شعبه‌ی دوم قهوه‌ی ریو در خیابان شریعتی

خیابون جمهوری و چهارراه استانبول رو با چه نشونه‌هایی به خاطر می‌آرید؟ با هتل و کافه نادری، با سازفروشی‌ها، با پاساژ چهارسو و فودکورت و سینماش، با جمعه‌بازار پروانه یا…؟

از هر نسلی که باشید، حتما «قهوه‌ی ریو» رو می‌شناسید؛ اولین تولیدکننده‌ی قهوه در ایران که نزدیک به یک قرنه که مشغول عرضه کردن دونه‌ی قهوه و جلوتر، دم‌افزارها و لوازم جانبی دم‌آوری این نوشیدنی محبوب و دلپسنده و مغازه‌اش سالیان ساله که کنجی در خیابون نادری رو گرفته و با هر بار عبور از مقابلش، مشاممون رو پر از عطر قهوه‌ی تازه آسیاب شده می‌کنه.

داخل مغازه‌ی قهوه‌ی ریو که بشید، دنیای قهوه و شکلات پیش چشمتون گسترده می‌شه؛ توی قفسه‌های هر دو شعبه‌ی این فروشگاه، دم‌افزارهای متعددی به چشم می‌خوره، از موکاپات گرفته تا ائروپرس. اگر که دنبال لوازم جانبی قهوه، از قبیل تمپر و پیچر و فومر و فیلتر کاغذی برای قهوه دمی هم باشید، ریو جاییه که همه‌ی این‌ها رو یک‌جا داره.

علاوه بر آنچه گفتیم، دیوارهای فروشگاه‌های قهوه‌ی ریو با تنوع جذابی از ماگ‌ها و فلاسک‌های حافظ دمای رنگارنگ پوشانده شده که برای استفاده‌ی روزانه عالیه.

درباره‌ی خود قهوه هم گفتنیه که شما هم می‌تونید دونه‌ی قهوه‌تون رو از ریو تهیه کنید و خودتون تازه تازه توی خونه آسیاب کنید، هم می‌تونید قهوه‌ی دلخواهتون رو انتخاب کنید و به تیم ریو بگید که براتون با درجه آسیاب دلخواه، آسیاب کنن و هم می‌تونید اصلا پودر قهوه‌ی فوری تهیه کنید برای وقت‌هایی که وقت برای دم کردن قهوه تنگه و تعداد افراد، زیاد.

این میون، از شعبه‌ی دوم قهوه‌ی ریو صحبت کردیم، ریویی که همگی به اون مغازه‌ی همیشگیش در خیابون نادری می‌شناسیمش. این شعبه‌ی دوم، در نزدیکی یکی از قطب‌های اداری تهران، یعنی میرداماد واقع شده، فضایی مدرن‌تر داره و برای تهیه‌ی نوشیدنی روزانه، یک انتخاب دبش و به‌صرفه‌ست.

اگر بخوایم در مجموع بهتون بگیم که ریو برای چه اوقاتی مناسبه، باید بگیم که برای تهیه‌ی نوشیدنی قهوه‌ی روز حین رفتن به سرکار، برای تهیه‌ی دونه و پودر قهوه برای استفاده در خونه و همینطور برای کسب اطلاعات درباره‌ی لوازم جانبی و دم‌افزارها و خرید ماگ و لوازمی از این دست، فضایی مناسب و یک انتخاب قطعیه.


نشونی شعبه‌ی اول قهوه ریو: چهارراه استانبول، جنب پاساژ گلشن

نشونی شعبه‌ی دوم قهوه ریو: خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه‌ی شریفی، پلاک ۱۱۵۸

ساعت کار قهوه‌ی ریو: شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۸ شب

آدرس وب‌سایت قهوه‌ی ریو: www.rio.coffee

آدرس صفحه‌ی قهوه‌ی ریو در اینستاگرام: @riocoffee

شبکه‌ پیاده

پیاده، یک رسانه‌ی شهری و برای تهرانه؛ به این معنی که از اتفاق‌های شهر، فضاها و مغازه‌ها، تاریخچه و اخبار پایتخت صحبت می‌کنه و در تلاشه پیوند بین شهر با شهروندان رو قوی‌تر کنه.

1 Comment

نظرتون چی بود؟

Your email address will not be published.

تازه ترین گزارش ها

فست فود سالم پکس

پکس دقیقا به کار اون‌هایی می‌آد که دنبال يه فست فود سبك و خوشمزه‌ان؛ غذایی که