پارک ساعی

سکوت و آرامش کنار ولیعصرِ پرهیاهو
خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان بهشتی
۱۳۹۹ بارمسیریابی
امتیاز۴/۵نظافت
امتیاز۵/۵امکانات رفاهی
امتیاز۴/۵کیفیت فضای سبز
امتیاز۴/۵وسعت

درباره پارک ساعی

وقتی از پیاده‌روی پر سر و صدایِ خیابون ولیعصر وارد پارک ساعی می‌شید و پله ها رو به سمت پائین حرکت می‌کنید، هیاهوی خیابون ولیعصر پشت سرتون جا می‌مونه و دیگه ازش چیزی نمی‌شنوید. شاید سکوت و آرامش پارک ساعی به خاطر همین شلوغی خیابون‌های اطرافش، بیشتر حس می‌شه. پارک ساعی توی یکی از پرتراکم ترین مناطق تهران قرار داره ولی همیشه ساکت و آرومه.

ویژگی‌ها و امکانات

پارک ساعی در محله ساعی در شرق محله یوسف آباد، بین دو خیابون ولیعصر و وزرا (خالد اسلامبولی) واقع شده. بیشتر کوچه‌های این منطقه شیبدار هستند و برای دسترسیِ راحت عابرین پیاده به خیابون‌های اصلی، پله‌هایی ساخته شده که تقریبا همه جا می‌شه اون ها رو دید. پارک ساعی هم همین بافت رو داره و تعداد زیادی پله توی پارک هست، اما همچنان پیاده‌روهای زیادی با شیب کم و بدون پله، برای قدم زدن در پارک هستن. سکوت و آرامش در فاصله ی چند متر از خیابون ولیعصر، احتمالا به دلیل پایین‌تر بودن سطح پارک نسبت به خیابون ولیعصر و پوشش گیاهی انبوه پارک ساعی هستش. اکثر درخت‌های پارک، سرو، چنار و کاج با عمرهای بالاتر از 60 سال هستن. در واقع پارک ساعی در سال 1337 تاسیس شده، اما چند سال قبل از اون در این زمین‌ها درختکاری انجام شده و اینجا به صورت یک پارک جنگلیه. اگر از خیابون ولیعصر یعنی ضلع غربی وارد پارک بشین، بعد از پائین رفتن از پله ها مجسمه‌های رنگارنگ حروف الفبای فارسی و انگلیسی رو می بینین. اگر کمی جلوتر برین، می تونین از قفسه‌ی پرنده‌ها دیدن کنین. طوطی، قرقاول و مینا چند گونه از پرندگانی هستن که در اینجا نگهداری می شن. در ضلع جنوبی پارک، باغ ژاپنی قرار داره که طراحی و پوشش گیاهی متفاوت این قسمت با بقیه بخش‌های پارک کاملا قابل لمسه. دسترسی به پارک از خیابون وزرا (خالد اسلامبولی) در ضلع شرقی پارک هم امکانپذیره و اگر از این سمت وارد پارک شدین، احتمالا صدای موسیقی که از سمت فضای بازی بچه‌ها پخش میشه به گوشتون می‌خوره. اگر کمی جلوتر برید به امکاناتِ دیگر پارک مثل پیست اسکیت، بوفه و خانه شطرنج دسترسی دارین. در ضلع شمالی پارک فرهنگسرای سرو قرار داره که از کوچه ساعی در خیابون ولیعصر هم قابل دسترسه. و در آخر، چندین آب‌نما، آلاچیق و میز شطرنج هم توی بخش‌های مختلف پارک قرار دارن.

نحوه‌ی دسترسی

با BRT خیابون ولیعصر دقیقا می‌تونید روبروی پارک پیاده بشید.

نظر یا تجربه شخصی

چیزی که همه جای پارک می‌تونید پیدا کنین نیمکت‌ها هستن، نیمکت‌هایی که منتظر شمان تا چند دقیقه از شلوغی شهر دور بشین و از آرامش پارک ساعی لذت ببرین.👣

  • مناسب برای خردسال
  • , خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان بهشتی
  • بی‌آرتی؛ پایانه ۷ ایستگاه آبشار
  • جای پارک به سختی
سرویس بهداشتی ندارد
دلیوری ندارد
مسیریابی
banner
بدون نظر
هنوز هیچ نظری ثبت نشده