عطاری بزرگ تجریش

فروشگاه عرقیجات و داروهای گیاهی
میدان قدس، رو به رو ی اداره برق، پلاک 76
۲۴۰۵ بارمسیریابی
امتیاز۲.۲/۵سطح قیمت
امتیاز۲.۵/۵کیفیت اجناس
امتیاز۳.۶/۵تنوع اجناس
امتیاز۳.۱/۵فضا و دکوراسیون

درباره عطاری بزرگ تجریش

از ایستگاه متروی تجریش که پیاده می‎شید درست ده قدم جلوتر با قدیمی‎ترین عطاری محله‌ی تجریش روبرو می‎شید. با سردر بزرگ سبزرنگی که روش نوشته شده «عطاری بزرگ تجریش».

فضا و امکانات

اگر به این عطاری سر زدید کنار عکس حاج نورالسلطنه دست‌خطی رو روی دیوار می‎بینید که نوشته شده: «عطارم و سودای دوا ریشه‌ی من/ این پیشه بود حاصل اندیشه‌ی من/ گر داروی درد خویش را می‌طلبی/ شافی است خدا، دواست در پیچه من».

ویژگی‌ها

وارد مغازه که می‎شید درست روبروتون یه تابلوی مشکی‌رنگ که از سقف آویزون شده، خودنمایی می‎کنه و روش نوشته شده: «امروز روز بدون نایلکس، هر روز 1 کیسه پلاستیکی کمتر» و کاغذهای دست‎نوشته‎ای که به دوطرف میز زده شده و روش با مداد آبی نوشته شده «ممنون کیسه پلاستیکی نمی‌خوام!». همین نوشته‌ها یکی از کارهای خوبیه که می‎تونه این عطاری رو متفاوت از باقی عطاری‎های محله کنه. قصه‌ی درست‌شدن این عطاری برمی‎گرده به زمانی که هنوز رضاخان دستور نداده بود برای سند داشتن مغازه‌ها؛ یعنی دوسال قبل از 1314 که مغازه‎ها سند دار شدن. این مغازه متعلق به حاج نوروزالسلطنه از دراویش قدیمی تهران بوده و بعدش پسرش این مغازه رو می‎چرخونده و الان هم نوه‌ی حاج نورالسلطنه این مغازه رو با روی خوش مدیریت می‎کنه. برامون تعریف کرد که در اون زمان تعداد داروهای گیاهی خیلی بیشتر بوده و شکل و فرم این مغازه با الان خیلی فرق می‎کرده، ولی متاسفانه الان مردم بیشتر به سمت داروهای شیمیایی رفتن و کمتر کسی سراغ داروهای گیاهی میاد.

نظر یا تجربه شخصی

حتما تو تجریش گردیتون به این عطاری قدیمی سر بزنید و داروهای گیاهی و عرقیجات ازش تهیه کنید.👣

  • مناسب برای بزرگسالخردسالغیرفعال
  • , میدان قدس، رو به رو ی اداره برق، پلاک 76
  • مترو؛ خط ۱ ایستگاه تجریش
  • جای پارک به سختی
سرویس بهداشتی ندارد
دلیوری ندارد
مسیریابی
banner

نظر کاربران

هنوز هیچ نظری ثبت نشده