غذای سنتی حسینی (آش حاج محمود)

آش و کشک بادمجان‌فروشی در حوالی بازار حضرتی
خیابان مولوی به سمت خیابان امام خمینی، بعد از بازار حضرتی، پلاک 331
۱۵۸۳ بارمسیریابی
امتیاز۱.۱/۵سطح قیمت
امتیاز۳.۷/۵کیفیت و طعم خوراکی
امتیاز۳.۸/۵سرویس و کارکنان
امتیاز۳.۶/۵فضا و دکوراسیون

درباره غذای سنتی حسینی (آش حاج محمود)

شده وقتی وارد بعضی‌ از فضاها که می‌شین، حس صفا و صمیمیت اونجا تحت تاثیرتون قرار بده؟ فضای کوچیک و قدیمیشون باعث می‌شه قاشق و چنگال یادتون بره و با نون تازه برین تو دل غذای خوشمزه‌ای که مزه‌ی اون قدیم و ندیم‌ها رو میده. این فضای کوچیک و نقلی کوچه‌پس‌کوچه‌های شهره و معمولا سایه‌ی ورودی‌های کوچیکشون توی نگاهمون نمیفته. «غذای سنتی حسینی» یا «آش حاج محمود» سال‌هاست که حوالی بازار حضرتی و در خیابان مولوی قرار داره و جزو قدیمی‌های این محله. سفره‌ی آقای حسینی پر از غذاهای رنگارنگ نیست اما صفا و برکت داره مثل سفره‌های خونه‌ی آقاجون.

منو و قیمت

منوی غذای سنتی حسینی فقط از چند نوع غذا تشکیل شده ولی همون چند مدل باعث شده این رستوران بین اهالی بازار معروف باشه. کشک بادمجان، جغوربغور و آش شله‌قلمکار منوی ساده و بی آلایشه حاج حسینیه. قیمت‌های اینجا ارزونه و به نسبت کیفیت کاملا مناسبه.

فضا و دکوراسیون

چهارچوب‌های آبی و ساده‌ی غذای سنتی حسینی و رفت‌وآمد مردم باعث می‌شه رهگذری که خیلی کم مسیرش به این محله میفته، به راحتی از کنارش رد شه. داخل دو طبقه‌ست و پله‌های طبقه‌ی بعدی همون ابتدای ورودی قرار داره. پله‌ها قدیمی و آهنیه به خاطره همین موقع بالارفتن کمی باید احتیاط کنین. سمت چپ ورودی بساط دیگ‌های بزرگ آش، کشک بادمجان و جغوربغور پهن شده. در واقع یه پیشخوان مربع شکله که تمام وسایل و ملزومات آشپزی آقای حسینی همونجا چیده شده. در انتهای همون قسمت چند صندلی و میزهای باریک متصل به دیوار وجود داره. طبقه‌ی بالا هم چندان فرقی با فضای پایین نداره، همون میز و صندلی‌ها و همون حس‌وحال. همه‌جای فضای غذای سنتی حسینی با کاشی‌ها سفید پوشیده شده و پشت محل کار آقای حسینی، عکسی از پدر مرحومشون وجود داره.

ویژگی‌ها

اینجا از قدیم به آش حاج محمود معروف بوده و اکثرا به همین اسم می‌شناسنش. چون پدر آقای حسینی هم در همین زمینه فعالیت می‌کردن، عجیب نیست که مردم به جای استفاده از اسم غذای سنتی حسینی، آش حاج محمود (نام پدر آقای حسینی) رو برای شناسایی اینجا استفاده کنن. اما اگه همین سمت‌ها باشین و از مردم کشک بادمجانی معروف بازار حضرتی رو بپرسین، اینجا رو بهتون نشون میدن.

نظر یا تجربه شخصی

این محله پر از تعامل و کمک مردم به همدیگه‌ست. طوری که وقتی از کسی آدرس می‌پرسین، چند نفر جمع می‌شن تا شما رو راهنمایی کنن. با راهنمایی اهالی بازار، غذای سنتی حسینی یا همون آش حاج محمود رو پیدا کردیم. یه کشک بادمجان سفارش دادیم که با کشک فراوون و نون لواش سرو شد. خوشمزه بود و بعد از یه مسیر طولانی پیاده‌گردی، بهمون چسبید. اما چیزی که من رو جذب کرد برخورد خوب آقای حسینی بود. اینکه حتی قیمت‌ها رو به خاطر شرایط ساکنین اون محله بالا نبرده بود. حتی تمام سوال‌های من رو باحوصله جواب می‌داد. این فضا و این صمیمیت همون چیزیه که خیلی وقت‌ها دنبالش می‌گردم مثل برخورد خوب و غذاهای مشتی آقای حسینی.👣

 • امروز 07:00 تا 23:00
  شنبه07:00 تا 23:00
  یکشنبه07:00 تا 23:00
  دوشنبه07:00 تا 23:00
  سه شنبه07:00 تا 23:00
  چهارشنبه07:00 تا 23:00
  پنج شنبه07:00 تا 23:00
  جمعه07:00 تا 23:00
 • , خیابان مولوی به سمت خیابان امام خمینی، بعد از بازار حضرتی، پلاک 331
 • بی‌آرتی؛ پایانه ۲ ایستگاه مولوی
 • جای پارک به سختی
آزاد نیست
سرویس بهداشتی ندارد
دلیوری ندارد
مسیریابی
banner
بدون نظر
هنوز هیچ نظری ثبت نشده