نمایشگاه «عجایب المخلوقات»منقضی شد

۴.۳<امتیاز>
نمایشگاه مجسمه‌های فلزی ناهید آرین
گالری اعتماد | باغ نگارستان، میدان بهارستان، خیابان دانشسرا، خیابان شریعت‌مدار رفیع، باغ نگارستان
امتیاز۴/۵اهمیت و سابقه
امتیاز۴/۵کیفیت محتوایی
امتیاز۴.۳/۵کیفیت محل برگزاری
امتیاز۴.۸/۵برگزارکننده

درباره نمایشگاه «عجایب المخلوقات»

گالری اعتماد نگارستان همیشه نمایشگاه‌های به اصطلاح راحت‌تر و فانتزی‌تر از مجموعه‌ی اعتماد رو به عهده میگیره و اتفاقا این انتخاب برای قشری که به غیر از قصد گالری‌گردی به این فضای زیبا میان، هوشمندانه‌اس. آثار عکس و مجسمه همیشه با رویکردی پاپ-تر اینجا دیده میشن و مجموعه‌ی جدید «ناهید آرین» هم از همین ویژگی‌ها برخورداره. مجسمه‌هایی فلزی که حاصل اسباب و وسایل‌هاییست که هنرمند از جمعه‌بازارهای ایران، فرانسه و آمریکا خریده.

توضیح گالری

بیانیه‌ی ساده و صمیمی این نمایشگاه رو با هم بخونیم: این مجموعه که نامش را «عجایب المخلوقات» گذاشته‌ام، نتیجه‌ی بیشتر از ده سال جستجو و جمع آوری از نقاط مختلف دنیا مانند جمعه بازارها در ایران، vide-greniers و brocantes در فرانسه و اندکی garage-sale در آمریکاست. بیشتر این آهنها با دست ساخته شده و قدیمی می‌باشد. اکثرا در کشاورزی، آهنگری و ساخت‌و‌ساز ساختمان به کار گرفته می‌شده . گهگاه اگر به طور مثال در جمعه‌بازاری چشمم به یک بیلچه‌ی از کار افتاده که سال‌ها از عمر کاریش گذشته بود می‌افتاد، شخصیت درونش به من می‌گفت مرا بردار و جان دوباره بده، من همیشه آنها را بر می‌داشتم تا جان دوباره دهم. دوستی می‌گفت در بازنشستگی می‌توانی فال قهوه بگیری، گفتم چرا؟ گفت اگر تو می‌توانی در این اشغالها! این مخلوقات جالب را ببینی، حتما در فنجان قهوه هم خیلی چیزها پیدا خواهی کرد. میدانم هرگز فالگیر نخواهم شد ولی تا روزی که قادر باشم به بازیافت این وسایل همراه با سایر رشته‌های هنری ادامه خواهم داد. به امید اینکه از تماشای موجودات عجیب من لذت ببرید.

متریال و نحوه‌ی اجرا

این آثار همه با اسباب و وسایلی ساخته شدن که هنرمند از بازارهای کوچک و بزرگ جمع‌آوری کرده که در بیشتر اونها متریال فلزی غالبه.

منتشر کنندهپیاده‌چی آرش توکلی
 • تاریخ رویداد از جمعه، ۱۰ خرداد ۹۸ تا سه شنبه، ۲۸ خرداد ۹۸
 • امروز 13:00 تا 19:00
  شنبه13:00 تا 19:00
  یکشنبه13:00 تا 19:00
  دوشنبهتعطیل است
  سه شنبه13:00 تا 19:00
  چهارشنبه13:00 تا 19:00
  پنج شنبه13:00 تا 19:00
  جمعه15:00 تا 20:00
 • حضور رایگان
 • خرید بلیت
 • گالری اعتماد | باغ نگارستان میدان بهارستان، خیابان دانشسرا، خیابان شریعت‌مدار رفیع، باغ نگارستان
 • مترو؛ خط ۲ ایستگاه بهارستان
 • جای پارک به سختی
Loading...
مسیریابی

نظرات

بدون نظر
هنوز هیچ نظری ثبت نشده

مطالب مرتبط