پارک شطرنج (سارا)

پارکی پر از افراد شطرنج‌باز
فلکه دوم صادقیه، خیابان آیتلله کاشانی، ابتدای بلوار ابوذر
۱۰۲۲ بارمسیریابی
امتیاز۴/۵نظافت
امتیاز۳/۵امکانات رفاهی
امتیاز۳.۸/۵کیفیت فضای سبز
امتیاز۳.۵/۵وسعت

درباره پارک شطرنج (سارا)

بوستان شطرنج که قدیمی‌های محل اون رو به پارک سارا می‌شناسن؛ چون قبل‌تر اسمش سارا بوده اما حدود 4 سالیه که شهرداری اسمش رو به شطرنج تغییر داده. دلیلش هم وجود رنج سنی مختلف افرادیه که وقتشون رو اینجا در حال خوشگذرونی با رفقا، بازی شطرنج و تخته‌نرد صرف می‌کنن.

تاریخچه

این پارک سال 1369 توسط سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران در فضایی حدود 5000 متر مربع در محله‌ی صادقیه یا همون آریاشهر سابق افتتاح شد. در سال 93 اسمش به پارک شطرنج تغییر کرد.

ویژگی‌ها و امکانات

هر ساعتی که پا به این پارک بذاری، 8 صبح یا 12 ظهر یا حتی ساعت 1 نصفه شب، آدم‌هایی رو می‌بینی که دور همدیگه جمع شدن و دارن با هم شطرنج یا تخته‌نرد بازی می‌کنن؛ مردهای بازنشسته و یا بعضا جوون‌هایی هم سن‌وسال خیلی از ماها که وقت آزادشون رو به بودن کنار هم ترجیح میدن. چای خوردن، مسابقه و کلکل‌هایی که سر شاه و وزیر و سرباز خالی می‌کنن، نشون‌دهنده‌ی زنده‌بودن و رفاقت بی‌آلایش اونهاست. یکی از نشونه‌های اصلی این پارک تندیس جغدیه که کسی نمی‌دونه دقیقا از کی توی پارک قرار داده شده. عصر هر روز مامان و باباهایی رو می‌بینی که عطای آپارتمان‌های فسقلی و کنسول‌های بازی رو به لقاشون بخشیدن و اومدن اینجا و با بچه‌هاشون تاب و سرسره بازی می‌کنن.

نحوه‌ی دسترسی

از هر جایی که باشید می‌تونید خودتون رو به میدون صادقیه برسونید و با تاکسی یا کمی پیاده‌روی تو بلوار آیت‌آلله کاشانی به این پارک برید.

نظر یا تجربه شخصی

برای ما قدیمی‌های محل، جایی از این پارک نیست که خاطره ای توش نداشته باشیم. هنوز هم با تموم تغییراتی که تو فضای پارک ایجاد شده، همچنان اینجا برامون همون پارک سارای قدیمه که وقتی از خونه خسته می‌شیم بهش سر می‌زنیم و با بقیه معاشرت می‌کنیم.👣

  • مناسب برای بزرگسالخردسالغیرفعال
  • , فلکه دوم صادقیه، خیابان آیتلله کاشانی، ابتدای بلوار ابوذر
  • مترو؛ خط ۲ ایستگاه تهران (صادقیه)
  • جای پارک به سختی
سرویس بهداشتی ندارد
دلیوری ندارد
مسیریابی
banner

نظر کاربران

هنوز هیچ نظری ثبت نشده