موزه ملی علوم و فناوری

تجربه کن و بیاموز
خیابان سی تیر، بالاتر از موزه ایران باستان، ساختمان سابق کتابخانه ملی ایران
۱۰۸۴ بارمسیریابی
امتیاز۴/۵سطح قیمت
امتیاز۴/۵کیفیت آثار
امتیاز۴/۵نحوه ی نگهداری
امتیاز۵/۵تسلط راهنمای موزه

درباره موزه ملی علوم و فناوری

احتمالا تا حالا گذرتون به خیابون سی‌تیر افتاده. سری به موزه‌ی ایران باستان زدید و بین کافه‌ها و رستوران‌های خیابون سی‌تیر گشتید. اما درست در همین محدوده، موزه‌ای وجود داره که خیلی‌هامون کم‌تر اسمش رو شنیدیم: «موزه‌ی علوم و فناوری».

توصیف ساختمان موزه

این بنا توسط معمار و باستان‌شناس فرانسوی «آندره گدار» ساخته شده و در سال 1316 کتابخونه‌ی ملی ایران در اون آغاز به‌کار می‌کنه. کتابخونه‌ی ملی سال‌ها در همین محل فعال بوده و در دهه‌ی هشتاد به مکان فعلیش منتقل می‌شه. هنوز هم روی سردر ساختمون کتیبه‌ی «کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران» دیده می‌شه.

درباره آثار

در موزه‌ی علوم و فناوری، می‌تونید با علوم ایرانیان پیش از اسلام و پس از اسلام و همین‌طور تاریخچه‌ای از علوم آشنا بشید که در تالارها و گالری‌های مختلف نمایش داده شدن. همچنین در یکی از تالارها که به فیزیک مکانیک می‌پردازه، می‌تونید خودتون با یه‌سری ابزار و وسایل هیجان‌انگیز کار کنید و آزمایش کنید و مفاهیم مکانیک رو خیلی ساده درک کنید. جذابیت‌های بصری و طرح‌های گرافیکی خوبی که مخصوصا در گالری‌های نجوم و نور و ابزار جراحی به کار رفته، گشت‌وگذار در موزه رو هیجان‌انگیزتر می‌کنه و باید بگم همین موضوع در بهبود نظرم نسبت به این موزه تاثیر زیادی داشت. گالری دیگه‌ای که برای من جذاب بود، گالری مورس تا موبایل بود که سیر علم و ابزار ارتباطات رو از ابتدا تا به امروز نمایش میده. توی این موزه غرفه‌ای هم وجود داره که یه عالمه وسایل سرگرم‌کننده داره و اکثراً بر مبنای روابط علمی کار می‌کنن و توضیحات مسئول غرفه در مورد کاربردشون علاوه بر سرگرمی، نکات علمی‌ رو هم به شما یاد می‌ده و در آخر می‌تونید از همین غرفه خرید کنید.

هزینه ورودی

بهای بلیط بازدید از این موزه 3500 تومنه.

نظر یا تجربه شخصی

مفاهیم و ابزار متفاوت علمی در این موزه می‌تونه برای افراد با سنین مختلف و حتی برای بچه‌ها جذاب باشه. پس اگر بخواید برای بچه‌های دور و برتون یه برنامه‌ی جالب در نظر بگیرید، موزه‌ی علوم و فناوری می‌تونه گزینه‌ی خوبی باشه.👣

 • مناسب برای خردسال
 • امروز 08:30 تا 16:00
  شنبه08:30 تا 16:00
  یکشنبه08:30 تا 16:00
  دوشنبه08:30 تا 16:00
  سه شنبه08:30 تا 16:00
  چهارشنبه08:30 تا 16:00
  پنج شنبه09:00 تا 17:00
  جمعه09:00 تا 17:00
 • , خیابان سی تیر، بالاتر از موزه ایران باستان، ساختمان سابق کتابخانه ملی ایران
 • مترو؛ خط ۲ ایستگاه حسن آباد
 • جای پارک به سختی
سرویس بهداشتی ندارد
دلیوری ندارد
مسیریابی
banner
بدون نظر
هنوز هیچ نظری ثبت نشده