فضای عمومی تئاتر شهر

زیبای بی حصار
چهارراه ولیعصر، تئاتر شهر
۱۴۵۶ بارمسیریابی
امتیاز۳/۵امنیت
امتیاز۴/۵امکانات رفاهی
امتیاز۴/۵شلوغی
امتیاز۵/۵فضا و معماری

درباره فضای عمومی تئاتر شهر

«تئاتر شهر» که در همسایگی پارک دانشجو واقع شده، چهارراه ولیعصر رو به یکی از دوست‌داشتنی‌ترین تقاطع‌های تهران تبدیل کرده. علیرغم این‌که یک مرکز هنری خاصه و انتظار می‌ره فقط مخاطب‌های خاص، هنرمندان و هنردوست‌ها در اون رفت‌وآمد داشته باشن، اما به چند دلیل قشر وسیعی از آدم‌ها روزانه از این فضا استفاده می‌کنن. اولین دلیلش موقعیت جغرافیایی مهمیه که داره و دلیل دوم که یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌هاش به شمار می‌ره، نداشتن حصار اطراف محوطه است.

موقعیت جغرافیایی

این بنا در ضلع جنوبی شرقی چهارراه ولیعصر قرار داره.

درباره طراح

مجموعه‌ی تئاتر شهر در سال 1346 توسط مهندس علی سردار افخمی و با الهام از برج طغرل طراحی شد و در سال ۱۳۵۱ و در اواخر حکومت پهلوی دوم با به روی صحنه رفتن نمایش باغ آلبالو افتتاح شد. این بنا که جزو میراث فرهنگی کشورمونه، بزرگ‌ترین مجموعه‌ی نمایشی ایرانه.

نظر یا تجربه شخصی

درسته که خیابون انقلاب و چهارراه ولیعصر به کافه‌هاش معروفه، اما یه وقت‌هایی به جای کافه با دوستاتون این‌جا قرار بذارید و از دست‌فروش‌ها چایی و نسکافه بگیرید و از نوشیدن و گپ‌زدن در فضای زنده و پرجنب‌‍و‌جوشش لذت ببرید.👣

ویژگی‌ها و امکانات

مجموعه‌ی تئاتر شهر فقط به سالن اصلی محدود نمی‌شه و ترکیبی از هفت‌تا فضای نمایشی مختلفه. یکی از این فضاها مختص اجراهای محیطیه. همون فضای سنگ‌فرش شده‌ای که بدون هیچ مانعی اجازه می‌ده ما روی سکوهاش بشینیم و از هیاهو و انرژی خوب فضاش لذت ببریم. حتما پیش اومده که تو جشنواره‌ی تئاتر فجر یا مناسبت‌های دیگه، یه سری از اجراهای خیابونی رو تو این محوطه تماشا کرده باشید.

  • مناسب برای بزرگسالخردسالغیرفعال
  • چهارراه ولیعصر، تئاتر شهر
  • مترو؛ خط ۳ ایستگاه تئاتر شهر
  • جای پارک به سختی
سرویس بهداشتی ندارد
دلیوری ندارد
Loading...
مسیریابی

نظرات

بدون نظر
هنوز هیچ نظری ثبت نشده