کافه خانه 1307

کافه‌ای در خانه‌‌ای پر از خاطرات
خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، خیابان پورموسی، بن‌بست شیرین، پلاک 21
۶۶۷۶ بارمسیریابی
امتیاز۲/۵سطح قیمت
امتیاز۳.۷/۵کیفیت و طعم خوراکی
امتیاز۳.۷/۵سرویس و کارکنان
امتیاز۴.۴/۵فضا و دکوراسیون

درباره کافه خانه 1307

شاید جذاب‌ترین تعامل دنیا، تعامل انسان با خونه‌اش باشه. یک جسم بی‌جانی که روح داره و هر دو از روح هم تغذیه می‌کنن. تو توی اون خونه خاطره می‌سازی و خونه با تمام جزییاتش اون‌ها رو برات زنده نگه می‌داره. تو بهش رنگ و لعاب میدی و اون بهت آرامش میده. این تعامل تا جایی پیش میره که انعکاس هم می‌شین و آدم‌های دیگه شما رو از شکل و شمایل، حس‌و‌حال و حتی مرتب‌بودن یا نبودن خونه‌تون شما رو می‌شناسن و حالتون رو درک می‌کنن. پس عجیب نیست که خیلی از خونه‌های قدیمی تهران تغییر کاربری میدن و افراد زیادی رو به خودشون جذب می‌کنن. دلیلش هم کشف و شناخت این رابطه‌ی عمیق و سایه‌های به‌جا مونده از خاطرات صاحبان غرق‌شده‌ در تاریخه! «کافه‌‌ی خانه‌ی 1307» خونه‌ی قدیمی که صاحبانش آقای خدابخش و همایون‌خانم بودن و سال‌هایی پر از هیاهو، جشن و شادی رو در این خونه رو تجربه کردن. حالا این خونه درهاش رو به روی مردم باز کرده و منتظر تمام کسانیه که دوست دارن خاطرات اینجا رو از تک‌تک آجرهاش، لمس کنن.

منو و قیمت

اگر داستان اینجا رو ندونین و قبل از گشتن در فضا، منو رو ببینین، شاید کمی تعجب کنین. چون منو به شکل یک سند ازدواجه که با گشتن و دریافتن حس‌وحال فضا، دلیل این انتخابشون رو متوجه ‌می‌شین. از همین منو، قصه‌گویی این خونه شروع می‌شه و می‌تونین با خوندن صفحه‌ی اولش، تعاملتون با این فضای زیبا رو آغاز کنین. در این منو به انواع صبحانه، سالاد، پیش‌غذا، غذای روز، غذای شب، دمنوش، عرقیجات، نوشیدنی‌های گرم و سرد، شیک و دسر جا داده شده. اما موارد بخش‌های مختلف زیاد نیست و برای انتخاب‌کردن محدوده که قیمت‌هاش هم متوسطه و تا حدودی زیاده. قیمت بعضی از خوراکی‌ها: صبحانه انگلیسی: 36 هزار تومان صبحانه ایرانی: 24 هزار تومان سالاد سزار: 32 هزار تومان سوپ روز: 17 هزار تومان خورش آلو و هویج: 30 هزار تومان پاستا آلفردو: 32 هزار تومان دمنوش بهارنارنج: 15 هزار تومان عرق بیدمشک: 20 هزار تومان آمریکانو: 20 هزار تومان (آخرین به‌روز رسانی قیمت: 98/01/19)

فضا و دکوراسیون

کافه‌ی 1307 خونه‌ای قدیمیه با نمای آجریه که شیشه‌های رنگی پنجره‌هاش هنوز حفظ شده. ایوان کوچک و حیاط بزرگ و دلبازی داره و صد البته حوض هم وسط حیاط فراموش نشده. فضای داخلی همونطور که انتظار میره، سبک معماری قدیم رو داره و به همین دلیل اتاق اتاقه. دو طبقه برای فضای کافه و زیرزمین هم برای گالری در نظر گرفته شده. هر اتاق به یک شکل دکور شده ولی در کل سبک قدیمی و نوستالژیک حفظ شده. مبلمان چوبی و کوسن‌های رنگی، با پرده‌های سفید و شیشه‌های رنگی هارمونی زیبایی رو درست کرده. اما در واقع جزئیات که اینجا باهاتون حرف می‌زنه. تلویزیون، چرخ‌گوشت و آبمیوه‌گیر قدیمی به قدمت این خونه اشاره می‌کنن و قاب‌ها و ‌عکس‌ها خاطرات خانه‌ی 1307 رو به نمایش می‌ذارن. حتما تلفن‌های نصب به دیوار، شما رو به یاد روزهایی مینداره که دونه‌دونه شماره‌ها رو می‌گرفتین و صبر می‌کردین که صفحه‌ی تلفن به حالت اول برگرده. در نهایت گرامافون قدیمی و ناهارخوری طبقه‌ی دوم یادآور روزهایی که جشن‌ها از خونه‌ی بزرگ خانواده کم نمی‌شد. جزییات این فضا کم نیست و هر کدوم خاطره‌ای رو در گوشه‌ی ذهنمون بیدار می‌کنه که شاید مدت‌هاست خاک‌خورده و دست‌نخورده باقی‌مونده.

ویژگی‌ها

ویژگی اصلی کافه‌ی خانه‌ی 1307 قدیمی بودن بنا و حس‌وحال نوستالژیکشه. یکی از مکان‌های خوب برای زنده‌کردن خاطرات با خانواده و دوست‌های قدیمیتونه. اگه به هنر و گالری‌گردی هم علاقه داشته باشین، می‌تونین به طبقه‌ی زیرزمین خانه 1307 هم سر بزنین.

نظر یا تجربه شخصی

تجربه‌ی رفتن به کافه‌ی خانه‌ی 1307 حس کشف و در عین حال آرامش داشت. در واقع مثل برگشتن به روزهای شاد خونه‌ی پدربزرگم بود. آمریکانو، لاته، شربت آبلیمو، شیک بیسکوییت، چیزکیک مارس انتخاب‌های ما بود. تمام انتخاب‌هامون به جز چیزکیک مارس خوب بود و شیک بیسکوییت شیرینی به اندازه‌ای داشت. در نهایت سوپ روز رو هم امتحان کردیم که سوپ قارچ بود و در هوای خوب حیاط خیلی چسبید.👣

 • مناسب برای خردسالبزرگسال
 • امروز 09:00 تا 22:30
  شنبه09:00 تا 22:30
  یکشنبه09:00 تا 22:30
  دوشنبه09:00 تا 22:30
  سه شنبه09:00 تا 22:30
  چهارشنبه09:00 تا 22:30
  پنج شنبه09:00 تا 22:30
  جمعه09:00 تا 22:30
 • , خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، خیابان پورموسی، بن‌بست شیرین، پلاک 21
 • بی‌آرتی؛ پایانه ۷ ایستگاه چهار راه ولیعصر
  بی‌آرتی پایانه ۷ ایستگاه چهار راه ولیعصر
  مترو خط ۳ ایستگاه تئاتر شهر
 • شب جای پارک دارد
فضای باز
سرویس بهداشتی دارد
دلیوری ندارد
مسیریابی
banner
بدون نظر
هنوز هیچ نظری ثبت نشده