پارک بعثت

پارک تفرجگاه جنوب شهر
خیابان شوش، خیابان خزانه
۶۰۹ بارمسیریابی
امتیاز۴.۵/۵نظافت
امتیاز۴/۵امکانات رفاهی
امتیاز۴/۵کیفیت فضای سبز
امتیاز۵/۵وسعت

درباره پارک بعثت

پارک بعثت یه پارک بزرگ با فضاهای متنوع مثل، درياچه، آمفی‌تئاتر، شهربازی، سالن و زمين ورزش، مسير دوچرخه و... نزديک ترمينال جنوبه. حضور نگهبان و پليس این پارک رو به یه جای امن و دلنشین تبديل كرده.

تاریخچه

در سال 1350 با خروج واحد‌های صنعتی از جنوب‌شهر، قطعه زمینی به پارک «فرح‌آباد» اختصاص يافت. قرار بود این پارک هم تفرجگاهی برای ساكنين جنوب‌شهر باشه هم جايی برای مسافرينی كه از ترمينال جنوب به تهران میان. بعد از پيروزی انقلاب اسلامی اسم این پارک از فرح‌آباد به «بعثت» تغيير يافت.

ویژگی‌ها و امکانات

پارک تقريبا 5 هزار مترمربع مساحت داره. 2 تا درياچه‌ی بزرگ داره كه غير از امكان قايق‌سواری، منظره‌ی زيبايی به پارک بخشيده. درختان سايه‌ی دلنشينی رو تو روزهای گرم تابستون فراهم می‌كنن. چون این پارک نزدیک به ترميناله پر از آلاچيق و فضاهای اتراق برای مسافرانه. آمفی‌تئاتر و شهربازی مدتيه بسته شدن اما به زودی قراره باز شن. سالن استخر و فوتبال تو سمت شرق پارکن. غير از اون زمين ورزش بزرگ روبازی هم تو سمت شمال پاركه كه متروک افتاده و علف‌های هرز پرش كردن. از لحاظ امنيت، اين پارک و خيلی ديگه از پارک‌های تهران تو سال‌های قبل از روی بى توجهی به مكان‌های ناامنی تبديل شده بودن، اما با رسيدگی و حضور نگهبان به فضاهای شهری مطلوبی تبدیل شدن.

نحوه‌ی دسترسی

تو همسايگی شرقی ترمينال جنوب فقط كافيه با مترو، تاكسی یا اتوبوس خودتون رو به ترمينال برسونين. در ديگه‌ی پارک از خيابون صابونيانه كه از شوش راه داره.

نظر یا تجربه شخصی

پارک بزرگ و با صفاییه و از لحاظ‌هايی آدم رو ياد پارک ملت می‌اندازه. همون‌طور كه گفتم فضای مناسب و امنی داره و بچه‌ها تو پارک دارن بازی ميكنن. تنها جايی كه شايد از ديد نگهبان‌ها دور افتاده باشه خيابون صابونيانه و بهتره که با تاریکی هوا خیلی سمتش نرین.👣

  • مناسب برای بزرگسالغیرفعالخردسال
  • , خیابان شوش، خیابان خزانه
  • مترو؛ خط ۱ ایستگاه پایانه جنوب
  • پارکینگ دارد
سرویس بهداشتی ندارد
دلیوری ندارد
مسیریابی
banner
بدون نظر
هنوز هیچ نظری ثبت نشده