موزه آسمان نما (گنبد مینا)

۴<امتیاز>
موزه‌ای در مورد نجوم و زمین‌شناسی
میدان ونک، بزرگراه حقانی به سمت شرق، بعد از چهارراه جهان کودک، انتهای خیابان فرعی شهیدی
۹۰۹ بارمسیریابی
امتیاز۴/۵سطح قیمت
امتیاز۴/۵کیفیت آثار
امتیاز۴/۵نحوه ی نگهداری
امتیاز۴/۵تسلط راهنمای موزه

درباره موزه آسمان نما (گنبد مینا)

گنبد مينا و يا پلانتاريم پارك آب و آتش، بزرگترين آسمان‌نماى خاورميانه هست. این گنبد که به شکل یک خورشید سمبلیک طراحی و ساخته شده در فضای داخلی خودش سالن‌های نمایش سه‌بعدی داره. ایده‌ی ساخت این گنبد از سال 87 در اراضی عباس‌آباد شکل گرفته و از سال 88 ساختش آغاز شد و در شهریورماه 1393 به پایان رسید.

توصیف ساختمان موزه

بنای اون به شکل یک خورشید سمبلیک و با الهام از المان‌های معماری ایرانی‌اسلامی توسط مهندسین ایرانی ساخته شده و تولید تجهیزات فضای داخلی توسط شرکت‌های متخصص این حوزه انجام گرفته. ایده‌ی فرمی این بنا از خورشید و اجرام کهکشانی گرفته شده.

درباره آثار

این مجموعه برنامه‌ی رصد در هوای آزاد اجرا می‌کنه که با شرکت در اون می‌تونید سراسر آسمون رو کشف کنید. کسانی که به علم زمین‌شناسی، فیزیک و شیمی علاقه دارن، می‌تونن جواب سوالای خودشون در مورد نحوه‌ی تشکیل زمین، گذشته و آینده اون رو پیدا کنند. همین‌طور فیلم‌های سه و دو بعدی از دنیای پیرامون ما و فضا، تو سالن نمایش این‌جا به نمایش درمیاد. تو این موزه اشیا و اجسامی مربوط به زمین و نجوم برای دیدن وجود داره.

استانداردهای موزه

این موزه استاندار بالایی داره.

هزینه ورودی

هزینه‌ی ورودی و بازدید از این گنبد 20 هزار تومن هست. درهای پلانتوریم مینا در روزهای پنجشنبه و جمعه چهار بار و در ساعت های 17:00، 18:30، 20:00 و 21:30 باز می‌شه.

نظر یا تجربه شخصی

اگر علاقه‌مند به زمين‌شناسى، زيست‌شناسى و يا نجوم هستيد حتما برنامه‌اى بذاريد و به اينجا سرى بزنيد! 👣

منتشر کنندهپیاده‌چی لنا وفایی
 • مناسب برای بزرگسالخردسال
 • امروز تعطیل است.
  شنبهتعطیل است
  یکشنبهتعطیل است
  دوشنبهتعطیل است
  سه شنبهتعطیل است
  چهارشنبهتعطیل است
  پنج شنبه18:00 تا 22:30
  جمعه18:00 تا 22:30
 • میدان ونک، بزرگراه حقانی به سمت شرق، بعد از چهارراه جهان کودک، انتهای خیابان فرعی شهیدی
 • بی‌آرتی؛ پایانه ۷ ایستگاه شهید همت
 • پارکینگ دارد
سرویس بهداشتی ندارد
دلیوری ندارد
Loading...
مسیریابی

نظرات ( ۱ تا )

نظر دهنده
Sosanجمعه، ۰۲ فروردین ۹۸به بقیه پیشنهادش می‌کنی؟: خیلی خوش گذشت حتما پیشنهاد میکنم دیدنی و جالب ⭐️خاص‌ترین شیء موزه: قسمت نمایش فیلم

دو نوع بلیط داره ۸ تومنی و ۲۰ تومنی ۸ تومنی فقط شامل دیدن یه محوطه کوچیک و چند تا ماکت که ماکت ها بسیار با کیفیت ساخته شدن ولی در هر صورت ۸ تومن اصلا به صرفه نیست بلیط ۲۰ تومنی شامل نمایش فیلم حدود ۱ ساعته که دو بعدی و کیفیت فیلم و عینک ها متوسط ضعیفه ولی موضوع فیلم جالبه حتما قبل رفتن تماس بگیرین و موضوع فیلم اون روز رو بپرسید فیلم هایی در مورد نجوم دایناسور ها عدسی ها و همچین چیز هایی پخش میشه و حتما وقتی وارد سالن نمایش فیلم میشید روی صندلی های بالای سالن بشینید دید بهتری داره :) خوش بگذره بهتون ⭐️

مطالب مرتبط