بانجی جامپینگ توچال

تجربه سقوط آزاد از ارتفاع 35 متری در توچال
انتهای خیابان ولنجک، مجموعه تفریحی توچال
۲۰۳۸ بارمسیریابی
امتیاز۵/۵سطح قیمت
امتیاز۲/۵امکانات رفاهی
امتیاز۴/۵تجهیزات
امتیاز۳/۵فضا

درباره بانجی جامپینگ توچال

دیدی یه روزهایی انرژیت پایینه و دلت یه تفریحی می‌خواد که سر حالت بیاره؟ بانجی‌جامپینگ دقیقا یکی از همون گزینه‌هاست! وقتی از بالای یه برج 32 متری می‌پری پایین و یه حس جدید رو تجربه می‌کنی، دیگه به هیچی فکر نمی‌کنی و فقط از ته دل جیغ می‌زنی. برام همیشه جالب بود که بدونم چی شد که یه همچین تفریح عجیبی ابداع شد؟ طبق افسانه‌ها مردی به نام تامالی در در جزیره پنتوکاست (در کشور وانواتو امروزی) همسرش رو زیاد اذیت می‌کرد و زن تصمیم می‌گیره از دستش فرار کنه. در حین فرار از دست شوهر تصمیم می‌گیره بالای درخت بلندی بره و پنهان شه اما تامالی می‌بینه و پشت سرش از درخت بالا میره. زن که می‌بینه تامالی داره بهش می‌رسه، بخشی از گیاهان بالارونده رو به مچ پاش می‌بنده و درست وقتی که تامالی نزدیک بوده بگیرتش، خودش رو پرت می‌کنه از درخت پایین. تامالی هم پشت سرش می‌پره و به زمین می‌خوره و می‌میره. از اون به بعد مردان روستا پریدن از روی درخت با کمک گیاهان رونده رو تمرین می‌کنن تا دیگه گول زنانشون رو نخورن. بعدها بعد از معرفی این رسم به دنیا توسط مجله نشنال جئوگرافیک، رفته‌رفته شکل تفریحی به خودش گرفت.

ویژگی‌ها و امکانات

سکوی پرش توچال 32متره و برای اینکه بهتر بتونید تجسم کنید، باید بگم اندازه یه ساختمون 9 طبقه‌ست و پایین سکو هم یه تشک‌ بادیه. بعد از پوشیدن لباس مخصوص و هارنس، کمربند مخصوصی که به مچ‌ و ران پا و لگن وصل می‌شه، باید از پله‌ها برید بالا تا برسید به طبقه‌ی آخر. وقتی رسیدید بالا، طناب قرمزرنگ پرش به هارنستون وصل می‌شه و آماده‌ی پرش می‌شید. اون لحظه دیگه انتخاب خودتونه که کسی برای پرش هُلتون بده یا خودتون بپرین.

تجهیزات مورد نیاز

برای تجربه بانجی‌جامپینگ نباید تو 6 ماه گذشته چشمتون رو عمل کرده باشین و همینطور نباید مشکل ارتوپدی در ناحیه گردن، لگن و پا داشته باشین. چون موقع پرش فشار نسبتا زیادی به چشم و خصوصا مچ و ساق پا میاد. از دیگر محدودیت‌های این بازی مشکلات تنفسی و قلبیه. پس حتما به این نکات توجه کنید تا مشکلی براتون پیش نیاد.

تنوع بازی ها

در کنار بانجی جامپینگ، صخره‌نوردی، بگ جامپ و ترامپولین رو هم می‌تونید اینجا امتحان کنید.

نظر یا تجربه شخصی

این اولین پرش من بود و جرات نداشتم خودم بپرم. برای همین از متصدی سکو خواستم خودش من رو هل بده. پرش از 32متر انقدر سریع اتفاق افتاد که تا به خودم اومدم دیدم نزدیک زمینم و تازه شروع کردم جیغ زدن. جنس هیجانش خیلی متفاوت از بازی‌های شهربازیه. هیجانش با ترس همراهه. خصوصا اگه مثل من اولین پرشتون باشه. برای اینکه پرش بهتری داشته باشین، پیشنهاد می‌کنم لحظه‌ای که می‌خواین بپرین، اصلا به پایین سکو نگاه نکنید. وقتی پریدین هم دست‌هاتون رو باز کنید و حسابی جیغ بزنید تا بیشتر خوش بگذره. لباس و کفش راحت و ساق کوتاه هم یادتون نره.👣

 • امروز 17:00 تا 01:00
  شنبه17:00 تا 01:00
  یکشنبه17:00 تا 01:00
  دوشنبه17:00 تا 01:00
  سه شنبه17:00 تا 01:00
  چهارشنبه17:00 تا 01:00
  پنج شنبه17:00 تا 01:00
  جمعه10:00 تا 01:00
 • , انتهای خیابان ولنجک، مجموعه تفریحی توچال
 • بی‌آرتی؛ پایانه ۴ ایستگاه پمپ بنزین
 • پارکینگ دارد
سرویس بهداشتی ندارد
دلیوری ندارد
مسیریابی
banner
بدون نظر
هنوز هیچ نظری ثبت نشده