رستوران جو شعبه‌ی شهرک غرب (فخار مقدم)

آدم از یک رستوران خوب چی می‌خواد؟ اینکه فضای قشنگی داشته باشه، انتخاب‌های متنوعی رو پیش روت بذاره، و از همه مهم‌تر، بشقاب غذایی ارائه بده که نه تنها خوش‌طعم باشه، بلکه ظاهر دلپسندی هم داشته باشه. چیزی که «رستوران جو» همه‌ رو یکجا داره!

‌رستوران جو که ممکنه با اسم قدیمش یعنی «جو گریل» اون رو بشناسید، سه‌تا شعبه داره، شعبه‌ی شهرک غرب که اولین شعبه‌ست و ۱۰ سالیه که فعاله، بعد زعفرانیه، و بعد باملند. این گزارش به شعبه‌ی شهرک غرب رستوران جو می‌پردازه.

صبحانه؛ مجموعه‌ای از انتخاب‌های همه‌پسند

‌وقتی به اینجا سر زدیم صبح بود و چند نفری داشتن صبحونه می‌خوردن، ما هم کنجکاو شدیم ببینیم صبحونه‌های جو شامل چی می‌شه و آیا به نیکویی، جوابِ «تهران صبحانه کجا بریم؟» رو می‌ده یا خیر…

بهترین صبحانه‌های تهران در رستوران جو شهرک غرب
اگز بندیکت، سینی صبحانه‌ی سرد، کروسان شکم‌پر و مافین انگلیسی در منوی صبحانه‌ی رستوران جو، شعبه‌ی شهرک غرب

اگر صبحونه وعده‌ی مورد علاقه‌تون باشه، گزینه‌ای در شمال غرب تهران به جز این شعبه سخت پیدا می‌شه؛ اگز بندیکت، بشقاب انگلیسی که خیلی مورد علاقه‌ی ایرانی‌هاست، ماست و گرانولا، وافل، کروسان و چندین انتخاب دیگه که با قهوه‌های جو، خوب جور در می‌آد.

راستی! به جز وافل و کروسان که همیشه قابل سفارش هستن، زمان سفارش آیتم‌های صبحانه از ۸:۳۰ تا ۱۱:۳۰ صبح هست. پس اگر در نظر دارید یک صبحانه‌ی انگلیسی مردافکن سفارش بدید یا اگز بنکدیکت رو مزه‌مزه کنید، در این بازه به رستوران سر بزنید و سفارش بدید.

برای نهار و شام هم، آشپزخونه‌ی جو شهرک غرب گستره‌ی خوبی از غذاهای محبوب بین‌المللی رو ارائه می‌کنه. بریم ببینیم چه انتخاب‌هایی در این رستوران می‌تونیم داشته باشیم؛

غذا و پیش‌غذا؛ یک عالم انتخاب جذاب

دیپ‌های جو برای پیش‌غذا یه انتخاب درستن؛ مثل دیپ حمص و دیپ بادمجان که برای پیروان رژیم گیاهخواری می‌تونه یک انتخاب خوب باشه یا دیپ گوجه‌ی رُست شده با بیکن. 

این میون، لازمه که یادی هم از سالادهای رستوران جو کنیم؛ مثلا سالاد آسیایی با نودل و سالاد گاردن در کنار سالاد سزار و سالاد مرغ و گردو.

برای غذای اصلی هم، مرغ گریل شده، استیک، فیله‌ی مینیون، انواع پاستا و برگر با انتخاب برگر گیاهخواری و همینطور پالاک پنیر (یک غذای هندی متشکل از اسفناج، پنیر خامه‌ای، ماست و یه عالم مزه!) موجوده.

در ادامه‌ی غذاهای اصلی، گفتنیه که پیتزاهای رستوران جو طبق نوع آرد مورد استفاده‌شون، دو دسته می‌شن؛ آرد گندم و آرد جو. فارغ از اون، پیتزای وجی، پیتزای چهار پنیر به همراه سبزیِ روکولا، مرغ و پستو و همچنین یک سری انتخاب‌هایی که کمتر در رستوران‌های تهران دیده می‌شه؛ مثل پیتزای کاپریچیوزا، تسورو و سالسیجا که همه‌شون پیتزاهای اصیل ایتالیایی هستن و خب، باید بچشید تا ببینید!

‌جو یک سری ساندویچ بیرون‌بر مخصوص هم داره که برای سفارش دادن و بردن به خونه، یا برای ناهار سرکار برای اون روزهای تیره و تاری که ناهار از خونه نیاوردیم، مناسب هستن. ساندویچ استیک نرماندی، استیک و پنیر و چند مدل ساندویچ مرغ، در این دسته قرار می‌گیرن.

گفتنیه که بار سرد جو هم خودش کلی حرف برای گفتن داره.

حالا اگر دنبال جاهای بیشتری هستید که میان‌وعده و غذاهای سبک و بیرون‌بر داشته باشن، پیشنهاد می‌کنیم این چندتا دِلی استور (Deli Store) و فروشگاه‌های مواد غذایی رو یه چک بکنید.

چیدمان و فضا

چیدمان و فضای رستوران جو رو نمی‌شه از معادله بیرون گذاشت. نیمکت‌های چرمی راحت، استفاده‌ از گیاهان آپارتمانی تر و تازه، کفپوش شطرنجی سیاه و سفید و بی‌شمار بطری‌های سبزرنگ چیده شده در قفسه‌های معلق، باعث می‌شه فضای جو شهرک غرب زیبا و شیک، و در عین حال راحت و کاربردی باشه. پس گفتنیه که در ساعات خلوتی، جو فضای مناسبی برای مطالعه و کار با لپ‌تاپ به شمار می‌آد.

علاوه بر فضای نشستن داخل رستوران، چندتا میز و صندلی هم در پیاده‌رو در نظر گرفته شده‌ان که باعث می‌شه رستوران جو بره در دسته‌ی کافه‌هایی در تعامل با شهر یا Sidewalk Cafes.

سر جمع؛ رستورانی برای تمام اوقات

با غذا و فضایی که جوی شهرک غرب ارایه می‌ده، می‌شه اون رو بی‌برو و برگرد جزو بهترین رستوران‌های شمال غرب تهران دونست که برای قرارهای دوستانه‌ و نهارهای دسته‌جمعی، عالیه. پس اگر واسه یه صبحونه جذاب یا نهار و شام دنبال رستورانی بودید که کیفیت آشپزخونه و بارش مثال زدنی باشه، جو شهرک غرب، مثل شعبه‌های زعفرانیه و باملند، یکی از پیشنهادات ما در همه‌ی زمان‌هاست.


نشونی شعبه‌ی شهرک غرب رستوران جو در تهران: شهرک غرب، خیابان دادمان، کوچه فخار مقدم، پلاک ۱۴

ساعت کاری رستوران جو: همه روزه از ۸:۳۰ صبح تا ۱۱:۳۰ شب

نشونی صفحه‌ی رستوران جو در اینستاگرام: @jo.restaurant

شبکه‌ پیاده

پیاده، یک رسانه‌ی شهری و برای تهرانه؛ به این معنی که از اتفاق‌های شهر، فضاها و مغازه‌ها، تاریخچه و اخبار پایتخت صحبت می‌کنه و در تلاشه پیوند بین شهر با شهروندان رو قوی‌تر کنه.

نظرتون چی بود؟

Your email address will not be published.

تازه ترین گزارش ها

بهار در شیب‌های سهروردی

بزنیم به دل سهروردی که کوچه‌‌خیابون‌های پر شیب و خونه‌های دو‌سه‌طبقه‌ی ویلایی و اغذیه‌فروشی‌های نوستالژیکش ما