چهارراه ولیعصر

۴<امتیاز>
محله و چهارراه همیشه شلوغ مرکز شهر
خیابان انقلاب، خیابان ولیعصر
۳۱۰۸ بارمسیریابی
امتیاز۴.۱/۵قدمت
امتیاز۴.۲/۵امکانات
امتیاز۵/۵دسترسی
امتیاز۲.۸/۵حفظ هویت بصری

درباره چهارراه ولیعصر

تو شهر به این بزرگی بیش از ده‌هزار تا چهارراه وجود داره اما بین اون‌ها فقط یه چهارراه هست که تمام تهرانی‌ها اون رو می‌شناسن و تقریبا برای خودش به یه پاتوق تبدیل شده. این‌جا به خاطر کافه‌ها، مغازه‌ها، تئاتر‌شهر، دانشگاه امیرکبیر و هنر، پارک دانشجو، بازار کامپیوتر رضا و خیلی چیزای دیگه بین مردم معروف و محبوبه. الان باید متوجه شده باشید که این چهارراه معروف، همون «چهارراه ولیعصره».

تاریخچه

ساخت خیابون ولیعصر در سال 1300 شروع شد، اوایل به صورت جاده‌ای بود و در طول سال‌های 1332 تا 1355 به شکل امروزی دراومد، این خیابون از میدون راه‌آهن تا میدون تجریش کشیده شده. خیابون انقلاب هم با نام قدیم «شاهرضا» طی همون سال‌ها ساخته شد. خیابون و چهارراه ولیعصر تا قبل از انقلاب، «پهلوی» نامیده می‌شد و بعد از انقلاب برای مدت کوتاهی «مصدق» نام گرفت تا سرانجام به احترام «امام زمان»، نام ولیعصر انتخاب شد.

ویژگی‌ها و امکانات

فرقی نداره چه ساعتی از شبانه‌روز باشه، این‌جا همیشه بیداره و زندگی، زیر و روی خیابون در جریانه. اول از همه از زیرگذر این‌جا باید بگم که راهروهای زیادی داره و خیلی‌هامون بارها برای پیدا کردن مسیر، گم شدیم. برای رفتن به سمت‌های دیگه‌ی چهارراه باید از این زیرگذر استفاده کنیم چون بین خیابون و پیاده‌رو، نرده‌های بلند کشیده شده. هر چهار گوشه‌‌ی چهارراه توی پیاده‌روها، دست‌فروش‌ها بساط کردن و چیزهای مختلفی رو می‌فروشن و باعث شده در کنار مغازه‌ها، این‌جا یه بازارچه‌ی محلی کوچیک به وجود بیاد. تو کنج جنوب شرقی این چهارراه، بنای بزرگ تئاترشهر خودنمایی می‌کنه. تو فضای اطراف ساختمون، صندلی‌هایی برای نشستن هست و فروشنده‌ها با گاری‌های دستیشون چای و خوراکی‌های مختلف می‌فروشن. کنار اینجا پارک دانشجو قرار داره که فضای سرسبز و بزرگی داره و جای مناسبی برای استراحت و وقت گذروندنه. نزدیک بودن به دانشگاه امیرکبیر و هنر باعث شده دانشجو‌های زیادی تو این محدوده، وقت بگذرونن. مراکز فرهنگی، کتابفروشی، کافه‌ها و رستوران‌های زیادی مثل گودو، عمارت روبرو، هات‌داگ‌خوران، لمیز، شیرینی فروشی فرانسه و ... هم این‌جا هست و فقط کافیه توی اپ «پیاده» نگاه کنید و یکی رو به سلیقه‌ی خودتون انتخاب کنید.

موقعیت جغرافیایی

این چهارراه در منطقه‌ی 6 قرار داره و تقاطع دو خیابون اصلی ولیعصر و انقلابه.

نظر یا تجربه شخصی

من شلوغی و رفت‌وآمد زیادی که تو این چهارراه هست رو خیلی دوست دارم و برام لذت بخشه که تو فضای تئاتر شهر بشینم، چای بخورم و به مردم رهگذر نگاه کنم.👣

منتشر کنندهپیاده‌چی سیما پشارپور
  • مناسب برای خردسالبزرگسالغیرفعال
  • خیابان انقلاب، خیابان ولیعصر
  • مترو؛ خط ۴ ایستگاه تئاتر شهر
  • جای پارک به سختی
سرویس بهداشتی ندارد
دلیوری ندارد
Loading...
مسیریابی

نظرات ( ۲ تا )

نظر دهنده
arezzooجمعه، ۲۹ شهریور ۹۸

محلات قشنگه

مطالب مرتبط