مجموعه فرهنگی راش

۴.۸<امتیاز>
یه مجموعه کامل از کافه و بازی و کتابفروشی
خیابان ولیعصر، باغ‌ فردوس، کوچه‌ی عارف‌ نسب، پلاک ۶
۲۰۲۵ بارمسیریابی
امتیاز۴.۸/۵کیفیت خدمات
امتیاز۴.۸/۵امکانات
امتیاز۴.۸/۵تنوع کاربری
امتیاز۴.۸/۵فضا و دکوراسیون

درباره مجموعه فرهنگی راش

از بهمن ماه امسال «مجموعه فرهنگی راش» در محله فرشته کار خودش رو شروع کرده. بخش‌های مختلف این مجموعه شامل: سینماتک، کتابفروشی، کافه و خانه بازی هستش. بودن در این عمارت۵۰ ساله می‌تونه شمارو برای مدتی از هیاهوی شهر دور کنه.

ویژگی‌ها و امکانات

۱-خانه بازی: خانه بازی راش، علاوه بر این که یه محیط هیجان‌انگیز برای بچه‌های زیر ۸ ساله، کودک درون بزرگترها رو هم می‌تونه حسابی سرحال بیاره. اتاق مشاغل، اتاق لگو و دیوار ممنوعه و یه سری قسمت‌های دیگه از بخش‌های این خانه بازی هستند که می‌تونه بچه‌هارو برای ساعتهای طولانی سرگرم کنه. دیوار این قسمت هم تماما پنجرست و شما می‌تونید بچه‌هاتون رو هنگام بازی و کارهای سرگرمی دیگه تماشا کنید. ساعت کاری خانه بازی از ۱۰صبح تا ۸ شب هستش. ۲-کافه: کافه مجموعه تو حیاطه. شما می‌تونید انتخاب کنید که توی حیاط بشینید یا توی خود کافه. پنجره‌های سرتاسری این امکان رو فراهم کرده که از داخل کافه هم به فضای سرسبز حیاط دید داشته باشید. منوی تقریبا کاملی هم از نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های مختلف دارن. ۳-سینما تک: یکی از اتاق‌های داخلی عمارت به سینماتک اختصاص پیدا کرده که حس‌و‌حال یک سینمای خانگی رو منتقل می‌کنه. ۴۰نفر ظرفیت داره و بیشتر به اکران فیلم‌های خارج از جریان اصلی سینما می‌پردازن و هر فیلم به همراه یک منتقد نمایش داده می‌شه. بلیت فیلم‌ها از طریق سایت evento.ir بفروش می‌رسه. ۴-کتابفروشی: وقتی که از پله‌های عمارت بالا رفتید به کتابفروشی مجموعه می‌رسید. یک اتاق به کتابهای روز اختصاص پیدا کرده. نکته خاصی که این کتابفروشی داره اختصاص دادن یک اتاق به کتابهای دست دوم و نایاب هستش. از مجله «آرش» تا رمان «همسایه‌ها» رو شما می‌تونید تو این اتاق پیدا کنید. اگه هم دوست داشته باشید که بخشی از کتابی رو قبل از خریدن بخونید می‌تونید رو صندلی‌هایی که گذاشته شده بشینید و به مطالعه مشغول بشید. توی راهرو هم یه میزه که روی اون وسایل جذابی مثل گراموفون و صفحه‌ی موسیقی برای فروش گذاشته می‌شه و قیمتاشم به قولی نسبت به قیمتهای این دوره زمونه می‌ارزه.

فضا و دکوراسیون

این مجموعه در عمارتی ۵۰ساله قرار گرفته. خانه‌بازی و کافه در حیاط، و سینماتک و کتابفروشی در طبقه اول و دوم ساختمون قرار گرفتن. در بازسازی ساختمون سعی بر این شده که اصالت و حس‌و‌حال قدیمی اون حفظ بشه و تا حدودی تونستن توازنی مناسب میون گذشته و حال برقرار کنن. بر دیوارهای مجموعه علاوه بر پوسترهای فیلم‌های مطرح سینمایی، مجموعه عکس‌های نایابی از «امیر نادری» قرار گرفته که به مناسبت افتتاحیه مجموعه فرهنگی راش، توسط خود این کارگردان مطرح به این مجموعه هدیه داده شده. توی فضاهای مختلف این خونه، صندلی و نیمکتهایی قرار گرفته که می‌تونید ساعتی روی اونا بشینید و از بودن در حال و هوای این عمارت فرهنگی لذت ببرید.

موقعیت جغرافیایی

مجموعه فرهنگی راش تو خیابون عارفی‌نسب در محله‌ی فرشته قرار گرفته. اگه اهل استفاده از حمل و نقل عمومی باشید بهترین گزینه BRT خیابون ولیعصر هستش.

استانداردهای سالن

سالن نمایش فیلم با دیوار و سقفی آکوستیکی و مجهز بودن به بهترین تجهیزات صوتی و تصویری از استاندار بالایی برخورداره. شما در طول نمایش فیلم بر مبل‌های راحتی چوبی نشستید و در آرامش از تماشای فیلم لذت می‌برید.

نظر یا تجربه شخصی

حفظ خونه‌های قدیمی و تبدیلشون به مکانهای فرهنگی که امکان تعامل بیشتر مکان رو با شهروندها میده، از اتفاقاتیه که می‌تونه حالو خوب کنه. خانه فرهنگی راش برای من از مکان‌هایی بود که می‌تونستم ساعتها وقتم رو با کارهایی که بهشون علاقه دارم یعنی سینما و کتاب سپری کنم و از ترافیک، بوق ماشین و دیگر آفت‌های زندگی شهری حداقل برای ساعتی دور باشم.

منتشر کنندهپیاده‌چی پدرام تهرانى
 • امروز 09:00 تا 00:00
  شنبه09:00 تا 00:00
  یکشنبه09:00 تا 00:00
  دوشنبه09:00 تا 00:00
  سه شنبه09:00 تا 00:00
  چهارشنبه09:00 تا 00:00
  پنج شنبه09:00 تا 00:00
  جمعه09:00 تا 00:00
 • خیابان ولیعصر، باغ‌ فردوس، کوچه‌ی عارف‌ نسب، پلاک ۶
 • بی‌آرتی؛ پایانه ۷ ایستگاه باغ فردوس
 • پارکبان دارد
سرویس بهداشتی ندارد
دلیوری ندارد
Loading...
مسیریابی

نظرات

بدون نظر
هنوز هیچ نظری ثبت نشده

مطالب مرتبط