پارک جنگلی چیتگر

پارکی با حس‌وحالِ یه گردش خارج از شهر
اتوبان تهران-کرج، بعد از تقاطع آزادگان
۱۴۰۹ بارمسیریابی
امتیاز۴/۵نظافت
امتیاز۴/۵امکانات رفاهی
امتیاز۴/۵کیفیت فضای سبز
امتیاز۵/۵وسعت

درباره پارک جنگلی چیتگر

پارک جنگلی چیتگر در غرب تهران، تو اتوبان تهران-کرج بعد از تقاطع آزادگان قرار داره. این پارک که خیلی‌هامون حداقل یک‌بار برای پیک‌نیک بهش سر زدیم، 950 هکتار مساحت داره و به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شده. با وجود این که این پارک با مناطق مسکونی در غرب تهران خیلی فاصله نداره، ولی رفتن به اینجا برای خیلی از تهرانی‌ها حس‌و‌حال یه گردشِ خارج از شهر رو به همراه میاره.

ویژگی‌ها و امکانات

بخش شرقی پارک به ایستگاه متروی چیتگر نزدیک‌تره و دارای امکاناتی مثل پیست دوچرخه‌سواری، پارکینگ خودرو، محوطه‌ی پینت‌بال، چند بوفه و چند سرویس بهداشتیه. در ضمن بوستان ریحانه که برای استفاده‌ی بانوان طراحی شده هم در بخش شرقی پارکه. بیشتر پوشش گیاهی پارک رو درختان سوزنی‌برگ تشکیل میدن، ولی گونه‌های دیگه هم به خصوص در بخش غربی دیده می‌شن. با ورود به این انبوه درخت‌ها، سایه و سکوت لذتبخشی رو تجربه می‌کنید و کاملا فراموش می‌کنید که از یک اتوبان پر سروصدا به اینجا اومدید. بیشتر خیابون‌های پارک یک طرفه هستن؛ پس با توجه به تابلوها مطمئن بشید که در مسیر درست حرکت می‌کنید. بخش غربی پارک مساحت بیشتری داره و شامل بخش‌هایی مثل زمین‌بازی برای بچه‌ها، مجموعه‌ی اسب‌دوانی، چند آلاچیق، چند بوفه و سرویس بهداشتی می‌شه. از تپه‌های ضلع غربی پارک که ارتفاع بالاتری دارن، دریاچه‌ی چیتگر و با‌م‌لند دیده می‌شه؛ پس اگه دنبال فضایی با منظره‌ی زیبا برای پیک‌نیک هستین، به ضلع غربی برید. در نقاط مختلف پارک چند آلاچیق، سکو، منقل، میز و نیمکت قرار داده شده، اما تعدادشون نسبت به مساحت پارک زیاد نیست و بهتره وسایلی مثل زیرانداز که فکر می‌کنید برای گردشتون ممکنه لازم داشته باشید رو با خودتون بیارید.

نحوه‌ی دسترسی

دو ایستگاه مترو‌ی ایران خودرو و چیتگر در نزدیکی پارک قرار گرفتن.

نظر یا تجربه شخصی

در ضمن وقتی درحال قدم‌زدن یا دوچرخه‌سواری در این‌جا هستید، حواستون به اطراف باشه تا شانس تماشای سنجاب‌ها و پرنده‌های زیبای پارک چیتگر رو از دست ندید.👣

 • مناسب برای بزرگسالخردسالغیرفعال
 • امروز 00:00 تا 23:59
  شنبه00:00 تا 23:59
  یکشنبه00:00 تا 23:59
  دوشنبه00:00 تا 23:59
  سه شنبه00:00 تا 23:59
  چهارشنبه00:00 تا 23:59
  پنج شنبه00:00 تا 23:59
  جمعه00:00 تا 23:59
 • , اتوبان تهران-کرج، بعد از تقاطع آزادگان
 • مترو؛ خط ۵ ایستگاه چیتگر
 • پارکینگ دارد
سرویس بهداشتی ندارد
دلیوری ندارد
مسیریابی
banner
بدون نظر
هنوز هیچ نظری ثبت نشده