موزه ملک

۴.۷<امتیاز>
ملکِ موزه‌های تهران
خیابان امام خمینی، خیابان ملل متحد (باغ ملی)
۱۳۵۲ بارمسیریابی
امتیاز۵/۵سطح قیمت
امتیاز۵/۵کیفیت آثار
امتیاز۵/۵نحوه ی نگهداری
امتیاز۴/۵تسلط راهنمای موزه

درباره موزه ملک

کتابخانه و موزه‌ی ملی ملک، یکی از غنی‌ترین گنجینه‌های آثار تاریخی ایران است و کتابخانه آن با داشتن ۱۹ هزار عنوان نسخه‌ی نفیس خطی، یکی از بزرگترین مجموعه‌های نسخه‌های خطی در ایران است.

توصیف ساختمان موزه

بنیان‌گذار کتابخانه و موزه‌ی ملی ملک، کسی نیست جز «حاج حسین‌آقا ملک» که این گنجینه رو در سال ۱۳۱۶ خورشیدی، به آستان قدس رضوی وقف کرد. ملک موزه‌ای‌ست که گنجینه‌ای از آثار و اشیاء تاریخی از سه هزار سال پیش تا الان رو در مقابل ما قرار میده و به دوره‌های مختلف تاریخی وصل می‌کنه. این آثار در هشت سالن بزرگ، در قالب نمایشگاه‌های دائمی سکه، نمایشگاه دائمی کتابت و نگارگری، نمایشگاه دائمی آثار لاکی، نمایشگاه دائمی خاندان غفاری و کمال، نمایشگاه تک اثر، نمایشگاه دائمی آثار اهدایی بانو عزت ملک و نمایشگاه دائمی حاج حسین‌آقا ملک، به نمایش گذاشته شده است و در هر قسمت، راهنمایان موزه آماده‌ی پاسخگویی به سوال‌های ما هستند.

درباره آثار

اما کتابخانه‌ی ملی ملک، به صراحت گنجی از نسخه‌های نفیس خطی در ایران است. جایی که در کنار نسخه‌های خطی، هزاران جلد کتاب چاپی به زبان‌های مختلف دنیا، چاپ سنگی و نشریاتی در زمینه‌ی علوم، فرهنگ و هنر ایرانی و اسلامی، هزاران برگ سند و عنوان منابع دیداری و شنیداری رو در خودش جای داده. استفاده از کتابخانه برای عموم آزاده، فقط شرایط بیرون بردن کتاب از کتابخانه وجود نداره.

نظر یا تجربه شخصی

اگه می‌خواهید با یک تیر، دو نشون بزنید، یادتون باشه از موزه پست و مخابرات، که در فاصله چند متری این موزه قرار داره دیدن کنید.👣

منتشر کنندهپیاده‌چی محسن رحمانی
 • مناسب برای خردسال
 • امروز 08:30 تا 16:45
  شنبه08:30 تا 16:45
  یکشنبه08:30 تا 16:45
  دوشنبه08:30 تا 16:45
  سه شنبه08:30 تا 16:45
  چهارشنبه08:30 تا 16:45
  پنج شنبه08:30 تا 16:45
  جمعهتعطیل است
 • خیابان امام خمینی، خیابان ملل متحد (باغ ملی)
 • مترو؛ خط ۲ ایستگاه امام خمینی (ره)
 • جای پارک به سختی
سرویس بهداشتی ندارد
دلیوری ندارد
Loading...
مسیریابی

نظرات ( ۱ تا )

نظر دهنده
Akkasbashiچهارشنبه، ۱۴ فروردین ۹۸به بقیه پیشنهادش می‌کنی؟: نه چندان .فضاي دلمرده اي دارهخاص‌ترین شیء موزه: جعبه هاي لاكي

فضاي بيروني موزه براي من جذاب تر از فضاي داخلي اش بود. به نظرم مديريت موزه براي جذابيت فضا بايد اقدامات اساسي انجام بده. معماري ساختمان جذاب بود.

مطالب مرتبط