طبیعت بی‌جان گارنیک درهاکوپیان

نقاشی طبیعت بی‌جان
خیابان انقلاب، به سمت میدان فردوسی، بعد از مترو دروازه دولت
۵۵۷ بارمسیریابی
امتیاز۱.۵/۵کاربردی بودن
امتیاز۵/۵کیفیت اجرا
امتیاز۱.۱/۵تناسب با محیط اطراف
امتیاز۴/۵خلاقیت در ایده

درباره طبیعت بی‌جان گارنیک درهاکوپیان

مطالعه درباره‌ی هنرمندان به خصوص نقاشان معاصر، می‌تونه چیزهای زیادی از جمله افراد، آثارشون و تمامی مطالب منتشر‌شده‌ی در پس اون‌ها رو به ما یاد بده. فعالیتی که سازمان زیباسازی در طی این چند سال انجام داده و اقدام به اجرای نقاشی نقاشان معاصر بر ديوار‌های شهر تهران کرده، بسیاری از افراد به خصوص جوونا رو مطلع و جذب هنر نقاشی کرده.

جزئیات اثر

در مورد این اثر، باید بگم که مثل همه‌ی طبیعت‌ بی‌جان‌ها، تکه‌ای پارچه در کنار چند ظرف، میوه و صندلی قرار گرفته. به همین دلیل شباهت زیادی به آثار «سزان» داره اما تفاوتش در هم‌سطح بودن اون‌ها، نزدیک بودنش به سبک کوبیسم و نبودن عمق در نقاشی و البته به‌کارگیری نوعی از نقش‌ونگارهای ایرانی دوران سقاخونه‌ایه. استفاده از رنگ‌های گرم و نسبتا روشن به همراه رنگ آبی روشن پارچه‌ی زیر اشیا، تعادل خوبی رو ایجاد کرده.

ارتباط اثر با محل اجرا

ارتباط خاصی بین این اثر و محل اجراش وجود نداره، چرا که نه موزه‌ای در اون حوالیه و نه محلی مرتبط با نقاشی.

پیشینه هنرمند

گارنیک درهاکوپیان از نقاشان قدیمی ایرانیه و فعالیت خودش رو از هنرستان هنر‌های زیبا آغاز کرده. پس از ۳۸ سال غیبت در سال ۹۵، نمایشگاهی از آثارش ارائه کرد که سبب شد، افراد بیشتری با اسمش آشنا بشن. بیشتر کارهاش با استفاده از اشکال کوبیسمی و اکسپرسیونیسم اغراقی شکل گرفتن. به همین دلیل آثارش شباهت زیادی به آثار «پیکاسو» و «براک» داره اما نکته‌ی قابل توجه در متمایز بودن کارهاش، استفاده از نقوش سنتی ایرانی و ارمنیه. همین نکته، یعنی جزو اقلیت بودن وی و به‌کارگیری میراث فرهنگی ارامنه، تلفیق هنر مدرن غربی و نقوش سنتی ایرانی، درهاکوپیان رو از نقاشان هم عصر خودش متمایز کرده.

نظر یا تجربه شخصی

کیفیت اجرای این اثر مثل بقیه‌ی آثار نقاشان معاصر که در سطح شهر تهران اجرا شده، بسیار بالا و قابل‌ قبوله. «هاشم ایرانی»، مجری این کار بر روی دیوار ساختمونه و به خوبی از پس این کار براومده.👣

 • مناسب برای غیرفعالبزرگسالخردسال
 • امروز 00:00 تا 23:59
  شنبه00:00 تا 23:59
  یکشنبه00:00 تا 23:59
  دوشنبه00:00 تا 23:59
  سه شنبه00:00 تا 23:59
  چهارشنبه00:00 تا 23:59
  پنج شنبه00:00 تا 23:59
  جمعه00:00 تا 23:59
 • , خیابان انقلاب، به سمت میدان فردوسی، بعد از مترو دروازه دولت
 • مترو؛ خط ۱ ایستگاه دروازه دولت
  مترو خط ۱ ایستگاه دروازه دولت
  بی‌آرتی پایانه ۱ ایستگاه دروازه دولت
 • پارکینگ دارد
آزاد
سرویس بهداشتی ندارد
دلیوری ندارد
مسیریابی
banner

نظر کاربران

هنوز هیچ نظری ثبت نشده