هنر شهری چشم انتظار

هنرشهری اینستالیشن خیابان سپهسالار
خیابان سعدی، خیابان باغ سپهسالار
۱۵۷۸ بارمسیریابی
امتیاز۴.۵/۵کاربردی بودن
امتیاز۴.۵/۵کیفیت اجرا
امتیاز۴.۵/۵خلاقیت در ایده
امتیاز۴.۵/۵تناسب با محیط اطراف

درباره هنر شهری چشم انتظار

تو تهران بناهای قدیمی غریب و از یاد رفته، کم نداریم. ساختمون‌هایی که با معماری اصیلشون می‌تونن بیانگر تاریخ و فرهنگ شهر ما باشن اما ما به اونها توجه زیادی نمی‌کنیم و هویت‌‌شون در‌حال پاک شدنه. هنرمند‌ در این اثر سعی‌ کرده تا دغدغه‌اش‌ در مورد ساختمون‌های قدیمی رو بیان کنه و به این بنا روح ‌تازه‌ای ببخشه.

جزئیات اثر

تو راستای این خیابون بخش‌هایی از بنای قدیمی باغ باقی‌مونده که توسط یه هنرمند خوش‌ذوق تبدیل به بستری برای هنر شهری شده. «رایا بختیاری» با استفاده از چاپ دیجیتال، نقش‌هایی برگرفته از نقاشی‌های کاخ گلستان و کاشی‌های دوره‌ی قاجار رو روی این بناها اجرا کرده و حال‌وهوای تازه‌ای به این خیابون و ساختمون‌ها‌ی قدیمیش داده. این اثر در رویداد «بهارستان ۹۸» سازمان زیباسازی تهران، پذیرفته و اسفند ماه ۹۷ اجرا شد. این اثر با توجه به کیفیت اجرا، استقبال مردم و ایده‌پردازی به عنوان یکی از 5 طرح برتر انتخاب شد.

پیشینه هنرمند

رایا بختیاری در رشته‌ی نقاشی تحصیل کرده و تعدادی از آثارش منتخب چندین دوره از جشنواره‌‌های تخم‌مرغ‌های نوروزی و هنر‌های محیطی بهارستان ۹۸ شده. او همچنین دارای تجربه‌های موفقی در برگزاری نمایشگاه‌های گروهیه. از آثار مهم ایشون می‌شه به اثر «چشم انتظار» که نام همین هنر‌ شهریه، اشاره کرد.

نظر یا تجربه شخصی

از ابتدای خیابون که به سمت بالا بیای اول چند تا در قدیمی توجهت رو جلب می‌کنه. نزدیکتر که بشی، می‌تونی جزئیات کارشده‌ی روی این درها رو ببینی که برگرفته از نقوش ایرانی-اسلامی‌ان. به بالای‌ خیابون که برسی با یه ساختمون قدیمی روبرو می‌شی که بنای مخروبه‌ای داره که نقاشی‌های خوش آب‌ورنگی روش‌، کار شده. این تضاد، زیبایی خاصی به بنا و خیابون اطرافش داده.👣

  • مناسب برای بزرگسالخردسالغیرفعال
  • , خیابان سعدی، خیابان باغ سپهسالار
  • مترو؛ خط ۱ ایستگاه سعدی
  • جای پارک به سختی
سرویس بهداشتی ندارد
دلیوری ندارد
مسیریابی
banner
بدون نظر
هنوز هیچ نظری ثبت نشده