آبمیوه و بستنی اکبر مشتی

بستنی‌فروشی اکبر مشتی، نامی با قدمتی چندساله
تجریش، خیابان شهرداری، جنب سینما آستارا
۶۰۹ بارمسیریابی
امتیاز۲/۵سطح قیمت
امتیاز۳.۸/۵کیفیت و طعم خوراکی
امتیاز۳.۸/۵سرویس و کارکنان
امتیاز۳.۵/۵فضا و دکوراسیون

درباره آبمیوه و بستنی اکبر مشتی

در سال 1318، اولین بستنی‌فروشی ایران توسط «اکبر جعفری» ملقب به «اکبر مشتی» در ری راه‌اندازی شد. اکبر مشتی فوت‌وفن بستنی‌سازی رو از فردی به اسم «محمد ریش» که تازه از فرنگ برگشته بود، یاد گرفت و به فکر تاسیس «بستنی‌فروشی اکبر مشتی» افتاد. این خوراکی فرنگی از همان ابتدا مورد اسقبال قرار گرفت و هنوز که هنوزه به طرفدارهای اون افزوده شده که کم نشده. اکبر مشتی در تجریش قرار داره.

منو و قیمت

بستنی اکبر مشتی به مواد اولیه‌ی درجه‌ی یک و طعم‌های بی‌نظیر بستنی‌هاش معروفه. گلاب اعلای کاشان، شیر تازه، مغز پسته و زعفران درجه‌ی یک اعضای جدانشدنی بستنی‌های اکبر مشتی هستن. گرچه خوراکی‌های دیگه‌ای مثل انواع آبمیوه‌های طبیعی، بستنی‌های طعم‌دار و ویتامینه‌ها به منوی بستنی اکبر مشتی اضافه شدن، اما هنوز که هنوزه بستنی سنتی اکبر مشتی و فالوده‌ی اعلای اون جای خودش رو داره. قیمت تمام خوراکی‌ها هم به نسبت کیفیت و کمیتشون مناسبه.

فضا و دکوراسیون

این بستنی‌فروشی قدیمی فضای کوچیکی داره که یکی از دیوارهاش با تابلوهای قدیمی و گزارش‌هایی که در تمام این سال‌ها در روزنامه‌ها و مجلات مختلف چاپ شده، پوشیده شده که اصالت بستنی اکبر مشتی رو نشون میده و حس نوستالژیکی به وجود میاره. این مغازه‌ی کوچیک باعث شده که فضایی برای چیدمان میز و صندلی وجود نداشته باشه. بنابراین بعد از اینکه بستنی رو سفارش دادین، می‌تونین روی نیمکت جلوی در بشینین یا قدم‌زنان به تجریش‌گردی ادامه بدین.

ویژگی‌ها

در حال حاضر بستنی اکبر مشتی در خیابان شهرداری محله‌ی تجریشه و به گفته‌ی کارکنان شعبه‌ی دیگه‌ای هم نداره. در روزهایی که به تنوع بستنی و ترکیبش با سایر خوراکی‌ها افزوده می‌شه، بستنی اکبر مشتی هنوز برای خیلی از مردم حس نوستالژیکی داره که اون‌ها رو به سمت خودش جذب می‌کنه.

نظر یا تجربه شخصی

تعریف بستنی و فالوده‌ی اکبر مشتی همیشه بر سر زبان‌هاست و مردم از نقاط مختلف شهر برای بستنی‌خوردن به اونجا میان. بستنی سنتی اکبر مشتی رو قبلا امتحان کرده بودم که از طعم و کیفیت خوبی برخوردار بود و این بار بستنی میوه‌ای و آب‌پرتقال طبیعی رو امتحان کردیم که انتخاب خوشمزه‌ای بود. آبمیوه، تازه‌به‌تازه و بدون اضافه‌شدن هیچ افزودنی، جلوی خودمون گرفته و سرو شد.👣

 • مناسب برای خردسالبزرگسال
 • امروز 10:00 تا 00:00
  شنبه10:00 تا 00:00
  یکشنبه10:00 تا 00:00
  دوشنبه10:00 تا 00:00
  سه شنبه10:00 تا 00:00
  چهارشنبه10:00 تا 00:00
  پنج شنبه10:00 تا 00:00
  جمعه10:00 تا 00:00
 • تجریش، خیابان شهرداری، جنب سینما آستارا
 • مترو؛ خط ۱ ایستگاه تجریش
  مترو خط ۱ ایستگاه تجریش
  بی‌آرتی پایانه ۷ ایستگاه تجریش
 • جای پارک به سختی
آزاد نیست
سرویس بهداشتی ندارد
دلیوری دارد
Loading...
مسیریابی

نظرات

بدون نظر
هنوز هیچ نظری ثبت نشده