دیزی‌سرای ناصرخان (طرشت)

دیزی‌سرایی که جزو قدیمی‌ترین‌های تهرانه
شمال میدان آزادی، خیابان شهید صالحی، چهارراه طرشت شمالی، انتهای کوچه‌ی اکبری، جنب حسینیه‌ی طرشت
۲۲۷۰ بارمسیریابی
امتیاز۱/۵سطح قیمت
امتیاز۴/۵کیفیت و طعم خوراکی
امتیاز۴/۵سرویس و کارکنان
امتیاز۳.۷/۵فضا و دکوراسیون

درباره دیزی‌سرای ناصرخان (طرشت)

«دیزی‌سرای ناصرخان» یکی از قدیمی‌ترین دیزی‌سراهای تهرانه که توسط «ناصر قهرمانی» اداره می‌شه که تیپ و لحن صحبت‌کردنش آدم رو یاد «ناصر ملک مطیعی» میندازه. آقای قهرمانی از کودکی علاقه‌ی زیادی به این بازیگر داشته و حتی در یکی از فیلم‌ها با این بازیگر هم‌بازی بوده. به گفته‌ی خود ناصرخان، «این دیزی‌سرا حدود 180 سال قدمت داره که توسط لطفعلی‌خان قهرمانی، پدر ناصر قهرمانی خریداری شد و کاربری چایخونه داشت.» بعد از فوت لطفعلی‌خان، پسرش تصمیم گرفت که چراغ این مغازه رو روشن نگه داره و حدود 25 ساله که اینجا تبدیل به دیزی‌سرا شده. قدمت این محل مستقیما از قول صاحب رستوران نقل شده.

منو و قیمت

منوی دیزی‌سرای طرشت شامل انواع صبحونه‌های ایرانی، دیزی و خورشت‌های قیمه و قورمه‌سبزی و چلو مرغ می‌شه و پنجشنبه‌ها هم ته‌چین مرغ سرو می‌شه. توی این دیزی‌سرا، روزانه 130 دیزی طبخ می‌شه که تا ساعت 4 تموم می‌شن. نون سنگکی که با غذا سرو می‌شه هم از نونوایی کنار مغازه تهیه می‌شه و تازه‌ست. همینطور املت‌ها با توجه به اینکه با روغن باشن یا نه، با گوجه باشن یا رب و انتخاب‌های دیگه توسط مشتری، قیمت‌های متفاوتی دارن.

فضا و دکوراسیون

محیط کوچیک این مغازه با سقفی از تیرک‌های چوبی، شما رو پرت می‌کنه به تهران دهه‌ی چهل. دیوارها پر از عکس‌های هنرپیشه‌های قدیمیه و آهنگ‌های قدیمی هم پخش می‌شه. کنار صندوق روی یه کاغذ نوشته شده که «در این مکان نمی‌تونم، نمی‌خورم، سیرم و با هم یک دیزی می‌خوریم، نداریم.»

ویژگی‌ها

این دیزی‌سرای کوچیک توی خیابون طرشت شمالی قرار گرفته و مشتری‌های زیادی رو از هر قشر به سمت خودش می‌کشونه و بین محلی‌ها به اسم «دیزی ناصر» هم شناخته می‌شه. یه ویژگی خوب اینجا اینه که برای سربازان، قیمت‌ خوراکی‌ها نیم‌بها حساب می‌شه.

نظر یا تجربه شخصی

وقتی وارد اینجا شدم حس خوب و نوستالژیک اینجا رو گرفتم. ما دوتا آبگوشت سفارش دادیم که طعم و کیفیت خوبی داشت و راضیمون کرد. کنار غذامون یه پیاز هم بود که یار جدا نشدنی دیزیه. وسط خوردن غذا یه خانومی، با یه سینی پر از ته‌دیگ توی مغازه می‌چرخید و هرکسی که می‌خواست، یه‌دونه ته‌دیگ برمی‌داشت که منم برداشتم. رفتار کارکنان هم خوب بود و به موقع به مشتری‌ها رسیدگی می‌کردن. همینطور ناصرخان با شوخی‌هاش سعی می‌کرد محیط رو گرم و صمیمی نگه داره.👣

 • امروز 06:00 تا 17:00
  شنبه06:00 تا 17:00
  یکشنبه06:00 تا 17:00
  دوشنبه06:00 تا 17:00
  سه شنبه06:00 تا 17:00
  چهارشنبه06:00 تا 17:00
  پنج شنبه06:00 تا 17:00
  جمعه06:00 تا 17:00
 • , شمال میدان آزادی، خیابان شهید صالحی، چهارراه طرشت شمالی، انتهای کوچه‌ی اکبری، جنب حسینیه‌ی طرشت
 • مترو؛ خط ۲ ایستگاه دانشگاه شریف
 • جای پارک به سختی
آزاد نیست
سرویس بهداشتی ندارد
دلیوری دارد
مسیریابی
banner

نظر کاربران

هنوز هیچ نظری ثبت نشده