پارک جنگلی تلو

پارکی با منظره‌ی سد لتيان و كوه‌های البرز
انتهای اتوبان بابایی، جاده‌ی تلو
۶۹۷۱ بارمسیریابی
امتیاز۴/۵نظافت
امتیاز۴.۳/۵امکانات رفاهی
امتیاز۴.۵/۵کیفیت فضای سبز
امتیاز۵/۵وسعت

درباره پارک جنگلی تلو

به فاصله‌ی نيم ساعت از تهران، در شرقی‌ترین نقطه‌ی شرق تهران پارک جنگلی و سرسبز تلو با منظره‌ای فوق‌العاده به سد لتيان و كوه‌های البرز قرار داره. وقتی وارد جاده‌ی تلو می‌شی کاملا حس می‌کنی که داری از هوای آلوده‌ی شهر دور می‌شی و هوای تمیز رو وارد ریه‌هات می‌کنی. این پارک دو فاز داره؛ تلوی بالا و تلوی پایین كه ورودی فاز 1 از سمت چپ جاده و ورودی فاز 2 یکم بالاتر و سمت راست جاده‌ست.

تاریخچه

همیشه توسعه‌ی شهرها طبق برنامه‌ریزی پیش نمیره. هر چی به جمعیت تهران و ماشین‌هاش اضافه می‌شد، نگرانی برای آلودگی هوا هم قوت پیدا می‌کرد. به همين خاطر تو دهه‌ی 50 تصميم گرفته شد با احداث جنگل‌های مصنوعی در شرق و غرب تهران، هم ريه‌های تنفسی برای شهر درست كنن و هم تبدیل بشن به مرزهایی برای جلوگیری از پيشرفت شهر. پارک‌های جنگلی تلو، لويزان، شيان و ياس فاطمی، همه از اين دست هستن كه در همون دهه تاسيس شدن. بعد از انقلاب هم تا سال 90 جنگل‌كاری‌های تلو دست سازمان جنگل‌داری بوده و بعدش به شهرداری تهران سپرده شد.

ویژگی‌ها و امکانات

تلو جنگلی از درخت‌های سوزنی‌برگه كه تو هر فصلی سرسبزن. ترکیب درخت‌ها و کوه‌ها و آسمون آبی و نزديكی به كوه‌های البرز منظره‌ی چشم‌نواز و فوق‌العاده‌ای رو ساختن. به این منظره سد لتیان رو هم اضافه کنید تا بیشتر لذت ببرید. جاده‌ای از پارک تا نزدیکی‌های سد وجود داره اما دسترسی تا خود سد امکان‌پذیر نیست. پشنهاد می‌کنم از بالای بلندی تماشا کنید و لذا ببرید. پارک از امکانات خوبی برخورداره. آلاچيق‌های مختلف که کنار بیشترشون منقلی برای کباب درست کردن تعبیه شده، نيمكت‌هايی رو به منظره‌های خوب، سرویس بهداشتی، زمين بازی به همراه فوتبال‌دستی و زمين واليبال و ترامپولين، همه و همه باعث شدن اینجا تبدیل به یکی از پارک‌های خوب شهر بشه. تنها مشکلش اینه که آب آشاميدنی در این پارک وجود نداره و هیچ مغازه یا دکه‌ای نزدیک پارک نیست و حتما باید از داخل شهر آب معدنی بخرین. مسير یک طرفه‌ای هم دور تا دور پارک کشیده شده تا بتونين به جاهای مختلف پارک دسترسی راحتی داشته باشین. در ضمن پارک محل زندگی سگ‌های عقيم‌شده‌ست كه كاری با آدما ندارن و با يه ذره توجه باهاتون دوست می‌شن و كل پارک رو همراهيتون می‌کنن. اگر دیدین می‌ترسین می‌تونی از نگهبان‌های داخل پارک بخواین که دورشون کنن.

نحوه‌ی دسترسی

از اونجايی كه این پارک تو حاشيه‌ی شهره و مسير داخل پارک طولانی و با شيب زياديه، حتما بايد با ماشين شخصی بهش سر بزنین.

نظر یا تجربه شخصی

حتی اگر تو لواسون هم یه ویلای بزرگ داشته باشین، بازم می‌ارزه به این پارک سر بزنین. منظره‌ی سد و یه جنگل چندین و چند ساله رو هیچ‌وقت نمی‌شه با ویلا مقایسه‌اش کرد. راستی حواستون باشه لباس گرم و خوراكی همراهتون باشه.👣

 • مناسب برای خردسالغیرفعالبزرگسال
 • امروز 06:00 تا 00:00
  شنبه06:00 تا 00:00
  یکشنبه06:00 تا 00:00
  دوشنبه06:00 تا 00:00
  سه شنبه06:00 تا 00:00
  چهارشنبه06:00 تا 00:00
  پنج شنبه06:00 تا 00:00
  جمعه06:00 تا 00:00
 • , انتهای اتوبان بابایی، جاده‌ی تلو
 • مترو؛ خط ۲ ایستگاه فرهنگسرا
 • پارکینگ دارد
سرویس بهداشتی ندارد
دلیوری ندارد
مسیریابی
banner

نظر کاربران

هنوز هیچ نظری ثبت نشده