خیابان فلسطین

خیابون‌ سرسبز تهران
میدان ولیعصر، بلوار کشاورز، خیابان فلسطین، میدان فلسطین
۳۴۲۱ بارمسیریابی
امتیاز۲.۵/۵قدمت
امتیاز۳.۵/۵امکانات
امتیاز۴.۱/۵دسترسی
امتیاز۲.۸/۵حفظ هویت بصری

درباره خیابان فلسطین

اگه بهتون بگن محله‌ای نام ببرید که دانشگاه آزاد، کافه‌های کوچیک، کتاب‌ فروشی، سینما، میدون مهم و خونه‌های قدیمی داشته باشه کجاها به ذهنتون می‌رسه؟ حدس می‌زنم محله‌ی فلسطین یکی از این اسم‌هاست. خیابون فلسطین که در گذشته «کاخ» نام داشته، در جنوب از خیابون امام‌خمینی شروع می‌شه و در نهایت به میدون فاطمی می‌رسه. البته از تقاطع زرتشت تا میدون، جویبار نام داره.

تاریخچه

ساخت خیابون فلسطین به زمان رضاشاه و خاندان پهلوی برمی‌گرده. در اون زمان کاخ مرمر که در بخش جنوبی این خیابون قرار داره به عنوان دفتر کار رضاشاه استفاده می‌شده و اینجا محل عبور و مرور افراد دولتی و درباری بوده. در زمان شاه خیابون و میدون هر دو کاخ نام داشتن که بعد از انقلاب اسلامی به فلسطین تغییر نام میدن.

ویژگی‌ها و امکانات

خیابون فلسطین از سمت شمال و میدون فاطمی اولین تقاطع رو با خیابون زرتشت داره و این محدوده، بورس پارچه‌ و پرده‌فروشیه. تقاطع بعدی با بلوار کشاورزه که مسیر پیاده‌روی و پر از درخت وسط بلوار، یکی از جاهای مورد علاقه‌ی اکثر مردمه. وقتی به خیابون طالقانی که میدون فلسطین در مرکز اون قرار داره می‌رسیم، در ضلع جنوب غربی میدون مسجد بزرگ «امام صادق» که معماری زیبایی هم داره خودنمایی می‌کنه. دورتادور میدون هم پر از مغازه‌های مختلفه. با نزدیک شدن به چهارراه انقلاب و دانشگاه آزاد دانشجوهایی که در حال رفت‌وآمدن دیده می‌شن و همینطور حد فاصل میدون تا چهارراه بورس فروش عینکه. معمولا تو خود چهارراه همیشه دست‌فروش‌هایی هستن که بساط کردن و مردم هم در حال خرید و چونه زدنن. در محدوده‌‌ی خیابون جمهوری مغازه‌های لباس‌فروشی و تولیدی لباس به چشم می‌خورن. در آخر به تقاطع پاستور می‌رسیم که بخش دولتی محسوب می‌شه و دسترسی عمومی نداره. این محدوده پر از کافه، سینما و مکان‌های گشتنی مثل سینما عصر جدید و فلسطین، کافه گیو، خانه وارطان، کافه وی و .... هست و بهترین کار اینکه به اپ «پیاده» مراجعه کنید و با توجه به سلیقه خودتون یه جا رو برای وقت‌گذروندن بعد از پیاده‌گردی انتخاب کنید.

موقعیت جغرافیایی

این خیابون در محدوده‌ی منطقه‌های 6 و 11 واقع شده. خیابون فلسطین و کوچه‌های اطراف به عنوان محله‌ی فلسطین شناخته می‌شن. این خیابون به ترتیب از شمال به جنوب با خیابون زرتشت، بلوار کشاورز، خیابون طالقانی (میدون فلسطین)، خیابون انقلاب، خیابون جمهوری و خیابون پاستور تقاطع داره.

نظر یا تجربه شخصی

پیاده‌گردی تو این محله مثل تور می‌مونه. می‌شه اول تو سینما فیلم دید، بعد برای استراحت به کافه رفت، از ویترین مغازه‌های مختلف دیدن کرد یا تو خود خیابون فلسطین قدم زد و آهنگ گوش داد.👣

  • مناسب برای بزرگسالخردسالغیرفعال
  • , میدان ولیعصر، بلوار کشاورز، خیابان فلسطین، میدان فلسطین
  • مترو؛ خط ۴ ایستگاه تئاتر شهر
  • جای پارک به سختی
سرویس بهداشتی ندارد
دلیوری ندارد
مسیریابی
banner

نظر کاربران

هنوز هیچ نظری ثبت نشده