موزه‌ی اسباب بازی ها

داستان پشت هر اسباب‌بازی
خیابان سعدی، انتهای کوچه‌ی فیات
۵۶۹ بارمسیریابی
امتیاز۵/۵تسلط راهنمای موزه
امتیاز۴/۵نحوه ی نگهداری
امتیاز۴/۵کیفیت آثار
امتیاز۴/۵سطح قیمت

درباره موزه‌ی اسباب بازی ها

همیشه در دوران بچگی بعضی از اسباب‌بازی‌هامونو بیشتر از بقیه دوست داشتیم و باهاشون کلی خاطره داریم. این اسباب‌بازی‌ها معمولاً تا سن‌های بالاتر هم با ما می‌مونن و تبدیل به یادگاری از دوران کودکی می‌شن. هر اسباب‌بازی هویت خاص خودشو داره و‌ می‌تونه بیانگر یک افسانه یا فرهنگ یک جامعه باشه. مثل عروسک‌های معروف «ماتروشکا» که در فرهنگ روسی‌ نماد اتحاد و همبستگیه.

توصیف ساختمان موزه

چند وقتی می‌شه که یک طبقه از ساختمون «موزه‌ی عروسک و فرهنگ ایران» رو به اسباب‌بازی‌ها اختصاص دادن که «موزه‌ی اسباب‌بازی‌ها» نام گرفته.

درباره آثار

توی این موزه مجموعه‌ای از اسباب‌‌بازی‌های مختلف از‌ سراسر دنیا به نمایش گذاشته شده و جالبه بدونید که جمع‌آوری این مجموعه‌ها ۱۸ سال طول کشیده. اول‌ که وارد موزه میشید چندتا کمد مختلف می‌بینید که هر کدوم مخصوص یک سری از اسباب‌بازی‌ها هستن. مثلاً یکی از کمدها پر از رباته و برای کسانی که به فضا و فضانوردی علاقه دارن می‌تونه خیلی جذاب باشه. یک کمد دیگه به عروسک‌ها اختصاص داره و چندتا از عروسک‌های معروف دنیا از جمله «بچه کلم» و «خرس‌ تدی‌» رو می‌تونید اونجا ببینید. همچنین موزه شامل یک تونل ماجراجویانه‌ست که توش پر از اسباب‌بازی با داستان‌های مختلفه. مسئول موزه شما رو در تونل همراهی می‌کنه و داستان هر بخش رو براتون توضیح می‌ده. در این تونل برای هرکسی یک اسباب‌بازی هست که میتونه براش خیلی جذاب ‌باشه و کودک درونش رو فعال کنه. یکی از اتفاق‌های جالب و خلاقانه‌ی این تونل استفاده از وسایل و ابزار قدیمی‌ مثل تلویزیون به جای ویترین برای نمایش اسباب بازی‌هاست که تأثیرگذاری اون‌ها رو بیشتر کرده.

هزینه ورودی

هزینه ورودی برای هر نفر 10هزار تومنه.

نظر یا تجربه شخصی

این موزه به خاطر حس نوستالژی‌ای که داره برای بزرگترها هم جالبه و می‌تونه یه تفریح جذاب برای یک روز خانواده باشه. برای‌ من بخش «تن‌تن» و «تام و جری» حس نوستالژی خاصی داشت.

 • مناسب برای خردسال
 • امروز 12:00 تا 18:00
  شنبهتعطیل است
  یکشنبهتعطیل است
  دوشنبهتعطیل است
  سه شنبهتعطیل است
  چهارشنبهتعطیل است
  پنج شنبه12:00 تا 18:00
  جمعه12:00 تا 18:00
 • , خیابان سعدی، انتهای کوچه‌ی فیات
 • مترو؛ خط ۱ ایستگاه دروازه دولت
 • جای پارک به سختی
سرویس بهداشتی ندارد
دلیوری ندارد
مسیریابی
banner
بدون نظر
هنوز هیچ نظری ثبت نشده