پارک ملت

فضای زیبا در تمام فصول
خیابان ولیعصر، پایین تر از چهار راه پارک وی
۱۳۰۴ بارمسیریابی
امتیاز۴/۵نظافت
امتیاز۵/۵امکانات رفاهی
امتیاز۵/۵کیفیت فضای سبز
امتیاز۵/۵وسعت

درباره پارک ملت

شاید به راحتی بشه گفت «پارک ملت» شناخته‌شده‌ترین پارک تهرانه. این پارک زیبا از روز اول ساخته‌شدنش تا امروز تغییرات زیادی کرده و بخش‌هایی بهش اضافه شده. امروز پارک ملت با امکانات خوبی که داره، محل مناسبی برای پیک‌نیک، ورزش‌کردن و حتی تماشای فیلم در تمام طول سال و برای همه‌ی اعضای خانواده‌ست.

ویژگی‌ها و امکانات

بخش شرقی پارک که موازی با خیابون ولیعصر ساخته شده، به بلوار کنار جاده معروف بوده و از سال 1393 به محلی برای قرارگیری مجسمه‌های سنگی تبدیل شد. این آثار در ششمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران به دست هنرمندانی از سراسر دنیا خلق شدن. خیلی از ماها وقتی اسم پارک ملت میاد، یاد پله‌های سفید رنگش می‌افتیم؛ پله‌هایی که به همراه سردیس مشاهیر ایران و مجسمه‌ی امیرکبیر در بالای آبنمای وسط پله‌ها، اصلی‌ترین نماد این پارک هستن. وقتی از پله‌ها بالا می‌ریم، حس قدم‌گذاشتن وسط یه کارت پستال بهمون دست میده؛ دریاچه، درخت‌ها و تصویر اون‌ها که توی آب افتاده، از ما استقبال می‌کنن. محوطه‌ی اطراف دریاچه در بعضی مناسبت‌ها به محلی برای همایش‌ها و برپایی بازارچه‌ها تبدیل می‌شه. برای خریدن یه نوشیدنی یا خوراکی می‌تونیم به بوفه و کافه‌های پارک که در ضلع غربی دریاچه هستن، سربزنیم. چند قدم اون طرف‌تر، باغ وحش کوچیکی با حیوانات و پرنده‌های مختلف قرار گرفته که با دنبال‌کردن تابلوی «حیات وحش» می‌شه پیداش کرد. تپه‌های چمن‌کاری‌شده که برای پیک‌نیک، عکاسی و مطالعه عالی هستن در ضلع جنوبی و شرقی دریاچه قرار گرفتن. تپه‌های جنوبی به جز سفره‌های پیک‌نیک، میزبان مجسمه‌های شهری از جمله مجسمه‌ی مادر هستن. در اطراف تپه‌های شرقی محوطه، میزهای پینگ‌پنگ و همین‌طور وسایل ورزشی قرار دارن.

نحوه‌ی دسترسی

راحت‌ترین راه رسیدن به این پارک استفاده از BRT خیابون ولیعصر و پیاده شدن تو ایستگاه پارک ملته.

تاریخچه

فاز اول این پارک در سال 1347 به دستور فرح پهلوی در اراضی کنار خیابون ولیعصر ساخته شد که این بخش با عنوان «بلوار کنار جاده» شناخته می‌شد. بعد از اون، در سال 1353 فاز دوم پارک با انجام درختکاری و چمن‌کاری روی تپه‌ها به بهره‌برداری رسید. در طول سال‌های بعدی، اضافه‌شدن مجسمه‌ها در نقاط مختلف پارک و ساخته‌شدن مجموعه‌ی «سینما گالری ملت» در ضلع غربی پارک باعث شده تا اینجا خاص‌تر از همیشه باشه. طراحی پارک ملت رو «ایرج اعتصام» بر عهده داشته‌.

نظر یا تجربه شخصی

یه غروب جمعه با خانواده یا دوستانت به این پارک سر بزن و لذت ببر.👣

  • مناسب برای بزرگسالخردسالغیرفعال
  • , خیابان ولیعصر، پایین تر از چهار راه پارک وی
  • بی‌آرتی؛ پایانه ۷ ایستگاه پارک ملت
  • جای پارک به سختی
سرویس بهداشتی ندارد
دلیوری ندارد
مسیریابی
banner

نظر کاربران

هنوز هیچ نظری ثبت نشده