موزه علوم زمین (زمین شناسی)

موزه‌ای در مورد زمین‎‌، سنگ‌، فسیل، کانی و ...
میدان آزادی، بلوار معراج، سازمان زمین شناسی
۹۰۱ بارمسیریابی
امتیاز۳.۴/۵تسلط راهنمای موزه
امتیاز۳.۴/۵نحوه ی نگهداری
امتیاز۵/۵کیفیت آثار
امتیاز۱.۴/۵سطح قیمت

درباره موزه علوم زمین (زمین شناسی)

موزه‌ی زمین‌شناسی یه موزه‌ی تخصصی در زمینه‌ی کانی‌، سنگ، فسیل و به طور کلی اشیاییه که حین تحقیقات زمین‌شناسی در داخل و خارج از کشور کشف شدن و در محل سازمان زمین‌شناسی قرار داره. این موزه در سال 1338 (هم‌زمان با تاسیس سازمان زمین‌شناسی) تاسیس شد، در سال 1387 نوسازی شد و نامش از «زمین‌شناسی» به «علوم زمین» تغییر کرد. برای بازدید از موزه اول باید وارد محوطه‌‌ی سازمان زمین‌شناسی بشید. این موزه تو ساختمون شماره 1سازمان قرار داره که به نام مهندس نصرالله خادم (بنیان‌گذار سازمان و موزه) نامیده میشه.

توصیف ساختمان موزه

این موزه 345 متر مساحت داره و در یک طبقه ساخته شده. پلانی به شکل U داره که در وسطش سالنی برای پخش و نمایش فیلم طراحی شده. تمامی محفظه‌ها هم دورتادور سالن قرار گرفتن. درون ساختمون بیرون از موزه کتابخونه و کتاب‌فروش مربوط با زمین‌شناسی هم قرار گرفته.

درباره آثار

سنگ‌های كانی، سنگواره‌، آثار فسیلی، آثار باستان‌شناسی مربوط به هشتصد سال پیش، فسیل‌های دوران اول تا چهارم زمین‌شناسی، ماكت فسیل‌های كم‌یاب، تخم‌‌ دایناسور (از مرز فرانسه و اسپانیا آورده شده)، فسیل جای پای دایناسور (از استان كرمان به این موزه آورده شده) و همچنین كانی‌های قیمتی نظیر فیروزه، الماس و ... در این موزه قرار گرفته.

استانداردهای موزه

تمامی اشیای موزه درون محفظه‌های شیشه‌ای، یک شکل و مرتب نگه‌داری میشن. محیط موزه تقریبا تاریکه ولی نور درون محفظه‌ها طوریه که اجسام به خوبی دیده میشن. مسئول موزه هم با صبر و حوصله به سوالات شما پاسخ میده.

هزینه ورودی

هزینه‌ی بلیط این موزه 4 هزار تومنه و باید بلیط رو از طریق سایت موزه خریداری کنید.

نظر یا تجربه شخصی

دیدن این همه سنگ و کانی و به خصوص ردپا و تخم دایناسور واقعا حیرت‌انگیز بود، اگه به این جور چیزها علاقه دارید حتما به این موزه سر بزنید.👣

 • مناسب برای خردسالبزرگسال
 • امروز 09:00 تا 15:00
  شنبه09:00 تا 15:00
  یکشنبه09:00 تا 15:00
  دوشنبه09:00 تا 15:00
  سه شنبه09:00 تا 15:00
  چهارشنبه09:00 تا 15:00
  پنج شنبهتعطیل است
  جمعهتعطیل است
 • , میدان آزادی، بلوار معراج، سازمان زمین شناسی
 • مترو؛ خط ۴ ایستگاه میدان آزادی
 • پارکینگ دارد
سرویس بهداشتی ندارد
دلیوری ندارد
مسیریابی
banner
بدون نظر
هنوز هیچ نظری ثبت نشده