پارک شفق

در پستی و بلندی‌های یوسف آباد
یوسف آباد، خیابان فراهانی پور
۵۹۶ بارمسیریابی
امتیاز۴/۵نظافت
امتیاز۵/۵امکانات رفاهی
امتیاز۴/۵کیفیت فضای سبز
امتیاز۴/۵وسعت

درباره پارک شفق

«بوستان شفق» یکی از پارک‌های قدیمی تهرانه که در پستی و بلندی‌های محله‌ی یوسف‌آباد و در سال 1342 ساخته شده.

تاریخچه

بانی این بوستان دکتر رضازاده شفق بوده و طراحی این‌جا به دست مهندس کامران دیبا به سبک پارک‌های فرانسوی انجام شده. پارک شفق در سال 1382 به عنوان اثر ملی در میراث فرهنگی به ثبت رسیده.

ویژگی‌ها و امکانات

پارک شفق دارای طراحی، فضای سبز و امکانات خاصیه. درخت‌های متنوع و فضای سبز زیبای این‌جا اولین چیزیه که توجهتون رو جلب می کنه. در ضلع جنوبی پارک امکانات ورزشی، فضای بازی بچه‌ها و وسایل حرکات کششی قرار گرفته؛ این قسمت به خاطر اختلاف ارتفاعی که داره، از بقیه‌ی بخش‌های پارک جدا شده و در وسط این بخش کافه‌ی پارک قرار داره که تقریبا از هرجای پارک می‌تونید اون رو ببینید. در ضلع شمالی پارک یه حوض و فواره، محیط شاداب و زنده‌ای رو ساخته. شما در محوطه‌ی اطراف این حوض دوتا مجسمه رو می‌بینید که نگاهشون به سمت حوض دوخته شده. در این قسمت چند ساختمون آجری خودنمایی می کنه؛ اون‌ها فرهنگسرای شفق، سالن نمایش فرهنگسرا، کتابخونه‌ی پارک و یکی از مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستن که پارک شفق رو از نظر امکانات فرهنگی کامل می‌کنن.

نحوه‌ی دسترسی

پارک شفق در ضلع جنوبی یه بیمارستان در خیابون فراهانی‌پور قرار داره و برای دسترسی به پارک می‌تونید از خیابون اسد‌آبادی یا خیابون ولیعصر استفاده کنید و به این‌جا برسید.

نظر یا تجربه شخصی

به جز لذت‌بردن از فضای سبز این‌جا شما می‌تونید توی فرهنگسرای این پارک به یه نمایشگاه برید یا توی کتابخونه‌ی پارک مطالعه کنید؛ شاید هم دلتون بخواد یه کم حرکات ورزشی انجام بدین یا حتی روی یکی از میزهای شطرنج این‌جا یه دست بازی کنید. اما هرکدوم رو که انتخاب کنین، حتما بعدش یه نوشیدنی توی کافه‌ی وسط پارک گزینه‌ی خوبیه.👣

  • مناسب برای بزرگسالخردسالغیرفعال
  • , یوسف آباد، خیابان فراهانی پور
  • مترو؛ خط ۳ ایستگاه میدان جهاد
    مترو خط ۳ ایستگاه میدان جهاد
    بی‌آرتی پایانه ۷ ایستگاه پله ی اول
  • جای پارک به سختی
سرویس بهداشتی ندارد
دلیوری ندارد
مسیریابی
banner
بدون نظر
هنوز هیچ نظری ثبت نشده