گل فروشی زعیم

۳.۷<امتیاز>
گلباران در مرکز شهر
خیابان کارگرجنوبی، میدان پاستور، پلاک 1
۱۴۱۶ بارمسیریابی
امتیاز۴/۵سطح قیمت
امتیاز۳/۵کیفیت اجناس
امتیاز۴/۵تنوع اجناس
امتیاز۴/۵فضا و دکوراسیون

درباره گل فروشی زعیم

برای اون دسته از آدم‌هایی که عاشق گل و گیاه هستن، همیشه پیداکردن گل‌خونه‌ها و باغ‌گل‌ها هیجان‌انگیزه. توی این دوره که همه‌ی خونه‌ها آپارتمانی شدن، خیلی‌ از آدم‌ها به گیاه و کاکتوس نگه‌داشتن علاقه پیدا کردن ولی کم پیش میاد آدم‌های باحوصله‌ای رو توی این باغ گل‌ها ببینیم یا توضیح درست و دقیقی راجع به اسم و نژاد گیاه‌های مختلف بشنویم. نگه‌داشتن گیاهان شرایط خاصی داره و ندونستن اون شرایط ممکنه از بین ببردشون. اینجا «گل‌‌فروشی زعیم»، یکی از قدیمی‌ترین گل‌فروشی‌های تهرانه. مرکز شهر گذرگاه روزانه‌ی خیلی‌هامونه، یک بار اتفاقی گذرم به خیابون کارگر جنوبی افتاد. امتداد این خیابون به میدونی می‌رسه که به پاستور معروفه و گل‌فروشی بزرگی دور این میدون قرار داره که توجه زیادی رو به خودش جلب می‌کنه. وقتی تاریخچه‌ی این فروشگاه رو خوندم، متوجه شدم که آقای سیدحسن زعیم جزو اولین کسانی بوده که وارد صنف گل‌فروشان شهر تهران شده و به خاطر پیشینه‌ی خانوادگی و علاقه‌ی زیادش به کشاورزی، فعالیت خودش رو توسعه بخشیده. در زمان شروع فعالیت اینجا، گل‌فروشی‌ها طرفداران بسیار اندکی داشتن و بیشتر مشتری‌هاشون سلطنتی‌ها و اشرافیون بودن. اتفاق جالب اینه که بعد از جنگ جهانی دوم و گرایش بیشتر مردم به خرید گل، سیدحسن زعیم دست به ابتکارهایی می‌زنه و مثلا اولین رزهای پیوندی شناسنامه‌دار رو ارائه می‌کنه و توی خاورمیانه فعالیت نویی رو راه می‌اندازه. نهایتا در سال ۴۷، فعالیت این گل‌‍‌‌‌فروشی با اسم «گل‌فروشی زعیم» آغاز شد و رفته‌رفته پیشرفت کرد.

فضا و امکانات

ساختمون نسبتا مدرن به نظر میاد ولی زمانی که واردش می‌شید اتمسفر عجیبی وجود داره. سمت چپتون بخش گل‌های شاخه‌ای و سبد گل‌های مختلفه که می‌تونید بینشون قدم بزنید و انتخاب کنید. جلوتر که برید، درست روبه‌روی ورودی سالنی وجود داره که پر از گلدونه و بالای در ورودی تابلویی با عنوان «گالری» قرار داره، اما قسمتی که شاید بیشتر از هر نقطه‌ی دیگه‌ای برای من جذابیت داشت، راهروی سمت راست بود که به یک سالن بسیار بزرگ می‌رسه. این سالن پر از گیا‌هان آپارتمانی و غیرآپارتمانی و انواع کاکتوسه، سه تا راهررو که چپ و راست اون‌ها از هر نوع گل و گیاهی و در هر اندازه و شکلی وجود داره و جالب‌تر اینکه توی هر قسمت لیبل اسم اون گیاه و نوع نگهداریش نوشته شده و در عین حال مسئولین خوش برخوردی اونجا هستن که می‌تونید ازشون سوال کنید. قدم‌زدن توی این فروشگاه برای چند دقیقه از جهان بیرون جداتون می‌کنه.

تنوع اجناس

ساختمون نسبتا مدرن به نظر میاد ولی زمانی که واردش می‌شید اتمسفر عجیبی وجود داره. سمت چپتون بخش گل‌های شاخه‌ای و سبد گل‌های مختلفه که می‌تونید بینشون قدم بزنید و انتخاب کنید. جلوتر که برید، درست روبه‌روی ورودی سالنی وجود داره که پر از گلدونه و بالای در ورودی تابلویی با عنوان «گالری» قرار داره، اما قسمتی که شاید بیشتر از هر نقطه‌ی دیگه‌ای برای من جذابیت داشت، راهروی سمت راست بود که به یک سالن بسیار بزرگ می‌رسه. این سالن پر از گیا‌هان آپارتمانی و غیرآپارتمانی و انواع کاکتوسه، سه تا راهررو که چپ و راست اون‌ها از هر نوع گل و گیاهی و در هر اندازه و شکلی وجود داره و جالب‌تر اینکه توی هر قسمت لیبل اسم اون گیاه و نوع نگهداریش نوشته شده و در عین حال مسئولین خوش برخوردی اونجا هستن که می‌تونید ازشون سوال کنید.

نظر یا تجربه شخصی

قدم‌زدن توی این فروشگاه برای چند دقیقه از جهان بیرون جداتون می‌کنه. برای من تجربه‌ی جذابی بود و بهتون پیشنهاد می‌کنم که برای یک بار هم شده امتحانش کنید.👣

منتشر کنندهپیاده‌چی مسیحا اصلانی
  • خیابان کارگرجنوبی، میدان پاستور، پلاک 1
  • مترو؛ خط ۲ ایستگاه میدان حر
  • جای پارک به سختی
سرویس بهداشتی ندارد
دلیوری ندارد
Loading...
مسیریابی

نظرات ( ۳ تا )

نظر دهنده
sogandniشنبه، ۰۷ اردیبهشت ۹۸گل‌های خاص: رزهای جاودانخلاقیت تزئین گل: عاااالی و خیلی با سلیقه😍

حتما از گلخونه زعیم دیدن کنید

مطالب مرتبط