موزه ملت | کاخ سعدآباد

بزرگترین کاخ‌موزه‌ی مجموعه سعدآباد
میدان تجریش، خیابان دربندی، میدان دربند، مجموعه سعدآباد
۱۰۴۲ بارمسیریابی
امتیاز۱.۲/۵سطح قیمت
امتیاز۴.۲/۵کیفیت آثار
امتیاز۳.۴/۵نحوه ی نگهداری
امتیاز۳.۴/۵تسلط راهنمای موزه

درباره موزه ملت | کاخ سعدآباد

کاخ‌موزه‌ی ملت با مساحت حدود 7000 مترمربع و 61 بخش مختلف، بزرگترین کاخ مجموعه‌ی سعدآباد به‌شمار میره. این بنا به نام‌های مخلتف قصر شاه، کاخ اختصاصی، کاخ سفید اختصاصی و کاخ سفید (سفید بودن نمای کلی عمارت) شناخته می‌شه. ساخت این بنا به دهه‌ی 20 برمی‌گرده و به عنوان کاخ اختصاصی محمدرضا پهلوی استفاده می‌شده. اواسط دهه‌ی 40، خانواده‌ی سلطنتی به کاخ نیاوران نقل مکان کردن و این کاخ تبدیل به اقامتگاه تابستانی و تشریفاتی و در نهایت در سال 1360 به موزه تبدیل شد.

توصیف ساختمان موزه

نمای عمارت با اینکه ساده‌ست اما باشکوهه و تماما به رنگ سفید ساخته شده. ساختمون کاخ در چهار طبقه شامل زیرزمین، طبقه‌ی اول، طبقه‌ی دوم و بخش زیرشیروانی طراحی و ساخته شده. تالارها و فضاهای داخلی بیشتر با الهام از سبک‌ کاخ‌های اروپایی و به ویژه سبک اشرافی فرانسه ساخته شده. تو سقف سرسراهای اصلی از گچ‌بری استفاده شده. بیشتر دیوار تالارها از پارچه‎‌های نفیس مثل ابریشم و اطلس پوشونده شده و در تمامی قسمت‌ها تناسب رنگ خاصی دیده می‌شه.

درباره آثار

بر روی تمامی دیوارها تابلو‌های نقاشی و فرش کشورهای‌ مختلف که بسیار زیبان، به چشم می‌خوره. در گوشه‌وکنار سالن مجسمه‌ها خودنمایی می‌کنن و دکورها پر از ظروفی‌ان که هر کدوم یه اثر هنری به حساب میاد. اتاق‌ غذاخوری، نشیمن و پذیرایی، اتاق کار و استراحت محمدرضا پهلوی، اتاق فرح دیبا، اتاق بازی و ... از بخش‌های این موزه‌ان که چیدمان و دکوراسیون به حد زیادی شبیه دوران قدیمه. خیلی از وسایل شخصی خانواده‌ی سلطنتی تو این مکان که زمانی محل زندگی‌شون بوده باقی مونده که می‌تونید ببینید.

استانداردهای موزه

ورودی تمامی اتاق‌های قابل بازدید با شیشه‌ی سراسری پوشونده شده و در عین حال که دید کاملی به اتاق‌ها می‌ده، باعث شده از اتاق‌ها و لوازم به خوبی نگه‌داری بشه. راهنماهای موزه هم در هر طبقه حاضرن تا به سوالات شما کامل توضیح بدن.

هزینه ورودی

بهای بلیط این کاخ‌موزه 2500 تومنه.

نظر یا تجربه شخصی

این موزه بیشتر از چیزی که فکرش رو بکنید تزئینات و جزئیات داره پس قشنگ سر حوصله تمامی وسایل و اتاق‌ها رو ببینید.👣

 • مناسب برای خردسال
 • امروز 09:00 تا 19:00
  شنبه09:00 تا 19:00
  یکشنبه09:00 تا 19:00
  دوشنبه09:00 تا 19:00
  سه شنبه09:00 تا 19:00
  چهارشنبه09:00 تا 19:00
  پنج شنبه09:00 تا 19:00
  جمعه09:00 تا 19:00
 • , میدان تجریش، خیابان دربندی، میدان دربند، مجموعه سعدآباد
 • مترو؛ خط ۱ ایستگاه تجریش
  مترو خط ۱ ایستگاه تجریش
  بی‌آرتی پایانه ۷ ایستگاه تجریش
 • روز و شب جای پارک دارد
سرویس بهداشتی ندارد
دلیوری ندارد
مسیریابی
banner
بدون نظر
هنوز هیچ نظری ثبت نشده