کافه‌رستوران عمارت عمادیه

کافه‌رستوران در حمام قدیمی
خیابان دزاشیب، خیابان کریمی، کوچه‌ی علوی
۷۰۸۴ بارمسیریابی
امتیاز۳/۵سطح قیمت
امتیاز۴/۵کیفیت و طعم خوراکی
امتیاز۴/۵سرویس و کارکنان
امتیاز۳.۸/۵فضا و دکوراسیون

درباره کافه‌رستوران عمارت عمادیه

برگه‌ی تقویم امروز رو از جا بکنین و با دکمه‌ی عقب‌گرد به یکی از روزهای دوران فتحعلی‌شاه قاجار برین. اینجا همون‌جاییه که باید چند ساعت زندگی کنین. اگه می‌خواین بدونین در کدوم فضا قراره روزی از تاریخ ایران رو تجربه کنین، باید بگم که یه حموم قدیمیه که با دقت و توجه زیاد مرمت و به «کافه‌رستوران عمارت عمادیه» تبدیل شده. اگه فضاهای با اصالت و سنتی رو دوست دارین و می‌خواین دوران گذشته‌ی ایران رو از نزدیک تجربه کنین، کافه‌رستوران عمارت عمادیه همون جاییه که دنبالش می‌گردین. این کافه‌رستوران در محله‌ی دزاشیب که تا حدودی بافت قدیمیش رو حفظ کرده، قرار داره که رستوران در طبقه‌ی پایین یعنی در جایی که قبلا حموم بوده و کافه در همکف قرار گرفته. کافه عمارت عمادیه از ساعت 11 تا 23 یک‌سره بازه ولی رستوران از ساعت 12 تا 16 و 19 تا 23 سرویس میده.

منو و قیمت

منوی رستوران و کافه‌ی عمارت عمادیه جداست ولی می‌تونین در فضای کافه هم غذا سفارش بدین تا براتون آماده کنن و سر میزتون بیارن. توضیحات اقلام منو در پایین اسم هر کدوم نوشته شده تا به راحتی انتخاب کنین. به عنوان پیش‌غذا، میرزا قاسمی، کشک‌بادمجون، سیب‌زمینی عمادیه، قارچ سرخ‌شده و باباغنوش رو در منو می‌بینیم. علاوه بر پیش‌غذا و انواع سالاد که در منو وجود داره، عنوانی به نام «همراه غذا» هم در نظر گرفته شده که بورانی اسفناج، سالاد شیرازی، ماست موسیر، زیتون‌پرورده‌ی رودبار جزوی از این قسمت منوست. برای بخش غذاهای اصلی، انواع کباب و غذاهای ایرانی مثل خورش قورمه‌سبزی، خورش فسنجون با گوشت قلقلی در نظر گرفته شده. البته بعضی از خورش‌ها در روزهای متفاوت هفته پخته و سرو می‌شه مثل «کال‌جوش طهرونی» که در روزهای شنبه و یکشنبه طبخ می‌شه. خورش‌ها همراه با برنج سرو نمی‌شه و باید به صورت جداگانه سفارش بدین. به منوی کافه که برسیم، انواع قهوه، چای و دمنوش، آبمیوه و بستنی، کوکتل، سردنوش‌ها و دسرها رو می‌بینیم که سردنوش‌ها اسم‌های جذابی دارن و با خوندن توضیحاتش از محتویات داخلشون مطلع می‌شین.

فضا و دکوراسیون

با ورودتون به کافه، خودتون رو در فضایی خنک با یه حوض کوچیک و پر از گل پیدا می‌کنین. دیوارها از آجرهای سه‌سانتی پوشیده شده و در قسمت‌های مختلفی از دیوارها و کف، کاشی‌های رنگی و جذابی نصب کردن که به حس‌وحال سنتی اینجا اضافه کرده. در وسط فضا یه حوض کوچیک پر از ماهی قرار داره که کف حوض هم کاشی‌های رنگی رو می‌بینین. در و پنجره‌های چوبی با پرده‌های سفید و گلدون‌های سرسبز، هارمونی خیلی خوبی رو ایجاد کرده. دو نورگیر حموم که شکلی شبیه گنبد داره در این قسمت از فضا قرار داره که در اون زمان نور حموم رو تامین می‌کرده. فضای بسته‌ی کافه کوچیک و دنجه. وسایل قدیمی در تمام قسمت‌های کافه استفاده شده تا حق مطلب ادا بشه و حس‌وحال تاریخی فضا حفظ شه. برای رسیدن به رستوران باید پله‌ها رو پایین برین که قسمتی از پله‌ها هم کاشی‌کاری‌های زیبایی شده. بعد از پله‌ها به سالنی می‌رسین که قبلا «سر حمام» بوده که دو میز بزرگ و VIP در این قسمت قرار گرفته. لوسترهای لاله و ترازوی قدیمی بزرگی که در این قسمت قرار گرفته توجه رو جلب می‌کنه. بعد از این قسمت به فضای بزرگتری می‌رسین که تعداد زیادی میز و صندلی در این قسمت قرار داره. از وسایل دکوری سنتی هم در این قسمت استفاده شده و ظرف مسی بزرگی در وسط فضا قرار گرفته که هم پر از آبه و هم سکه‌های متفاوتی داخلش انداختن.

ویژگی‌ها

کافه‌رستوران عمارت عمادیه یک بنای قدیمی و به‌جامونده از دوران فتحعلی شاه قاجاره. این بنای تاریخی تا مدت‌ها به عنوان حمام عمومی استفاده می‌شده با این تفاوت که در دوره‌ی پهلوی، خزینه و بعضی از قسمت‌ها حذف شد. اما هنوز شکل قدیمی خودش رو حفظ کرده و حتی در مصالحی که برای ساخت ساختمان استفاده شده، تغییرات زیادی اعمال نشده. این حموم تا سال 1384 هنوز کاربری حموم رو داشته. دلیل بودن واژه‌ی «عمارت» در اسم این کافه‌رستوران به دلیل دو بخشی بودن فضاست و «عمادیه» اسم یکی از قدیمی‌ترین دژهای دزاشیبه که در اون زمان دژها برای حفاظت از منطقه ساخته می‌شده. یکی از مواردی که باید بهش اشاره کرد اینه که در زمان‌های شلوغ بعد از سرو سفارشتون، 40 دقیقه وقت دارین تا از خوراکی و فضا لذت ببرین.

نظر یا تجربه شخصی

فضا حس‌وحال عجیبی داره که برای من تجربه‌ی جدید و منحصربه‌فردی بود. از منوی کافه دو شربت سردنوش «اقاقیا» و «روح‌افزا» رو سفارش دادیم که سردنوش اقاقیا شامل خاک‌شیر، لیمو، نعنا، گلاب و شربته. سردنوش روح‌افزا هم خاک‌شیر، تخم شربتی، نعنا، لیمو و شربته. هر دو نوشیدنی‌ها خنک و خوشمزه بودن و شیرینی به‌اندازه‌ای برای من داشتن. از منوی رستوران هم برنج، خورش فسنجون، جوجه‌کباب سفارش دادیم که در کنارش سالاد شیرازی و دوغ پارچی انتخاب کردیم. خورش فسنجون ترش‌مزه بود و همونجوری بود که من دوست داشتم. جوجه‌کباب‌ها با ادویه‌ها و سبزی‌های معطر آماده شده که علاوه بر اینکه خوش‌طعم بود، بوی خیلی هوس‌انگیزی داشت. برخورد کارکنان محترمانه بود و سرویس‌دهی به خوبی انجام شد.👣

 • مناسب برای خردسال
 • امروز 12:00 تا 16:00 - 19:00 تا 23:00
  شنبه12:00 تا 16:00 - 19:00 تا 23:00
  یکشنبه12:00 تا 16:00 - 19:00 تا 23:00
  دوشنبه12:00 تا 16:00 - 19:00 تا 23:00
  سه شنبه12:00 تا 16:00 - 19:00 تا 23:00
  چهارشنبه12:00 تا 16:00 - 19:00 تا 23:00
  پنج شنبه12:00 تا 16:00 - 19:00 تا 23:00
  جمعه12:00 تا 16:00 - 19:00 تا 23:00
 • , خیابان دزاشیب، خیابان کریمی، کوچه‌ی علوی
 • مترو؛ خط ۱ ایستگاه تجریش
 • جای پارک به سختی
فضای باز
سرویس بهداشتی دارد
دلیوری ندارد
مسیریابی
banner

نظر کاربران

هنوز هیچ نظری ثبت نشده