آشپزی و خوراکی

یک روز در قهوه خونه حاج تقی

املت قهوه‌خونه ای، کار توی قهوه خونه و سرو برای مشتری، نحوه گرفتن چند استکان چای با یک دست و دیدن نحوه بار گذاشتن دیزی از کارهاییه که تجربه می کنید.

توسط قهوه‌خونه حاج تقی اسماعیل‌پور (رمضون یخی)

درباره تجربه

تا جمع شدن همه‌ی افراد یکم معاشرت می‌کنید و با محیط قهوه‌خونه و قهوه‌چی‌های اونجا آشنا می‌شید. بعد از این به سه گروه تقسیم می‌شید. گروه اول املت زدن رو از قهوه‌چی قهوه‌خونه‌ی حاج‌تقی یاد می‌گیرن و بعد خودشون املت می‌زنن. گروه دوم نحوه‌ی سرو برای مشتری رو با راهنمایی قهوه‌چی یاد می‌گیرن و کار کردن توی قهوه‌خونه رو تجربه می‌کنن و در همین حین نحوه‌ی گرفتن چندین نعلبکی و استکان چای روی یک دست رو با کمک قهوه‌چی تمرین می‌کنن. گروه سوم هم نحوه‌ی بار گذاشتن دیزی رو با توضیحات آشپز متوجه می‌شن و اگه سوالی هم داشتن می‌پرسن. بعد از این گروه‌ها جابه‌جا می‌شن و در نتیجه همه‌تون، همه‌ی کارها رو انجام میدید و تجربه‌ی هیجان‌انگیز یک روز در قهوه‌خونه رو به دست میارید. درباره‌ برگزارکننده تجربه: ما یه قهوه‌خونه‌ی بزرگیم که از سال 1336 اسمش حاج‌تقی اسماعیل‌پوره و بین قدیمی‌های محل به قهوه‌خونه‌ی رمضون‌یخی معروفه. بنای قهوه‌خونه جزو اولین بناهای آجری منطقه‌ست، قدمتی بیشتر از ۸۰ سال داره و محل بسیاری از فیلم‌ها مثل اخراجی‌ها، هزارپا، سامورایی در برلین، دزدی عاشقانه، چند می‌گیری گریه کنی و سریال ستایش ۲ بوده. هر روز حوالی عصر توی قهوه‌خونه‌ی حاج تقی، بازار داغ نقره‌فروشی و انگشتر فروشی و انواع سنگ به پا میشه که دیدنیه!

  • رفتن به قهوه‌خونه حاج تقی و معاشرت با هم
  • طریقه‌ی املت زدن از قهوه‌چی
  • نحوه‌ی کار کردن تو قهوه‌خونه
  • نحوه‌ی بار گذاشتن دیزی
  • تجربه‌ی هیجان‌انگیز یک روز در قهوه‌خونه!

درباره میزبان

قهوه‌خونه حاج تقی اسماعیل‌پور (رمضون یخی)میزبان 11 تجربه موفق در پیاده

ما یه قهوه‌خونه‌ی بزرگیم که از سال 1336 اسمش حاج‌تقی اسماعیل‌پوره و بین قدیمی‌های محل به قهوه‌خونه‌ی رمضون‌یخی معروفه. بنای قهوه‌خونه جزو اولین بناهای آجری منطقه‌ست، قدمتی بیشتر از ۸۰ سال داره و محل بسیاری از فیلم‌ها مثل اخراجی‌ها، هزارپا، سامورایی در برلین، دزدی عاشقانه، چند می‌گیری گریه کنی و سریال ستایش ۲ بوده. هر روز حوالی عصر توی قهوه‌خونه‌ی حاج تقی، بازار داغ نقره‌فروشی و انگشتر فروشی و انواع سنگ به پا میشه که دیدنیه!

امکاناتی که فراهمه

تجهیزات

وسایل و مواد اولیه مورد نیاز برای تجربه

غذا

املت یا نیمرو با چای

باید همراهت باشه

  • دوربین برای ثبت خاطره‌ها

باید بدونی

  • برای افراد زیر 17 سال مناسب نیست.
  • برای معلولین حرکتی و نابینایان مناسب نیست.
  • توی کار با تجهیزات و لوازم، نکات ایمنی رو رعایت کنید.
یک روز در قهوه خونه حاج تقی

قرار ما، اینجا

خیابان شوش، میدان شهید هرندی، ابتدای خیابان شهید هرندی، پلاک ۴، قهوه‌خانه حاج‌تقی اسماعیلی‌پور

نزدیک ترین سانس موجود

جمعه، ۱۸ بهمن

۱۰:۰۰

ظرفیت باقیمانده: ۱۵ از ۱۵

قیمت برای هر نفر: 50,000 تومان

امکان کنسلی تا ۳ روز قبل

اطلاعات بیشتر رو در شرایط کنسلی و قوانین و مقررات بخون

تماس با پشتیبانی۰۲۱۸۶۰۳۷۵۰۵