایش داده می‌شه. پویانمایی‎های «هفت شهر»، «گلباران»، «من آنم که»، «ملک خورشید»، «رخ» و «زال و سیمرغ» به نمایش در میاد و پیش از نمایش هم علی بختیاری نمایشگاه‌گردان و پژوهش‌گر، به معرفی آثار صادقی می‌پردازه. ورود برای علاقه‌مندان به برنامه باشگاه هنر و تجربه آزاد و رایگانه، اما با توجه به محدودیت سالن نمایش متقاضیان باید یک ساعت زودتر از محل گیشه، بلیت دریافت کنن.

پیشینه هنرمند

علی‌اکبر صادقی متولد ۱۳۱۶ تهران یکی موفق‌ترین نقاشان و هنرمندان ایرانی‌ست که در سال ۱۳۳۷ در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران تحصیل کرده و در سال ۱۳۳۸ سبک ویژه‌ای رو در هنر ویترای یا شیشه‌بند منقوش با حال و هوای سبک ایرانی ابداع کرد. او سال‌ها به شیوه‌های مختلفی در زمینه‌هایی مثل پوستر فیلم، گرافیک تبلیغاتی، طراحی بسته‌بندی و جلد کتاب کار کرده. او به پیشنهاد کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دست به ساخت چند فیلم نقاشی متحرک زد که این فیلم‌ها در جشنواره‌های جهانی مورد استقبال زیادی قرار گرفت و ۱۵ جایزه رو از آن خود کرد و ۴ جایزه بین‌المللی برای تصویرگری کتاب نیز دریافت کرد.

سبک آثار

شیوه‌ی کار علی‌اکبر صادقی نوعی سورئالیسم ایرانی‌ست که بر پایه‌ی شیوه‌ی نقاشی سنتی و قهوه‌خانه‌ای بنا شده‌. او در نقاشی‌هایش از اساطیر و فرهنگ ایرانی بهره می‌گیره و در بسیاری از کارهای اولیه‌اش حضور سلحشوران ایران باستان رو می‌بینیم که بعضی از اونها چهره خود صادقی رو دارن.

 • تاریخ رویداد از چهارشنبه، ۰۹ مرداد ۹۸ تا چهارشنبه، ۰۹ مرداد ۹۸
 • امروز تعطیل است.
  شنبهتعطیل است
  یکشنبهتعطیل است
  دوشنبهتعطیل است
  سه شنبهتعطیل است
  چهارشنبه20:00 تا 21:30
  پنج شنبهتعطیل است
  جمعهتعطیل است
 • حضور رایگان
 • پردیس سینمایی چارسو, ضلع جنوب شرقی تقاطع خیابان جمهوری و حافظ، بازار چارسو
 • مترو؛ خط ۴ ایستگاه میدان فردوسی
 • جای پارک به سختی
مسیریابی
بدون نظر
هنوز هیچ نظری ثبت نشده